Ekonomi

Zorunlu Araç Sigortası Fiyatları

Zorunlu Araç Sigortası Fiyatları

Zorunlu araç sigortası fiyatları; poliçe kapsamında sunulan teminatların kapsamına ve limitlerine göre değişiklik göstermektedir. Zorunlu araç sigortası fiyatları için sigorta firmalarından teklif alınması gerekmektedir.

Araca ve sigortalıya ait bilgilerin detayına, aracın kullanım tipine, ikamet edilen ve aracın kullanıldığı şehre, sigortalının hasar geçmiş durumuna, sigorta poliçesinde olması istenen ek teminatlara, tercih edilen sigorta firmasına göre fiyat hesaplaması yapılmaktadır.

Yapılan kaza sonucunda diğer aracın ve üçüncü şahısların aldıkları hasarların tazmin edilebilmesini kapsayan bir hizmettir. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na tabi olmaktadır.

Anadolu Sigorta Zorunlu Araç Sigortası Fiyatları

Anadolu Sigortası zorunlu araç sigortası için fiyat teklifi almak isteyenlerin https://www.anadolusigorta.com.tr adresine giriş yapmaları, Anadolu Sigorta’yı telefon ile aramaları veya şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Araç bilgilerinin yer aldığı güncel ruhsat ve kimlik bilgileri ile beraber Anadolu Sigorta’dan zorunlu araç sigortası yaptırılabilmektedir.

Sigorta poliçeleri 1 yıllık olarak düzenlenmektedir. Poliçe vadesi bitmeden önce poliçenin yenilenmesi gerekmektedir. Araç sahiplerine sabit bir fiyat uygulanmamaktadır. Aracın kullanım tipine, ikamet edilen şehre, aracın hasar geçmişine ve sigortalıya ait bilgilere göre fiyat hesaplamaları yapılmaktadır.

Axa Sigorta Zorunlu Araç Sigortası Ücretleri

Axa Sigorta zorunlu araç sigortası yaptırmak isteyenlerin öncelikle teklif almaları gerekmektedir. Bunun için https://www.axasigorta.com.tr adresine giriş yaparak, Axa Sigorta’nın çağrı merkezini arayarak veya şubelerini ziyaret ederek sigorta için teklif alınması gerekmektedir.

Yapılacak herhangi bir kazada zararın önlenebilmesi ya da azaltılabilmesi konusunda önemli olan bir sigorta türüdür. Türkiye sınırları içerisinde geçerli olması ile beraber, sigorta ettirenin haksız taleplere karşı savunulmasını da sağlayan bir sigortadır. Zorunlu araç sigortası fiyatları, her yıl Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yasal olarak belirlenmektedir.

Allianz Sigortanın Zorunlu Araç Sigortası Fiyatları

Allianz’ın zorunlu araç sigortası ile kaza yapıldığında diğer araca ve üçüncü şahıslara verilecek olan zararlar güvence altına alınabilmektedir.

Sigorta kapsamında standart trafik teminatları sunulmaktadır. Ancak mini onarım, yol yardım, ihtiyari mali mesuliyet, ferdi kaza gibi ek hizmetler de poliçe kapsamına alınabilmektedir. Bu gibi durumlarda zorunlu araç sigortası fiyatları da artış göstermektedir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL