Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür

/ 8 Eylül 2020 / 2.541 views / yorumsuz
Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür

Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda en önemli detaylardan biri, vücutlarını tanıyıp fazlalıklarının olduğu bölgeyi zayıf gösterecek bir kombin yapmaları gerekmesidir.

Tesettürlülerin zayıf görünmek için nasıl giyinmesi gerektiği tavsiyesi olarak basen bölgesinden şikayetçi olanların bel bölgelerini ortaya çıkartmaları gerekmektedir.

Tesettürlü Kadınlar Zayıf Görünmek İçin Bellerini İnce Göstermelidir

zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür 4

Zayıf bir görünüm için beli ince göstermek, tavsiye edilmektedir. Beli ince göstermek için ise; bel bölgesinde kemer ve zincir gibi aksesuarlar kullanılabilmektedir. Bel bölgesi kalça bölgesine göre daha ince olan tesettürlü kadınların kullanması gereken bu yöntemde; tercih edilen kemerlerin kalın olması gerekmektedir.

Tesettürlü Kadınlar Zayıf Görünmek İçin Tek Renk Kıyafetler Tercih Etmelidir

zayıf görünmek için tesettür giyim tarzı

Zayıf görünmek için tek renk kıyafet seçimi, basen bölgesinin olduğundan daha ince gözükmesini sağlamaktadır. Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda tavsiye isteyen kadınların aynı zamanda şal ve eşarp tercihlerinde de tek renge ağırlık vermeleri gerekmektedir. Desenli parça kullanmaları gerektiğinde ise; bunu alt parçalarda kullanmamalıdırlar.

Tesettürlü Kadınlara Zayıf Görünmek İçin İpuçları

zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür 7

Tesettürlü kadınların zayıf görünmeleri için kurallar aşağıdaki gibidir:

  • Siyah rengi kıyafetlerinde zayıf görünmek için tercih edebilmektedirler.
  • Kombinleri iki parçadan oluşuyor ise; üst parçanın alt parçaya göre daha koyu renkli olması tercih edilmelidir.
  • Üst bedeni büyük olanların ince ve zincir kolye tercih etmesi tavsiye edilmektedir. Üst üste kalın taşlı kolyeler ise zayıf göstermediği için tercih edilmemelidir.
  • Vücut şekilleri armut şeklindeyse, üst bedenleri için desenli kumaşlardan dikilmiş parçaları kullanabilmektedirler. Alt bedenleri için ise; düz ve koyu renk tercih etmelidirler.
  • Kilo problemi olanlar, kıyafetlerinde tek renk tercih etmelidir.
  • Kilo sıkıntısı olanların iki parça kombinlerinde alt parçalarını dar ve üst parçalarını bol seçmeleri gerekmektedir.
  • Saten ve şifon parçalar ile daha zayıf görünebilmek mümkündür. Dökümlü bluz tercih edilirken saten veya şifon olmasına dikkat edilmelidir.
  • Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür seçiminde; vücuda yapışmayan uzun elbiseler tercih edildiğinde, hem daha zarif hem de daha ince gözükebilmek mümkündür.

Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın
Vücut tipine göre giyinme tüyoları eşliğinde güzel ve şık giyinmek için modayı takip etmek elbette önemlidir. Ancak yalnız başına yeterli değildir. Kendinize yakışan kıyafetleri giyinmek için öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz..
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın
Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da..
Genç Gösteren Tesettür Giyim Modelleri
Genç gösteren tesettür giyim modelleri tesettürlü kadının kendi tarzını yansıtması için önemlidir. Genç gösteren tesettür giyim modellerinin arasında seçim yapılırken hareket özgürlüğünün kısıtlanmamasına da dikkat edilmelidir. Gün boyunca kendilerini daha rahat..
Modern Tesettür Giyim Tarzları
Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır. Modern tesettür giyim..
Eşleri Ünlü Olmayan Ünlüler Türk
Eşleri ünlü olmayan Türk ünlüler; oldukça fazla sayıdadır ve genellikle magazinde çok fazla yer almayı tercih etmeyen kişilerdir. Eşleri ünlü olmayan ünlüler içerisinde olanların bazıları; Tarkan gibi hayranları ile evlilik kararı..
Farklı Tarz Tesettür Giyim
Farklı tarz tesettür giyim seçeneklerine bakıldığında; belirli sınırların ve kalıpların olmadığı görülmektedir. Farklı tarz tesettür giyim konusunda oldukça fazla sayıda çeşit ve yeni tasarım bulunmaktadır. Farklı ortamlara uygun, özgün modeller..