Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın

/ 19 Eylül 2020 / 3.460 views / yorumsuz
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın

Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da ön plana çıkarmalıdır.

Peki sizin için en doğru saç modelinin nasıl olduğunu nereden anlayacaksınız? Bunun için hangi yüz tipine göre, hangi saç modelinin olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Tabi önce kendi yüz şeklinizi de bilmelisiniz. Yüz tiplerine göre saç modelleri erkek kadın seçeneklerinde bahsedelim;

Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

yüz şekline göre saç modelleri kadın

Oval yüz, çene hatları oval olan yüz şeklidir. Hem erkelerde hem de kadınlarda tüm saç tiplerinin yakıştığı nadir yüz tiplerinden biridir.

Oval yüz şekline göre saç modelleri kadın için en zorlu kesim olan Bob modelini tavsiye edebiliriz. Üstelik bu yüz şekline sahip kadınlar, saçlarını yandan ya da ortadan ayırsalar bile oldukça güzel görüneceklerdir. Oval yüze sahip kadınlar için en iyi saç kesimi, uzun kesim Bob modeli olacaktır.

Oval yüz şekli erkek saç modelleri arasından en yakışacak olanı ise üstlerden uzun altlardan kısa olan saç modelidir. Saçlarınızı üst kısımlardan dikerseniz, çok daha alımlı görünebilirsiniz. Aslında her tür saç modeli, oval yüze sahip olan erkeklere yakışacaktır.

Yuvarlak Yüz  Şekline Göre Saç Modeli

yuvarlak yüz için saç modelleri

Yuvarlak yüze sahip olan kişiler saç modeli seçerken yüz yapılarını ince ve uzun gösteren modelleri tercih etmelidir. Bu sayede yüz hatlarınız daha çok ortaya çıkar ve daha alımlı görünürsünüz. Yuvarlak yüz tipine göre saç modelleri erkek için kısa ve geriye yatırılan saçlar olmalıdır. Kesinlikle güçlü favorilerden ve kaküllerde uzak durulmalıdır. Ayrıca saçlarınızın yanları kabarık olmamalı ve hacimli görünmemelidir.

Yuvarlak yüz şekline sahip kadınlar ise saçlarını ortadan ayırarak simetri katabilir ve yüzlerini daha ince gösterebilirler. Yuvarlak yüze saç modelleri kadın için katlı ve hareketli kesimlerden oluşmalıdır. Yuvarlak yüze sahipseniz saçlarınızı omuz hizasında ve katlı kestirerek, yüzünüzü daha uzun ve ince gösterebilirsiniz.

Elmas Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

yüz tipine göre saç modelleri5

Elmas yüz şekline sahip bir kadınsanız, saç şeklinizin kısa Bob kesim olmasına özen göstermelisiniz. Kulak hizasının biraz altında olan saç kesimi ile yüz şeklinize yakışan ve kullanışlı bir model elde edebilirsiniz.

Elmas yüz şekline göre erkek saç modelleri ise kaküllü ve uzun favorilerden oluşmalıdır. Eğer bu yüze sahip bir erkekseniz, yanları kısa ve üstleri uzun olan saç modellerinden uzak durmalısınız. Çenenizin daha dengeli durması için uzun favoriler ve daha kısa saç kesimlerini tercih etmelisiniz.

Kalp Yüz Şekline Göre Saç Tarzları

yüz tipine göre saç modelleri erkek1

Kakül, her yüz tipine uymaz ancak kalp yüze sahip kadınlardansanız, kesinlikle kaküllü saç modellerini tercih etmelisiniz. Tam tepe noktasından başlayan uzun kaküllü ve katlı kesim saç modeli, size çok yakışacaktır.

Kalp yüz şekline göre erkek saç modelleri için en doğru tercihler, orta ya da daha uzun kesim modellerdir. Bu sayede kalp şeklinin oluşturduğu geniş alın bölgesi kapanır ve göz yanılgısı sağlanır. Bu yüz tipine sahip bir erkekseniz, kısa saç modellerinden kaçınmalısınız.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın
Vücut tipine göre giyinme tüyoları eşliğinde güzel ve şık giyinmek için modayı takip etmek elbette önemlidir. Ancak yalnız başına yeterli değildir. Kendinize yakışan kıyafetleri giyinmek için öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz..
Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür
Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda en önemli detaylardan biri, vücutlarını tanıyıp fazlalıklarının olduğu bölgeyi zayıf gösterecek bir kombin yapmaları gerekmesidir. Tesettürlülerin zayıf görünmek için nasıl giyinmesi gerektiği tavsiyesi..
Genç Gösteren Tesettür Giyim Modelleri
Genç gösteren tesettür giyim modelleri tesettürlü kadının kendi tarzını yansıtması için önemlidir. Genç gösteren tesettür giyim modellerinin arasında seçim yapılırken hareket özgürlüğünün kısıtlanmamasına da dikkat edilmelidir. Gün boyunca kendilerini daha rahat..
Modern Tesettür Giyim Tarzları
Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır. Modern tesettür giyim..
Eşleri Ünlü Olmayan Ünlüler Türk
Eşleri ünlü olmayan Türk ünlüler; oldukça fazla sayıdadır ve genellikle magazinde çok fazla yer almayı tercih etmeyen kişilerdir. Eşleri ünlü olmayan ünlüler içerisinde olanların bazıları; Tarkan gibi hayranları ile evlilik kararı..
Farklı Tarz Tesettür Giyim
Farklı tarz tesettür giyim seçeneklerine bakıldığında; belirli sınırların ve kalıpların olmadığı görülmektedir. Farklı tarz tesettür giyim konusunda oldukça fazla sayıda çeşit ve yeni tasarım bulunmaktadır. Farklı ortamlara uygun, özgün modeller..