Moda

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın

Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da ön plana çıkarmalıdır.

Peki sizin için en doğru saç modelinin nasıl olduğunu nereden anlayacaksınız? Bunun için hangi yüz tipine göre, hangi saç modelinin olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Tabi önce kendi yüz şeklinizi de bilmelisiniz. Yüz tiplerine göre saç modelleri erkek kadın seçeneklerinde bahsedelim;

Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

yüz şekline göre saç modelleri kadın

Oval yüz, çene hatları oval olan yüz şeklidir. Hem erkelerde hem de kadınlarda tüm saç tiplerinin yakıştığı nadir yüz tiplerinden biridir.

Oval yüz şekline göre saç modelleri kadın için en zorlu kesim olan Bob modelini tavsiye edebiliriz. Üstelik bu yüz şekline sahip kadınlar, saçlarını yandan ya da ortadan ayırsalar bile oldukça güzel görüneceklerdir. Oval yüze sahip kadınlar için en iyi saç kesimi, uzun kesim Bob modeli olacaktır.

Oval yüz şekli erkek saç modelleri arasından en yakışacak olanı ise üstlerden uzun altlardan kısa olan saç modelidir. Saçlarınızı üst kısımlardan dikerseniz, çok daha alımlı görünebilirsiniz. Aslında her tür saç modeli, oval yüze sahip olan erkeklere yakışacaktır.

Yuvarlak Yüz  Şekline Göre Saç Modeli

yuvarlak yüz için saç modelleri

Yuvarlak yüze sahip olan kişiler saç modeli seçerken yüz yapılarını ince ve uzun gösteren modelleri tercih etmelidir. Bu sayede yüz hatlarınız daha çok ortaya çıkar ve daha alımlı görünürsünüz. Yuvarlak yüz tipine göre saç modelleri erkek için kısa ve geriye yatırılan saçlar olmalıdır. Kesinlikle güçlü favorilerden ve kaküllerde uzak durulmalıdır. Ayrıca saçlarınızın yanları kabarık olmamalı ve hacimli görünmemelidir.

Yuvarlak yüz şekline sahip kadınlar ise saçlarını ortadan ayırarak simetri katabilir ve yüzlerini daha ince gösterebilirler. Yuvarlak yüze saç modelleri kadın için katlı ve hareketli kesimlerden oluşmalıdır. Yuvarlak yüze sahipseniz saçlarınızı omuz hizasında ve katlı kestirerek, yüzünüzü daha uzun ve ince gösterebilirsiniz.

Elmas Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

yüz tipine göre saç modelleri5

Elmas yüz şekline sahip bir kadınsanız, saç şeklinizin kısa Bob kesim olmasına özen göstermelisiniz. Kulak hizasının biraz altında olan saç kesimi ile yüz şeklinize yakışan ve kullanışlı bir model elde edebilirsiniz.

Elmas yüz şekline göre erkek saç modelleri ise kaküllü ve uzun favorilerden oluşmalıdır. Eğer bu yüze sahip bir erkekseniz, yanları kısa ve üstleri uzun olan saç modellerinden uzak durmalısınız. Çenenizin daha dengeli durması için uzun favoriler ve daha kısa saç kesimlerini tercih etmelisiniz.

Kalp Yüz Şekline Göre Saç Tarzları

yüz tipine göre saç modelleri erkek1

Kakül, her yüz tipine uymaz ancak kalp yüze sahip kadınlardansanız, kesinlikle kaküllü saç modellerini tercih etmelisiniz. Tam tepe noktasından başlayan uzun kaküllü ve katlı kesim saç modeli, size çok yakışacaktır.

Kalp yüz şekline göre erkek saç modelleri için en doğru tercihler, orta ya da daha uzun kesim modellerdir. Bu sayede kalp şeklinin oluşturduğu geniş alın bölgesi kapanır ve göz yanılgısı sağlanır. Bu yüz tipine sahip bir erkekseniz, kısa saç modellerinden kaçınmalısınız.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL