Sağlık

Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde

Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde

Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz kırışıklığına ne iyi gelir evde yapılacaklar da cilt tipine göre belirlenmelidir.

Evde günlük bakım olarak cildin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Fakat kuru ciltler için sabun kullanılması daha fazla kurumaya neden olacağı için tercih edilmemekte olup nem içeren ürünler önerilmektedir.

Kırışıklığın giderilmesi için evde yüzü geren cilt maskeleri de yapılabilmektedir. Bu maskelerde kullanılan malzemelerin de cildin yağ dengesine uygun bir biçimde seçilmesi gerekmektedir. Cildi çok kurutan bir malzeme olması durumunda hemen ardından nemlendirici kullanılması gerekmektedir.

Yüz Kırışıklığını Gideren Maske Tarifleri

Yüz kırışıklığının giderilmesi için maske tarifleri arasında en çok bilinen yulaf maskesidir. Yulaf unu ve sütün cilde uygulanacak miktarda karıştırılması gerekmektedir. Cilt yüzeyinde kırışma olan bölümlere uygulama yapılmasından sonra ortalama olarak yirmi dakika bekleme süresi bulunmaktadır.

Maskenin uygulanmasından sonra cildin ılık su ile durulanması ve cilt tipi için uygun olan nemlendiricinin de yüze sürülmesi gerekmektedir. İsteğe bağlı olarak kırışıklıklara iyi gelen yağlar da bu maske işleminin sonrasında uygulanabilirler.

Üzüm Çekirdeği Yağının Kırışıklıkları Giderme Etkisi

Üzüm çekirdeği yağının kırışıklıklara etkisi üzümün içerisinde bulunan cildi yenileme özelliğinden kaynaklanmaktadır. Yüz kırışıklığına ne iyi gelir evde ne uygulanabilir sorularına da cevap olarak üzüm çekirdeği yağı verilmektedir.

Bu yağın her gece yatmadan önce temiz cilde uygulanması gerekmektedir. Temiz olan cilt yüzeyinde özellikle kırışıklıkların olduğu bölgelere uygulanması durumunda ciltte eksik kalan pek çok vitamin ve mineralin de karşılanması sağlanmaktadır.

Kırışıklık Karşıtı Bir Ürün: Zencefil

Kırışıklık karşıtı olan zencefil hem besin olarak tüketilmesi hem de cilde uygulanması durumunda oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Cilt yüzeyine maske olarak uygulanırken içeriğine bal eklenmesi, cildin beslenmesi açısından önemli olmaktadır.

Yüz kırışıklığına ne iyi gelir evde yapılabilecekler nelerdir soruları için en kolay ve uygulanabilir yöntemlerden biri olan zencefil maskesinin haftada bir ya da iki defa uygulanması gerekmektedir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL