Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde

/ 7 Mayıs 2021 / 19.994 views / yorumsuz
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde

Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz kırışıklığına ne iyi gelir evde yapılacaklar da cilt tipine göre belirlenmelidir.

Evde günlük bakım olarak cildin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Fakat kuru ciltler için sabun kullanılması daha fazla kurumaya neden olacağı için tercih edilmemekte olup nem içeren ürünler önerilmektedir.

Kırışıklığın giderilmesi için evde yüzü geren cilt maskeleri de yapılabilmektedir. Bu maskelerde kullanılan malzemelerin de cildin yağ dengesine uygun bir biçimde seçilmesi gerekmektedir. Cildi çok kurutan bir malzeme olması durumunda hemen ardından nemlendirici kullanılması gerekmektedir.

Yüz Kırışıklığını Gideren Maske Tarifleri

Yüz kırışıklığının giderilmesi için maske tarifleri arasında en çok bilinen yulaf maskesidir. Yulaf unu ve sütün cilde uygulanacak miktarda karıştırılması gerekmektedir. Cilt yüzeyinde kırışma olan bölümlere uygulama yapılmasından sonra ortalama olarak yirmi dakika bekleme süresi bulunmaktadır.

Maskenin uygulanmasından sonra cildin ılık su ile durulanması ve cilt tipi için uygun olan nemlendiricinin de yüze sürülmesi gerekmektedir. İsteğe bağlı olarak kırışıklıklara iyi gelen yağlar da bu maske işleminin sonrasında uygulanabilirler.

Üzüm Çekirdeği Yağının Kırışıklıkları Giderme Etkisi

Üzüm çekirdeği yağının kırışıklıklara etkisi üzümün içerisinde bulunan cildi yenileme özelliğinden kaynaklanmaktadır. Yüz kırışıklığına ne iyi gelir evde ne uygulanabilir sorularına da cevap olarak üzüm çekirdeği yağı verilmektedir.

Bu yağın her gece yatmadan önce temiz cilde uygulanması gerekmektedir. Temiz olan cilt yüzeyinde özellikle kırışıklıkların olduğu bölgelere uygulanması durumunda ciltte eksik kalan pek çok vitamin ve mineralin de karşılanması sağlanmaktadır.

Kırışıklık Karşıtı Bir Ürün: Zencefil

Kırışıklık karşıtı olan zencefil hem besin olarak tüketilmesi hem de cilde uygulanması durumunda oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Cilt yüzeyine maske olarak uygulanırken içeriğine bal eklenmesi, cildin beslenmesi açısından önemli olmaktadır.

Yüz kırışıklığına ne iyi gelir evde yapılabilecekler nelerdir soruları için en kolay ve uygulanabilir yöntemlerden biri olan zencefil maskesinin haftada bir ya da iki defa uygulanması gerekmektedir.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Önerileri Evde
Cilt temizliği, cildin sağlığını ve görünümünü korumak için kişisel bakımın temelini oluşturmaktadır. Özellikle eve kapanılan bu günlerde cilt bakımı, D vitamininden ve temiz havadan uzak kaldığı için önemsenmesi gereken bir..
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Hidrofeyşıl Cilt Bakımı – HydraFacial Cilt Bakımı
HydraFacial cilt bakımı; cildin yenilenmesini, akne ve lekelerden kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. HydraFacial cilt bakımı kapsamında cihaz, enjeksiyon ve benzer yöntemler ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır. HydraFacial Cilt Bakımı Uygulamasının..
Adet Bittikten Sonra Gelen Leke
Adet bittikten sonra gelen leke, vajina salgısında kan olması olarak yorumlanmaktadır. Adet bittikten sonra gelen lekenin ne kadar süre geleceği ise; her kadının bünyesine göre farklılık göstermektedir. Adet Bittikten Sonra..
Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Olur
Tırnaktaki beyaz lekelerin oluşma sebepleri; karaciğer rahatsızlıkları, siroz ve hepatit gibi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Ayrıca tırnaktaki beyaz lekeler neden olur sorusunun cevabı; vitamin ve mineral eksikliği gibi durumlar da..
Cilt Bakımında Kullanılan Doğal Malzemeler
Cilt bakımında kullanılan doğal malzemeler; cildin mevsim şartlarından etkilenmemesini sağlamakta, cildi nemlendirmekte, cildin daha canlı gözükmesini sağlamaktadırlar. Cilt bakımında kullanılan doğal malzemeler ile cilt problemlerinin azaltılabilmesi ve hatta cilt problemlerinden..