Gündem

Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi

Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi

Yusuf Turhan, 01.03.1981 yılı, Bingöl ili Karlıova ilçesi doğumludur. Ova Aşireti lideri Turhan, genç yaşta aile dostlarının bulunduğu Kocaeli bölgesi Dilovası ilçesine yerleşmiştir. Dilovası’nda yaşamını sürdürmeye gelen Turhan bir dönem oto yıkama firması işletmiştir.

İşletmenin faal olduğu sürelerde, ortağı ve çevre işletmelerden ihanete uğrayan Yusuf Turhan, işletmesinin batmasıyla beraber bir takım yasa dışı olaylara karışmıştır. Çeşitli şekilde çete kurma, yasa dışı örgüt liderliği yapan Turhan, kimi soruşturmalarda serbest bırakılırken kimi davalarda, Yusuf Turhan’ın adamları 10 yıldan fazla hapis cezasına çarpıtılmıştır.

Yusuf Turhan Kimdir ve İşlediği Suçlar

yusuf turhan kimdir

Yusuf Turhan suçları, gasp, adam yaralama, çete kurma, yasa dışı örgüt liderliği, adam öldürme-öldürtme, silah kaçakçılığı olarak bilinir. Yazılı suçlardan araması olan Turhan, bir süre sonra teslim olacağını bildirmiştir ve adamları dahil olmak üzere kendisi hakkında soruşturma başlatıldı.

Adamları ve Yusuf Turhan’a farklı farklı, 7 yıl üzerinde hapis cezası istendi. Birden fazla dava kararından sonra Yusuf Turhan;  Metris Cezaevi, Gebze, İnebolu, Ankara Sincan, Muğla ve Sinop Cezaevlerinde hüküm süresini bitirdi.

Turhan Gülsuyu Çete Lideri

Maltepe Gülsuyu ilçesinde, belirsiz kişiler tarafınca 29 Mart 2013 tarihinde öldürülen Hasan Ferit Gedik olayında, Yusuf Turhan’ın adı geçiyordu. Gülsuyu vatandaşları, ilgili çete liderinin Yusuf Turhan‘ın olduğunu belirttiğinde Turhan’ın karakol ifadesi, benim örgütlerle bağlantım yoktur olmuştu ve ardından serbest bırakılmıştı.

Yusuf Turhan’ın Dostu Mehmet Ali Ağca

yusuf turhan suçları

Yusuf Turhan’ın oğlu Poyraz Turhan’ın 2013 yılında sünnet töreni Dilovası’nda gerçekleşirken, Poyraz’ın kirvesi Türk Suikastçısı Mehmet Ali Ağca olmuştu. Sünnet töreni esnasında basın yayınlarının sorularına kısmen cevap veren Mehmet Ali Ağca, yakın dostu olan Yusuf Turhan’ın oğlunun kirveliğini yapmak adına, Dilovası’na geldiğini söylemişti.

Ağca, Abdi İpekçi suikastı ve II. Loannes Paulus’a suikast girişimi ile tanınan bir Türk Suikastçısıdır. Türkiye’de Türk Suikastçı, Uluslararası kamuoyunda tetikçi olarak tanınan, Ağca ile Yusuf Turhan dostluğu o tarihte gündemin sesi oldu.

Ayrıca tören zamanında cezaevinde bulunan Sedat Peker’in, Yusuf Turhan’ın oğlu Poyraz’ın sünnet törenine kendi adının yazılı olduğu özel bir çelenk göndermesi de çok konuşulmuştu.

Yusuf Turhan’ın Yeni Ofisini Mehmet Ali Ağca Ziyaret Etti

yusuf turhan yeri

Kocaeli, Tavşancıl bölgesinde sadece misafirlerini karşılamak adına özel bir yer, ofis mekanı açan Turhan’ın ziyaretine, yine ilk gelen isim Mehmet Ali Ağca oldu. Yusuf Turhan ve Ağca dostluğunun sıkı bir şekilde devam ettiği söyleniyor.

Yusuf Turhan Ne İş Yapar

Turhan, şimdilerde Kocaeli Tavşancıl sahil bölgesinde, 1000 metre karelik Tavşancıl Yalı Cafe’sini işletmektedir. Çeşitli bölgelerde restaurant sahipliği yapmaktadır. Bazı tanınmış oto galeri ve kiralama firmaları ile işbirliği içindedir. Bütün bunlarla beraber Yusuf Turhan; Kocaeli, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa başta olmak üzere iyi bir ticari unvana sahip kabadayı olarak bilinir.

Yusuf Turhan Siz Nasıl Adlandırırsanız Dedi

ova aşireti

Zaman zaman basın yayınlarına konuşan Turhan: Beni ister kabadayı, ister mafya olarak adlandırın ya da başka bir şey, adı her neyse. Ben bunun adını koymak istemesem de tanımını çok iyi bilirim. Açıklamak gerekirse, ben zamanında çok ezildim, ihanete uğradım. Yalnız da çok kaldım.

Bu sebeple, kendime söz verdim; bundan sonra benim hayatım kötülerin düşmanı, iyilerin dostu olarak geçecektir. Sözümün arkasındayım. Siz nasıl adlandırırsanız artık… dedi, Yusuf Turhan.


YORUMLAR (3)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL