Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor Hesaplama

/ 13 Kasım 2019 / 151 views / yorumsuz
Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor Hesaplama

Youtuberların kazancını hesaplama işlemi, youtuberların videolarının izlenme oranı ile bağlantılıdır. Youtube üzerinden gelir elde etmek için yayın yapan kişilere yönelik Youtube’un uyguladığı maddi kazanım sağlama olanağı herkes için eşit belirlenmiş olan standartlar üzerinden gerçekleştirilir. Yöntemde, videolara alınan reklamlar ve izlenme oranları kullanılarak, kazanç elde edilir.

Youtuberlar ne kadar kazanıyor hesaplama işlemini, video izlenme sayısı, abone sayısı ve reklam izlenme süresi ile ne kadar kazandıklarını ve en yüksek kazanç hesaplaması hakkında bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Youtuberların Video İzlenme Oranı Kazancı

ünlü youtuberlar

Youtuberların video izlenme sayısı kazancı ele alınırken Youtube’un belirlediği izlenme oranlarına karşılık gelen maddi kazanç üzerinden hesaplama yapılır. Youtube’un video izlenme oranlarına bağlı olarak sunduğu maddi karşılıklar ise şu şekilde sıralanır:

 • Youtube ile yayınlanan bir video üzerinden elde edilen izlenme sayısına bağlı olarak, o video üzerinden elde edilecek olan maddi kazanç belirlenir.
 • Youtuberların bir videosu 1000 kişi tarafından görüntülendiğinde, kişi 0.5 ila 2 dolar arasında maddi kazanç elde eder.

Bu duruma bağlı olarak, youtuberların videolarının görüntülenme oranları ne kadar yüksekse, kazançları da o kadar yüksek olmaktadır.

Video İzlenme İle Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor Hesaplama

youtubtan para kazanmak

Youtuberların video izlenme kazancını hesaplama için videonun 1000 kere izlenme sayısı üzerinden elde edilen maddi kazanç bilinmelidir. Bir videonun 1000k izlenmesi ile elde edilen kazanç maksimum 2 dolardır. Bu bilgiye göre örnek üzerinden yapılan hesaplamalar şu şekilde sıralanır:

 • Örneğin, youtuber 1 milyon izlenmeli bir video paylaşımına sahipse, 1000 kere izlenme oranı üzerinden kazanılan 2 dolar, 1 milyon izlenme bölü 1000 izlenme sayısı işlemi ile elde edilen 1000 izlenme rakamıyla çarpılır.
 • Bu duruma bağlı olarak videosu 1 milyon izlenme oranına sahip olan youtuberlar, bu video üzerinden 2 bin dolar maddi kazanım elde ederler.

Youtuberlar ne kadar kazanıyor hesaplama işlemlerinde yer alan, videolara ilişkin maddi gelirler, video ve youtube kanalı üzerinden alınan reklam yayınlarıyla yüksek rakamlara çekilir.

Abone Sayısı İle Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor

youtuberlar nasıl para kazanıyor

Youtuberların abone sayısından kazancı, abone sayısının sahip olduğu rakam değerine göre değişmektedir. Maddi kazanç elde edilmesinde temel olan şart, izlenme sayısı ve reklamlar üzerinden yüksek tıklanmalara ulaşmaktadır. Youtuberların youtube kanallarının sahip olduğu abone sayıları ise izlenmeden elde edilen kazancın desteklenmesini sağlar. Abone sayısı ile elde edilen kazanç etkileri şu şekilde sıralanır:

 • Kanal abone sayısı düşük olan youtuberların, video izlenme sayılarından elde ettikleri kazançta, bu yapıya paralel olarak düşük olur.
 • Kanal abone sayısı yüksek olan kişilerin, video izlenme oranları ve reklam izlenme oranlarından elde ettikleri kazanç yüksektir.
 • Abone sayısının fazla olması demek, kişinin videolarının ziyaret eden insan kitlesinin de geniş olduğu anlamına gelir.

Reklam İzlemesinden Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor Hesaplama

youtube reklamları ne kadar kazandırır

Youtuberların reklam izlenme kazançları hesaplaması, paylaşılan video öncesinde yayınlanan reklamın kaç saniye veya dakika izlendiğine bağlı olarak değişim gösterir. Videolar öncesi çıkan reklamların, aboneler tarafından izlenmesi ile elde edilen kazancın hesaplaması için adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Video öncesinde çıkan reklam videosunun, insanlar tarafından minimum yarım dakika süre ile izlenmesi ile kazanç elde edilir.
 • Yarım dakikanın altında olan reklam izlenmeleri için Youtube ödeme yapmaz.
 • Video öncesi reklam tanıtımının yarım dakika izlenmesi sağlanırsa, video üzerinden 2 dolar gelir elde edilir.
 • Bu duruma bağlı olarak video üzerinden kaç kez reklam tanıtımı izlenmiş ise bu sayı, 2 dolar ile çarpılarak, kazanılan toplam maddi tutar hesaplanır.

Youtuberlara Ait En Yüksek Kazanç Hesaplaması

olga kay ne kadar kazanıyor

En yüksek youtuber kazancı hesaplaması, aylık 10.800 dolar olarak hesaplanmıştır. Bu kazanç ünlü youtuber, Olga Kay’a aittir. Youtuberlar ne kadar kazanıyor hesaplama işlemiyle elde edilen, en yüksek limitli youtuber kazancına ilişkin bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • En yüksek youtuber kazancı, aylık 10.800 dolar olarak Youtube kayıtlarına geçmiştir.
 • Bu kazanç üzerinden aylık periyodik hesaplar ile en yüksek youtuber kazancına sahip olan Olga Kay, son üç yıl içerisinde 200 bin dolar kazanç elde etmiştir.

HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..