Yıllık En Çok Kazanan Futbolcular

/ 20 Kasım 2019 / 58 views / yorumsuz
Yıllık En Çok Kazanan Futbolcular

Senede en fazla para alan futbolcularının kim olduğu France Football ve AFP tarafından açıklanmıştır. En pahalı futbolcular yalnızca oynadıkları zaman adlıkları para için pahalı değiller. Bu kişilerin gelirlerinin çok büyük bir kısmını aldıkları reklamlar oluşturuyor.

20 sıralık listenin sonunda Manuel Neuer geliyor. Usta futbolcunun yıllık toplam gelir miktarı 20 milyon euro. İkinci sırada ise Manhester United’tan Paul Pogba geliyor. Futbolcu yılda 22 milyon euro para kazanıyor.

Bayern Münih’in Yıldız ismi Robert Lewandowski de Listede Yerini Alıyor

robert lewandowski

Robert Leandowski serveti ile olduğu kadar başarısı ile de dikkat çeken isimler arasında yer alıyor. Usta isim boşuna en pahalı futbolcular arasında yer almıyor. Futbolcu, ilk sezonda 31 maçında 17 tane gol atmayı başardı. Sezon sonrasında ise, Bundesliga Şampiyonluğunun tadına vardı. Şu an halen Bayern Münih forması giymektedir.

Ünlü yıldız, başarı ile devam ettiği bu kariyer yolculuğuna 2008 yılında başladı. O zamanlar Polonya U 21 takımında idi. Aynı yıl içinde üstün performans gösterdiği için insanların dikkatini çekmeyi başardı. Takımı ile toplamda 60 tane maça çıkmıştır.

Shanghai SIPG’den Oscar Listede 17. Sırada Yer Alıyor

oscar ne kadar kazanıyor

Shanghai SIPG’den Oscar yıllık 22.2 milyon euro gelire sahip. Usta isim Brezilya uyruğuna sahip. 1,79 m boy uzunluğu var. 9 Eylül 1991 ‘de dünyaya gelen Oscar 28 yaşında. Ünlü futbolcunun danışmanlığını Bertolucci Sports yapıyor. On numara mevkide oynuyor.

Toplamda 3 tane sarı kart gören futbolcunun henüz hiç kırmızı kartı yok.Takıma 2017 senesinde katıldığı biliniyor.

Edinson Cavani 16. Sırada

edinson cavani yıllık kazancı

Edinson Cavani Uruguay asıllı başarılı bir futbolcudur. Dikkatli 2018 yılında milli takım formasını giyerek çıktığı maçta üzerine toplamayı başardı. Cavani 1987 yılında dünyaya geldi. Kariyerine 200 yılında başladı ve çeşitli kulüpler ile farklı anlaşmaların altına imzasını attı.

Çıkmış olduğu 104 tane maçta usta futbolcunun 78 tane golü bulunuyor. Cavani, 2012 senesinden bu yana Uruguay Olimpik takım formasını giymektedir. Gol kralı olarak da bilinir.

Bayern Münih’ten Thomas Muller 15. Sırada Yer Alıyor

thomas muller ne kadar kazanıyor

Thomas Muller Münih’e oldukça yakın bir bölgede çocukluğunu geçirmiş. 11 yaşından beri Bayern’de olan ünlü futbolcu o zamandan beri buradan ayrılmamış.

2009 senesinden bu yana profesyonel futbolcu olarak oynamaktadır. Yalnızca bir sene sonrasında Muller gol kralı oldu Burada ona özel ödüller ve kupalar aldı. Muller’in yıllık serveti toplam 23 milyon euro.

Karim Benzema 14. Sırada

benzamanın serveti

Karim Benzema 1987 yılında Fransa’da doğmuştur. Cezayir asıllıdır. Şu an Real Madrid’de forma giymektedir. 2007 ile 8 yılları arasnda gol kralı olarak bilinmiştir. Fransa’da doğup yine çocukluğunu burada geçirmiştir.

Futbola olan ilgisi küçük yaşlardan beri var. İçe dönük bir hayatı olan Karim Benzema’nın şu an yıllık 23.5 milyo euro’luk gelirin sahibi olduğu biliniyor.

Listenin Zirvesinde Barcelona’da Oynayan Lionel Messi Var

messi'nin yıllık geliri

Lionel Messi yıllık 126 milyon euroluk gelir ile zirvenin başında yer alıyor. Messi 1987 doğumlu. Futbola 8 yaşında yaşadığı şehirde başlamıştı. Çocukluk döneminde büyüme hormonu eksik olduğu için tedavi amacı ile ailesi ile birlikte Barcelona’ya yerleşti. Forvet ve ofansif orta saha bölgelerinde göreb yapmıştır. Mütevazi yaşam tarzı, başarısı, kaliteli oyunculuğu, hızı, yardım severliği ile bilinmektedir.

En pahalı futbolcular yaptıkları işi en iyi şekillerde icra ettikleri için bu listede olmaya hak kazanmışlardır. Kimisi hızı, kimisi çevikliği kimisi üstün sporcu karakteri ile ön plana  çıkmaktadır.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..
Adana’da Erkek Cinayeti! Kocasını Tüfekle Öldürdü, Kazaydı Dedi
Erkek cinayeti bitmiyor. Şiddetten öldürülen erkekler sırasında, geçtiğimiz günlerde Adana’da polis ekiplerine ölüm olayı ihbarı geldi. İhbarı alan ekipler hemen olay yerine geldi. Yapılan soruşturmanın ardından kocasını öldüren kadın göz..
Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi
Yusuf Turhan, 01.03.1981 yılı, Bingöl ili Karlıova ilçesi doğumludur. Ova Aşireti lideri Turhan, genç yaşta aile dostlarının bulunduğu Kocaeli bölgesi Dilovası ilçesine yerleşmiştir. Dilovası’nda yaşamını sürdürmeye gelen Turhan bir dönem..
Bir Arama Yüzünden Kocasını Acımadan Bıçaklayarak Öldürdü
Şiddetten ölen erkekler haberindeki Feci olay, İstanbul’da meydana geldi. 3 çocuk annesi olan Gülşen Bilgi ve eşi Vedat Bilgi ayrılmıştı. 3 sene sonra tekrar barışan karı koca, kahvaltı yaparken Vedat..