Gündem Teknoloji

Yeni Bir Dil Öğrenmeye Nasıl Başlanır

Yeni Bir Dil Öğrenmeye Nasıl Başlanır

Yeni bir dil öğrenmeye başlamak için o dili günlük hayata entegre etmek gerekmektedir. Yeni bir dil öğrenmeye nasıl başlanır konusunda problem yaşayanlar; bu konuda kararlı olmalı, kendilerine ait bir sözlük oluşturmalı ve düzenli olarak pratik yapmalıdırlar.

Yeni Dil Öğrenmeye Başlarken Dil Hakkında Bilgi Edinmek

Yeni Bir Dil Öğrenmeye başlamak

Yeni bir dil öğrenmek için dili anlamak gerekmektedir. Her dilin bir hikayesi vardır ve bu dildeki zaman içerisindeki değişimler ile ilgili makaleler okunarak öncelikle dil hakkında bilgi edinilmesi gerekmektedir. Ardından dil kuralları hakkında bilgi edinilmelidir.

Gramer kuralları çalışılmalıdır. Dilin gramer kurallarının daha kolay öğrenilebilmesi için ise; bir sohbet konuşması oluşturulması tercih edilebilmektedir. Ortalama 3 hafta gibi bir süre içerisinde akılda kalıcı şekilde dil kuralları hakkında bilgi edinilmiş olmaktadır.

Ancak bu süreçte kişinin diğer taraftan kelime öğrenmeye de devam etmesi gerekmektedir. Ortalama 2 haftalık bir süre içerisinde, işlerine yarayabileceğini düşündükleri 600 kelimeyi öğrenebilmektedirler.

Yeni Bir Dil Öğrenmeye Başlamak İçin Ana Dili Olan Biriyle İletişime Geçmek

yeni bir dil öğrenmeye nasıl başlanır 6

Yeni dil için ana dili olan biriyle bağlantıya geçmek; öğrenilenlerin daha kolay uygulanması ve daha hızlı yol alınması açısından önemlidir. Kağıt üzerinde öğrenilen kurallar, gerçek bir kişi ile konuşulurken çoğu zaman uygulanamayabilir.

Yeni bir dil öğrenmeye nasıl başlanır sorusuyla yola çıkıp sadece gramer ve kelime çalışanların en büyük problemleri; yurt dışına gittiklerinde veya yabancı biri ile karşılaştıklarında öğrendiklerini sohbete taşıyamıyor oluşlarıdır. Motive olabilmek için mutlaka öğrenilenlerin belirli periyotlarda ana dili öğrenilen dil olan biriyle pratik yapılması gerekmektedir.

Konuşma pratiği yapmak isteyenler bu konuda özel ders alabilecekleri gibi gönüllü kişiler de bulabilmektedirler. Aynı zamanda çeşitli uygulamalar üzerinden kendileri gibi pratik yapacak kişi arayışında olanlar ile dönüşümlü konuşma pratikleri yapabilmektedirler.

Yeni Bir Dil Öğrenirken Ses ve Hece Bilgisine Önem Vermek

farklı dil öğrenmek

Ses ve hece bilgisinin önemine bakıldığında; motivasyonun artması, kelimelerin doğru telaffuz edilmesi ve dili öğrenmeye devam etmenin kolaylaşması gibi getirileri vardır. Yeni bir dil öğrenmeye nasıl başlanır konusunda sıkıntı yaşayanlar; 600 kelime için 1 hafta olacak şekilde öğrendikleri kelimelerin telaffuzu, hecelemesi ve tonlaması konusunda çalışmalar yapmalıdırlar.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL