Xiaomi Rehber Aktarma

/ 3 Ocak 2021 / 24.606 views / yorumsuz
Xiaomi Rehber Aktarma

Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir.

Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber aktarma işlemi, arzu edilmesi halinde Google ile telefonun senkronizasyonu açılarak otomatik olarak belirli periyotlarda yedeklenebilir.

Gmail’e Xiaomi Telefon Rehberi Aktarma Nasıl Yapılır

Xioami rehberi Gmail’e aktarmak için telefonda kullanılan G-mail e-posta hesabınızı kullanmanız gereklidir.

İşlemin yapılabilmesi için sırası ile şu işlem sıralamasının takip edilmesi yeterlidir:

 1. Telefon ekranından “Kişiler” menüsüne giriş yapılır.
 2. Sol üst köşede yer alan üç çizgiye dokunularak “Ayarlar” menüsüne giriş yapılır.
 3. “Kişiler Yönet” menüsü altında yer alan “Dışa Aktar” sekmesine dokunulur.
 4. Açılan ekranda sol üst kısımda yer alan üç çizgiye dokunun.
 5. Gmail hesabınızı seçin ve kaydedilecek bölgeyi seçmenin ardından “Kaydet” butonuna tıklayın.

Xiaomi Telefon Rehberini Telefona Aktarma Nasıl Yapılır

Xiami rehberi telefona aktarmak için yukarıda paylaşılan sıralamanın beşinci maddesine kadar benzer işlemleri tekrarlamanız gereklidir.

Dördüncü madde sonrasında ise Xiaomi rehber aktarma seçeneği “Cihaz adı” seçilerek aktarım gerçekleştirilir. İşlem sıralaması ise şu şekildedir:

 1. “Kişiler” menüsüne giriş yapın.
 2. “Ayarlar” sekmesine girerek “Kişileri Yönet” menüsü altında yer alan “Dışa Aktar” sekmesine dokunun.
 3. Ekranın sol üst köşesinde yer alan üç çizgiye tıklanır ve “telefon adı” seçilir.
 4. Telefondaki kaydedilecek klasör seçilerek “Kaydet” butonuna tıklanır.

Xiaomi Telefon Gmail’e Nasıl Senkronize Edilir

Xiaomi telefonu Gmail’e senkronize etmek otomatik olarak yedeklemenin gerçekleştirilerek herhangi bir ek işlem yapmanızı gerektirmez.

Xiaomi rehber aktarma işlemini Gmail ile senkronize ederek otomatiğe çevirmek için yapacaklarınız sırası ile şu şekildedir:

 1. “Ayarlar” menüsüne girin.
 2. Menüde “Senkronizasyon” seçeneğine dokunun.
 3. Açılan seçeneklerde “Google” seçimini yapın.
 4. Cihazda açık olan Gmail hesapları içinden hangi hesap ile senkronize edilmesi seçimini yapın.
 5. Açılan ekranın en altında yer alan “Daha Fazla” seçimini yapın.
 6. Son olarak “Şimdi senkronize et” seçimini yapın ve işlemin sonlanmasını bekleyin.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
Samsung Telefona Format Atma
Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..
Androidden iPhone’a Whatsapp Aktarma
Android’den Whatsapp sohbetlerinin iPhone’a taşınması için 3 yöntem bulunur. Androidden iPhone’a Whatsapp aktarma yöntemleri şunlardır: E-Posta Google Drive Uygulama ile E-Posta Yoluyla Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma E-posta ile WhatsApp mesajlarını..