Xiaomi Rehber Aktarma

/ 3 Ocak 2021 / 31.211 views / yorumsuz
Xiaomi Rehber Aktarma

Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir.

Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber aktarma işlemi, arzu edilmesi halinde Google ile telefonun senkronizasyonu açılarak otomatik olarak belirli periyotlarda yedeklenebilir.

Gmail’e Xiaomi Telefon Rehberi Aktarma Nasıl Yapılır

Xioami rehberi Gmail’e aktarmak için telefonda kullanılan G-mail e-posta hesabınızı kullanmanız gereklidir.

İşlemin yapılabilmesi için sırası ile şu işlem sıralamasının takip edilmesi yeterlidir:

 1. Telefon ekranından “Kişiler” menüsüne giriş yapılır.
 2. Sol üst köşede yer alan üç çizgiye dokunularak “Ayarlar” menüsüne giriş yapılır.
 3. “Kişiler Yönet” menüsü altında yer alan “Dışa Aktar” sekmesine dokunulur.
 4. Açılan ekranda sol üst kısımda yer alan üç çizgiye dokunun.
 5. Gmail hesabınızı seçin ve kaydedilecek bölgeyi seçmenin ardından “Kaydet” butonuna tıklayın.

Xiaomi Telefon Rehberini Telefona Aktarma Nasıl Yapılır

Xiami rehberi telefona aktarmak için yukarıda paylaşılan sıralamanın beşinci maddesine kadar benzer işlemleri tekrarlamanız gereklidir.

Dördüncü madde sonrasında ise Xiaomi rehber aktarma seçeneği “Cihaz adı” seçilerek aktarım gerçekleştirilir. İşlem sıralaması ise şu şekildedir:

 1. “Kişiler” menüsüne giriş yapın.
 2. “Ayarlar” sekmesine girerek “Kişileri Yönet” menüsü altında yer alan “Dışa Aktar” sekmesine dokunun.
 3. Ekranın sol üst köşesinde yer alan üç çizgiye tıklanır ve “telefon adı” seçilir.
 4. Telefondaki kaydedilecek klasör seçilerek “Kaydet” butonuna tıklanır.

Xiaomi Telefon Gmail’e Nasıl Senkronize Edilir

Xiaomi telefonu Gmail’e senkronize etmek otomatik olarak yedeklemenin gerçekleştirilerek herhangi bir ek işlem yapmanızı gerektirmez.

Xiaomi rehber aktarma işlemini Gmail ile senkronize ederek otomatiğe çevirmek için yapacaklarınız sırası ile şu şekildedir:

 1. “Ayarlar” menüsüne girin.
 2. Menüde “Senkronizasyon” seçeneğine dokunun.
 3. Açılan seçeneklerde “Google” seçimini yapın.
 4. Cihazda açık olan Gmail hesapları içinden hangi hesap ile senkronize edilmesi seçimini yapın.
 5. Açılan ekranın en altında yer alan “Daha Fazla” seçimini yapın.
 6. Son olarak “Şimdi senkronize et” seçimini yapın ve işlemin sonlanmasını bekleyin.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..