Xiaomi İnternet Dağıtıcı Sinyal Yakınlaştırıcı

/ 21 Kasım 2020 / 5.526 views / yorumsuz
Xiaomi İnternet Dağıtıcı Sinyal Yakınlaştırıcı

Xiaomi internet dağıtıcı sinyal yakınlaştırıcı ile kablosuz ağ ile bağlanılan cihaz arasında zayıflayan sinyalin arttırılması sağlanabilmektedir. Xiaomi internet dağıtıcı sinyal yakınlaştırıcı modelleri piyasada farklı fiyat aralıkları ile bulunmaktadır.

Priz üzerinde çalışan cihazlardır ve özelikleri dikkate alınarak cihazlar arasında karşılaştırma yapıldıktan sonra istenen cihaz alınmalıdır. Kablosuz hız değerlerine, çift bant desteğine, anten gücüne ve sayısına, tasarımlarına bakarak uygun Xiaomi ürünü tercih edilmelidir.

Farklı fiyatlarda sinyal yakınlaştırıcıları bulunduğu için fiyat performans bakımından değerlendirerek herkes kendi bütçesine uygun ürünü tercih edebilmektedir.

Xiaomi İnternet Dağıtıcı Sinyal Yakınlaştırıcı Neden Kullanılır

Xiaomi sinyal yakınlaştırıcının tercih edilmesi ile beraber, var olan kablosuz ağa bağlanamama problemi çözülebilmektedir. Bağlı olunan Wi-Fi ile bağlı olunan cihaz arasındaki mesafe arttıkça, sinyalde zayıflama görülmektedir.

Bu durumlara kalıcı çözümler ise Wi-Fi güçlendiriciler ile bulunmaktadır. Piyasada birçok farklı çeşitte sinyal yakınlaştırıcı olsa da, Xiaomi’nin sinyal yakınlaştırıcı modelleri oldukça fazla tercih edilmektedir.

Xiaomi İnternet Dağıtıcı Sinyal Yakınlaştırıcının Özellikleri Nelerdir

Xiaomi sinyal yakınlaştırıcının nitelikleri aşağıda verilmiştir:

  • 2 harici anten ile beraber 300 Mbps’e kadar hızlı bir şekilde veri aktarımı yapabilmesi mümkün olmaktadır.
  • Aynı anda 64 cihaza kadar bağlanabilme özelliği bulunmaktadır.
  • Duvarlara nüfuz edebilme özelliği bulunduğu gibi çok katlı evlerde güçlü Wi-Fi bağlantısı sağlanması da sinyal yakınlaştırıcı modeller ile mümkün olmaktadır.
  • Tak çalıştır özelliğine sahip olan cihazlardır.
  • Kompakt boyutu bulunan cihazlar, yerden kazanılmasını sağlamaktadır. Xiaomi internet dağıtıcı sinyal yakınlaştırıcı modelleri ortalama 22x15x7 cm boyutlarında olmaktadır.
  • Kablosuz bir cihazdır.
  • 5 GHz kablosuz ağı destekleme özelliği bulunmamaktadır.
  • Çalışmadığı süre içerisinde de bellenimi otomatik olarak yükseltebilmektedir.

Xiaomi İnternet Dağıtıcı Sinyal Yakınlaştırıcı Kurulumu Nasıl Yapılır

Xiaomi sinyal yakınlaştırıcının kullanımı için öncelikle kurulumunun yapılması gerekmektedir. Adaptör şeklinde olan sinyal yakınlaştırıcıların kurulumları CD ile yapılmaktadır. Tek seferlik yapılması gereken bir kurulumdur.

Xiaomi internet dağıtıcı sinyal yakınlaştırıcı için kurulum tamamlandıktan sonra cihazlar sinyal yakınlaştırıcıyı wireless kartı olarak görmeye başlamaktadırlar. Böylece zayıf sinyal problemleri çözülebilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..