Xiaomi İnternet Dağıtıcı Sinyal Yakınlaştırıcı

/ 21 Kasım 2020 / 5.520 views / yorumsuz
Xiaomi İnternet Dağıtıcı Sinyal Yakınlaştırıcı

Xiaomi internet dağıtıcı sinyal yakınlaştırıcı ile kablosuz ağ ile bağlanılan cihaz arasında zayıflayan sinyalin arttırılması sağlanabilmektedir. Xiaomi internet dağıtıcı sinyal yakınlaştırıcı modelleri piyasada farklı fiyat aralıkları ile bulunmaktadır.

Priz üzerinde çalışan cihazlardır ve özelikleri dikkate alınarak cihazlar arasında karşılaştırma yapıldıktan sonra istenen cihaz alınmalıdır. Kablosuz hız değerlerine, çift bant desteğine, anten gücüne ve sayısına, tasarımlarına bakarak uygun Xiaomi ürünü tercih edilmelidir.

Farklı fiyatlarda sinyal yakınlaştırıcıları bulunduğu için fiyat performans bakımından değerlendirerek herkes kendi bütçesine uygun ürünü tercih edebilmektedir.

Xiaomi İnternet Dağıtıcı Sinyal Yakınlaştırıcı Neden Kullanılır

Xiaomi sinyal yakınlaştırıcının tercih edilmesi ile beraber, var olan kablosuz ağa bağlanamama problemi çözülebilmektedir. Bağlı olunan Wi-Fi ile bağlı olunan cihaz arasındaki mesafe arttıkça, sinyalde zayıflama görülmektedir.

Bu durumlara kalıcı çözümler ise Wi-Fi güçlendiriciler ile bulunmaktadır. Piyasada birçok farklı çeşitte sinyal yakınlaştırıcı olsa da, Xiaomi’nin sinyal yakınlaştırıcı modelleri oldukça fazla tercih edilmektedir.

Xiaomi İnternet Dağıtıcı Sinyal Yakınlaştırıcının Özellikleri Nelerdir

Xiaomi sinyal yakınlaştırıcının nitelikleri aşağıda verilmiştir:

  • 2 harici anten ile beraber 300 Mbps’e kadar hızlı bir şekilde veri aktarımı yapabilmesi mümkün olmaktadır.
  • Aynı anda 64 cihaza kadar bağlanabilme özelliği bulunmaktadır.
  • Duvarlara nüfuz edebilme özelliği bulunduğu gibi çok katlı evlerde güçlü Wi-Fi bağlantısı sağlanması da sinyal yakınlaştırıcı modeller ile mümkün olmaktadır.
  • Tak çalıştır özelliğine sahip olan cihazlardır.
  • Kompakt boyutu bulunan cihazlar, yerden kazanılmasını sağlamaktadır. Xiaomi internet dağıtıcı sinyal yakınlaştırıcı modelleri ortalama 22x15x7 cm boyutlarında olmaktadır.
  • Kablosuz bir cihazdır.
  • 5 GHz kablosuz ağı destekleme özelliği bulunmamaktadır.
  • Çalışmadığı süre içerisinde de bellenimi otomatik olarak yükseltebilmektedir.

Xiaomi İnternet Dağıtıcı Sinyal Yakınlaştırıcı Kurulumu Nasıl Yapılır

Xiaomi sinyal yakınlaştırıcının kullanımı için öncelikle kurulumunun yapılması gerekmektedir. Adaptör şeklinde olan sinyal yakınlaştırıcıların kurulumları CD ile yapılmaktadır. Tek seferlik yapılması gereken bir kurulumdur.

Xiaomi internet dağıtıcı sinyal yakınlaştırıcı için kurulum tamamlandıktan sonra cihazlar sinyal yakınlaştırıcıyı wireless kartı olarak görmeye başlamaktadırlar. Böylece zayıf sinyal problemleri çözülebilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..