Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

/ 14 Ekim 2019 / 80 views / yorumsuz
Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

Whatsapp, en çok kullanılan mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulamasıdır. Dünya üzerinde çok fazla kullanıcısı olan bu uygulama, sürekli olarak güncelleme alır. Bu uygulama için en son yapılan güncellemelerden biri de yedeklemedir.

Daha önce Whatsapp konuşmalarınızın yedeklemesi telefonunuzda SD karta yapılırdı. Ancak son dönemde yapılan güncellemeler ile yedeklemeler artık Google Drive’a yapılıyor. Whatsapp mesajları nasıl yedeklenir işte detaylar…

Whatsapp mesajları yedekleme nasıl yapılır, detayları nelerdir?

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

 

 

Whatsapp mesajlaşmalarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı kalıcı olarak yedeklemek ve telefon değiştirdiğinizde ya da mevcut telefonunuza format attığınızda tekrar geri yükleyebilmek için kullanılabilir durumda olan Google Drive hesabınızın olması gerekir.

Bu hesabı, telefonunuzda açtığınız Google hesabınızdan elde edebilirsiniz. Google Drive hesabınız varsa, aşağıdaki adımları takip ederek hemen yedeklemenizi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak ayarlar uygulamasına gidin. Buradan, sohbetler ve aramalar uygulamasını seçin. Sohbet yedeği ve Google Drive yedekle yolunu takip edin.
  • Kaşınıza açılan ekranda, mesajlarınızın yedekleme sıklığını ayarlayın.
  • Bu işlemi de tamamladıktan sonra yedeklemeniz, gerçekleştirin.

İlk etapta yedeklemeniz, biraz zaman alabilir. Bu nedenle telefonunuz şarja takmanız gerekebilir. Sonraki yapılan yedeklemeler daha kısa süreceğinden telefonunuzu şarj etmenize gerek yoktur. Whatsapp yedekleme yaparken tarifeli ağ üzerinden farklı ücretlendirme yapılabilir.

Bu nedenle yedekleme işlemlerinizi Wi-Fİ ağı üzerinden yapmanız tavsiye edilir. Bu yöntemle whatsapp mesajlarınızı otomatik olarak yükleyebileceğiniz gibi manuel olarak da tek seferde yedekleme yapabilirsiniz.

Whatsapp yedeklenen mesajları okuma;

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

Whatsapp yedeklenen mesajları okuma işlemini yapmak için Google Drive’den yedeklediğiniz mesajları tekrar cep telefonunuza aktarmanız gerekir. Yedekleme işleminde mesajlarınız, uçtan uca şifreleme yöntemi ile koruncaktır.

Tekrar okuma yapmak için yedeklediğiniz mesajları telefonunuza yüklemeniz gerekir.

Whatsapp yedekleme İPhone;

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?
iPhone yedekleme aşamaları

Whatsapp, yedekleme işlemi Android telefonlar için Google Drive üzerinden yapılır. İphone telefonlar için yedekleme işlemleri farklı yapılır. Whatsapp yedekleme İPhone için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • İlk olarak Whatsapp ayarlarına gidin.
  • Ardından sohbetler ve sohbet yedeğine giderek yedekleme sıklığınızı seçin.
  • Şimdi yedekle kısmına tıklayarak, mesajlarınızı İCloud üzerinden yedekleyebilirsiniz.

Bu şekilde yedeklemiş olduğunuz mesajlarınız, İCloud üzerinden tekrar yüklenebilir. Yedekleme işlemi sırasında yalnızca mesajlarınızı ya da videolarınızı seçme imkanınız bulunmaktadır.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..
Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Nasıl Bağlanır
Altyapısı olmayan evler için internet bağlatmak, sabit internet bağlatmak istendiğinde mümkün olmamaktadır. Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır sorusuna cevap vermek gerekir ise; altyapı döşenmesini talep etmek veya mobil..