Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

/ 14 Ekim 2019 / 86 views / yorumsuz
Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

Whatsapp, en çok kullanılan mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulamasıdır. Dünya üzerinde çok fazla kullanıcısı olan bu uygulama, sürekli olarak güncelleme alır. Bu uygulama için en son yapılan güncellemelerden biri de yedeklemedir.

Daha önce Whatsapp konuşmalarınızın yedeklemesi telefonunuzda SD karta yapılırdı. Ancak son dönemde yapılan güncellemeler ile yedeklemeler artık Google Drive’a yapılıyor. Whatsapp mesajları nasıl yedeklenir işte detaylar…

Whatsapp mesajları yedekleme nasıl yapılır, detayları nelerdir?

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

 

 

Whatsapp mesajlaşmalarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı kalıcı olarak yedeklemek ve telefon değiştirdiğinizde ya da mevcut telefonunuza format attığınızda tekrar geri yükleyebilmek için kullanılabilir durumda olan Google Drive hesabınızın olması gerekir.

Bu hesabı, telefonunuzda açtığınız Google hesabınızdan elde edebilirsiniz. Google Drive hesabınız varsa, aşağıdaki adımları takip ederek hemen yedeklemenizi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak ayarlar uygulamasına gidin. Buradan, sohbetler ve aramalar uygulamasını seçin. Sohbet yedeği ve Google Drive yedekle yolunu takip edin.
  • Kaşınıza açılan ekranda, mesajlarınızın yedekleme sıklığını ayarlayın.
  • Bu işlemi de tamamladıktan sonra yedeklemeniz, gerçekleştirin.

İlk etapta yedeklemeniz, biraz zaman alabilir. Bu nedenle telefonunuz şarja takmanız gerekebilir. Sonraki yapılan yedeklemeler daha kısa süreceğinden telefonunuzu şarj etmenize gerek yoktur. Whatsapp yedekleme yaparken tarifeli ağ üzerinden farklı ücretlendirme yapılabilir.

Bu nedenle yedekleme işlemlerinizi Wi-Fİ ağı üzerinden yapmanız tavsiye edilir. Bu yöntemle whatsapp mesajlarınızı otomatik olarak yükleyebileceğiniz gibi manuel olarak da tek seferde yedekleme yapabilirsiniz.

Whatsapp yedeklenen mesajları okuma;

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

Whatsapp yedeklenen mesajları okuma işlemini yapmak için Google Drive’den yedeklediğiniz mesajları tekrar cep telefonunuza aktarmanız gerekir. Yedekleme işleminde mesajlarınız, uçtan uca şifreleme yöntemi ile koruncaktır.

Tekrar okuma yapmak için yedeklediğiniz mesajları telefonunuza yüklemeniz gerekir.

Whatsapp yedekleme İPhone;

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?
iPhone yedekleme aşamaları

Whatsapp, yedekleme işlemi Android telefonlar için Google Drive üzerinden yapılır. İphone telefonlar için yedekleme işlemleri farklı yapılır. Whatsapp yedekleme İPhone için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • İlk olarak Whatsapp ayarlarına gidin.
  • Ardından sohbetler ve sohbet yedeğine giderek yedekleme sıklığınızı seçin.
  • Şimdi yedekle kısmına tıklayarak, mesajlarınızı İCloud üzerinden yedekleyebilirsiniz.

Bu şekilde yedeklemiş olduğunuz mesajlarınız, İCloud üzerinden tekrar yüklenebilir. Yedekleme işlemi sırasında yalnızca mesajlarınızı ya da videolarınızı seçme imkanınız bulunmaktadır.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..