Teknoloji

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

Whatsapp, en çok kullanılan mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulamasıdır. Dünya üzerinde çok fazla kullanıcısı olan bu uygulama, sürekli olarak güncelleme alır. Bu uygulama için en son yapılan güncellemelerden biri de yedeklemedir.

Daha önce Whatsapp konuşmalarınızın yedeklemesi telefonunuzda SD karta yapılırdı. Ancak son dönemde yapılan güncellemeler ile yedeklemeler artık Google Drive’a yapılıyor. Whatsapp mesajları nasıl yedeklenir işte detaylar…

Whatsapp mesajları yedekleme nasıl yapılır, detayları nelerdir?

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

 

 

Whatsapp mesajlaşmalarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı kalıcı olarak yedeklemek ve telefon değiştirdiğinizde ya da mevcut telefonunuza format attığınızda tekrar geri yükleyebilmek için kullanılabilir durumda olan Google Drive hesabınızın olması gerekir.

Bu hesabı, telefonunuzda açtığınız Google hesabınızdan elde edebilirsiniz. Google Drive hesabınız varsa, aşağıdaki adımları takip ederek hemen yedeklemenizi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak ayarlar uygulamasına gidin. Buradan, sohbetler ve aramalar uygulamasını seçin. Sohbet yedeği ve Google Drive yedekle yolunu takip edin.
  • Kaşınıza açılan ekranda, mesajlarınızın yedekleme sıklığını ayarlayın.
  • Bu işlemi de tamamladıktan sonra yedeklemeniz, gerçekleştirin.

İlk etapta yedeklemeniz, biraz zaman alabilir. Bu nedenle telefonunuz şarja takmanız gerekebilir. Sonraki yapılan yedeklemeler daha kısa süreceğinden telefonunuzu şarj etmenize gerek yoktur. Whatsapp yedekleme yaparken tarifeli ağ üzerinden farklı ücretlendirme yapılabilir.

Bu nedenle yedekleme işlemlerinizi Wi-Fİ ağı üzerinden yapmanız tavsiye edilir. Bu yöntemle whatsapp mesajlarınızı otomatik olarak yükleyebileceğiniz gibi manuel olarak da tek seferde yedekleme yapabilirsiniz.

Whatsapp yedeklenen mesajları okuma;

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

Whatsapp yedeklenen mesajları okuma işlemini yapmak için Google Drive’den yedeklediğiniz mesajları tekrar cep telefonunuza aktarmanız gerekir. Yedekleme işleminde mesajlarınız, uçtan uca şifreleme yöntemi ile koruncaktır.

Tekrar okuma yapmak için yedeklediğiniz mesajları telefonunuza yüklemeniz gerekir.

Whatsapp yedekleme İPhone;

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedeklenir?
iPhone yedekleme aşamaları

Whatsapp, yedekleme işlemi Android telefonlar için Google Drive üzerinden yapılır. İphone telefonlar için yedekleme işlemleri farklı yapılır. Whatsapp yedekleme İPhone için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • İlk olarak Whatsapp ayarlarına gidin.
  • Ardından sohbetler ve sohbet yedeğine giderek yedekleme sıklığınızı seçin.
  • Şimdi yedekle kısmına tıklayarak, mesajlarınızı İCloud üzerinden yedekleyebilirsiniz.

Bu şekilde yedeklemiş olduğunuz mesajlarınız, İCloud üzerinden tekrar yüklenebilir. Yedekleme işlemi sırasında yalnızca mesajlarınızı ya da videolarınızı seçme imkanınız bulunmaktadır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL