Teknoloji

Whatsapp Gizlilik Ayarları Güncellenemedi Hatası

Whatsapp Gizlilik Ayarları Güncellenemedi Hatası

Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi hatası, teknik bir sorun nedeni ile görülmüştür. Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi hatası görülmesi ile beraber uygulamanın ayarlar menüsünden ayarların kontrol dışında değişip değişmediği kontrol edilebilmektedir. Gizlilik ayarlarını tekrar eski haline getirerek bu hata düzeltilebilmektedir.

Whatsapp’ta yaşanan bu teknik aksaklık, eş zamanlı olarak Instagram’da da fotoğraf yükleme hatası alınması olarak görülmüştür. Teknik aksaklığın yaşandığı süreç içerisinde iki uygulama tarafından da bir açıklama yapılmamıştır.

Uygulamaya erişim sağlama konusunda herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Sadece gizlilik ayarlarında kontrol dışı değişim yaşanmıştır.

Whatsapp Gizlilik Ayarları Güncellenemedi Hatası Neden Kaynaklanır

Whatsapp gizlilik ayarı hatasının sebebi, uygulama kaynaklıdır ve kullanıcının yaptığı işlemlerden dolayı meydana gelen bir hata değildir. 2020 yılında Whatsapp’ta meydana gelen teknik bir arıza sonucunda kullanıcıların büyük bir çoğunluğu gizlilik ayarlarının değiştiğini fark etmişlerdir.

Ayrıca gizlilik ayarlarını tekrar eski haline getirmek için güncelleme yapmaya çalıştıklarında bu güncellemede başarısız olmaktadırlar. Bu süreçte uygulamaya erişimde herhangi bir problem olmazken özellikle son görülme ayarları kullanıcıların kontrolü dışında değişikliğe uğramıştır.

Whatsapp Gizlilik Ayarları Güncellenemedi Hatası Nasıl Çözülür

Whatsapp gizlilik ayarı hatasını çözmek için denenebilecek birkaç yöntem bulunmaktadır:

  • Öncelikle Whatsapp uygulamasının erişim istediği konularda gerekli izinlerin verilmesi ve bu izinlerin verilip verilmediğinin kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Whatsapp uygulamasının mevcut son sürümünün yüklü olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer son sürüm yüklü değil ise; IOS işletim sistemine sahip olanların App Store ve Android işletim sistemine sahip olanların Google Play Store üzerinden güncelleme yapmaları gerekmektedir. Güncellemeden sonra Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi hatası ile yeniden karşılaşılır ise; durum Whatsapp’a bildirilmelidir.

Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Değiştirilir

Whatsapp gizlilik ayarlarını güncellemek için Whatsapp uygulamasına giriş yapılmalıdır. Ardından ayarlar menüsüne girilmelidir. Sırası ile hesap ve gizlilik menüleri seçilmelidir. Açılan sayfada son görülme, profil fotoğrafı, durum ve okundu bilgisi ile ilgili gizlilik bilgisi değiştirilebilmektedir.

Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi hatası alanlar ve kontrolleri dışında gizlilik ayarları değiştirilmiş olanlar; bu adımlar ile gizlilik ayarlarını güncellemelidirler.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL