Whatsapp Gizlilik Ayarları Güncellenemedi Hatası

/ 2 Kasım 2020 / 3.173 views / yorumsuz
Whatsapp Gizlilik Ayarları Güncellenemedi Hatası

Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi hatası, teknik bir sorun nedeni ile görülmüştür. Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi hatası görülmesi ile beraber uygulamanın ayarlar menüsünden ayarların kontrol dışında değişip değişmediği kontrol edilebilmektedir. Gizlilik ayarlarını tekrar eski haline getirerek bu hata düzeltilebilmektedir.

Whatsapp’ta yaşanan bu teknik aksaklık, eş zamanlı olarak Instagram’da da fotoğraf yükleme hatası alınması olarak görülmüştür. Teknik aksaklığın yaşandığı süreç içerisinde iki uygulama tarafından da bir açıklama yapılmamıştır.

Uygulamaya erişim sağlama konusunda herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Sadece gizlilik ayarlarında kontrol dışı değişim yaşanmıştır.

Whatsapp Gizlilik Ayarları Güncellenemedi Hatası Neden Kaynaklanır

Whatsapp gizlilik ayarı hatasının sebebi, uygulama kaynaklıdır ve kullanıcının yaptığı işlemlerden dolayı meydana gelen bir hata değildir. 2020 yılında Whatsapp’ta meydana gelen teknik bir arıza sonucunda kullanıcıların büyük bir çoğunluğu gizlilik ayarlarının değiştiğini fark etmişlerdir.

Ayrıca gizlilik ayarlarını tekrar eski haline getirmek için güncelleme yapmaya çalıştıklarında bu güncellemede başarısız olmaktadırlar. Bu süreçte uygulamaya erişimde herhangi bir problem olmazken özellikle son görülme ayarları kullanıcıların kontrolü dışında değişikliğe uğramıştır.

Whatsapp Gizlilik Ayarları Güncellenemedi Hatası Nasıl Çözülür

Whatsapp gizlilik ayarı hatasını çözmek için denenebilecek birkaç yöntem bulunmaktadır:

  • Öncelikle Whatsapp uygulamasının erişim istediği konularda gerekli izinlerin verilmesi ve bu izinlerin verilip verilmediğinin kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Whatsapp uygulamasının mevcut son sürümünün yüklü olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer son sürüm yüklü değil ise; IOS işletim sistemine sahip olanların App Store ve Android işletim sistemine sahip olanların Google Play Store üzerinden güncelleme yapmaları gerekmektedir. Güncellemeden sonra Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi hatası ile yeniden karşılaşılır ise; durum Whatsapp’a bildirilmelidir.

Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Değiştirilir

Whatsapp gizlilik ayarlarını güncellemek için Whatsapp uygulamasına giriş yapılmalıdır. Ardından ayarlar menüsüne girilmelidir. Sırası ile hesap ve gizlilik menüleri seçilmelidir. Açılan sayfada son görülme, profil fotoğrafı, durum ve okundu bilgisi ile ilgili gizlilik bilgisi değiştirilebilmektedir.

Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi hatası alanlar ve kontrolleri dışında gizlilik ayarları değiştirilmiş olanlar; bu adımlar ile gizlilik ayarlarını güncellemelidirler.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..