Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor

/ 2 Kasım 2020 / 3.493 views / yorumsuz
Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor

Whatsapp çevrimiçi görünmüyor durumu, herhangi bir açıklama yapılmadan birdenbire olan bir durum olduğu için kullanıcıların birçoğu bunun Whatsapp’ın bir yeniliği olduğunu düşünmüşlerdir. Ancak bu süreç içerisinde kullanıcılar uygulamaya problemsiz bir şekilde erişim sağlayabiliyor olsalar da uygulamanın gizlilik ayarları kısmına erişim sağlayamamışlardır.

Whatsapp çevrimiçi görünmüyor durumu ise sunucu hatası olarak yaşanmış olan bir durumdur. Whatsapp’ın yaptığı bir güncellemeyi geri alamaması durumunda, çevrimiçi görünme de kapatılmış olmuştur. Çevrimiçi görünme özelliği ise bu hata düzeltildiğinde geri getirilmiştir.

Son görülme ve çevrimiçi görülme özelliğinin tekrar kapatılıp kapatılmayacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yoktur.

Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor Hatası Düzeltildi Mi

Whatsapp çevrimiçi bilgisinin görülmemesinin düzeltilmesi, aynı gün içinde yapılmıştır. Sunuculardan kaynaklı bir hata dolayısı ile çevrimiçi görünme problemi oluşmuştur. 19:30 itibari ile oluşan hata 22:50 ile beraber düzeltilmiştir.

Kullanıcılar çevrimiçi bilgisinin görülmemesi ile beraber bunun kalıcı bir durum olduğunu ve Whatsapp’ın çevrimiçi gönrünme özelliğini tamamen kaldırdığını düşünmüşlerdir. Ancak bunun bir hatadan kaynaklandığını ve yeni bir özellik olmadığını, hatanın düzeltilmesi ile beraber fark etmişlerdir.

Whatsapp’ta Çevrimiçi Görünmeden Mesaj Okumak Mümkün Müdür

Whatsapp’ta çevrimdışı gözükerek mesaj okumak isteyenler için bir hile bulunmaktadır. Mesajı okuduğu anlaşılmasın isteyenlerin öncelikle mesaj geldikten sonra telefonlarını uçak moduna almaları gerekmektedir.

Telefon uçak modundayken Whatsapp uygulamasına girerek mesajlar okunabilmektedir. Bu süreçte karşı taraf mesajların okunduğunu anlamamaktadır. Ancak telefonu uçak modundan çıkartıp interneti açtıktan sonra tekrar Whatsapp uygulamasına giriş yapıldığında, mesajlar okundu olarak güncellenmektedir. Whatsapp çevrimiçi görünmüyor durumu, böyle hileler ile veya çevrimiçi görünmesini engelleyen uygulamalar ile mümkün olabilmektedir.

Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor Hatasından Sonra Bir Açıklama Yapıldı Mı

Whatsapp’ın çevrimiçi hatasından sonra açıklaması bulunmamaktadır. Whatsapp çevrimiçi görünmüyor hatasını kullanıcılar gizlilik özelliklerinin değiştiği şeklinde yorumlamışlardır ve bu süreçte gizlilik özelliklerine erişmekte de çeşitli sıkıntılar yaşamışlardır.

Sorun sadece birkaç saat içerisinde düzeltildiği için açıklama yapılmasına gerek kalmamıştır. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadığı için bu süre içerisinde sosyal medya uygulamalarında bu konu oldukça fazla tartışılmıştır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..