Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor

/ 2 Kasım 2020 / 3.499 views / yorumsuz
Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor

Whatsapp çevrimiçi görünmüyor durumu, herhangi bir açıklama yapılmadan birdenbire olan bir durum olduğu için kullanıcıların birçoğu bunun Whatsapp’ın bir yeniliği olduğunu düşünmüşlerdir. Ancak bu süreç içerisinde kullanıcılar uygulamaya problemsiz bir şekilde erişim sağlayabiliyor olsalar da uygulamanın gizlilik ayarları kısmına erişim sağlayamamışlardır.

Whatsapp çevrimiçi görünmüyor durumu ise sunucu hatası olarak yaşanmış olan bir durumdur. Whatsapp’ın yaptığı bir güncellemeyi geri alamaması durumunda, çevrimiçi görünme de kapatılmış olmuştur. Çevrimiçi görünme özelliği ise bu hata düzeltildiğinde geri getirilmiştir.

Son görülme ve çevrimiçi görülme özelliğinin tekrar kapatılıp kapatılmayacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yoktur.

Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor Hatası Düzeltildi Mi

Whatsapp çevrimiçi bilgisinin görülmemesinin düzeltilmesi, aynı gün içinde yapılmıştır. Sunuculardan kaynaklı bir hata dolayısı ile çevrimiçi görünme problemi oluşmuştur. 19:30 itibari ile oluşan hata 22:50 ile beraber düzeltilmiştir.

Kullanıcılar çevrimiçi bilgisinin görülmemesi ile beraber bunun kalıcı bir durum olduğunu ve Whatsapp’ın çevrimiçi gönrünme özelliğini tamamen kaldırdığını düşünmüşlerdir. Ancak bunun bir hatadan kaynaklandığını ve yeni bir özellik olmadığını, hatanın düzeltilmesi ile beraber fark etmişlerdir.

Whatsapp’ta Çevrimiçi Görünmeden Mesaj Okumak Mümkün Müdür

Whatsapp’ta çevrimdışı gözükerek mesaj okumak isteyenler için bir hile bulunmaktadır. Mesajı okuduğu anlaşılmasın isteyenlerin öncelikle mesaj geldikten sonra telefonlarını uçak moduna almaları gerekmektedir.

Telefon uçak modundayken Whatsapp uygulamasına girerek mesajlar okunabilmektedir. Bu süreçte karşı taraf mesajların okunduğunu anlamamaktadır. Ancak telefonu uçak modundan çıkartıp interneti açtıktan sonra tekrar Whatsapp uygulamasına giriş yapıldığında, mesajlar okundu olarak güncellenmektedir. Whatsapp çevrimiçi görünmüyor durumu, böyle hileler ile veya çevrimiçi görünmesini engelleyen uygulamalar ile mümkün olabilmektedir.

Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor Hatasından Sonra Bir Açıklama Yapıldı Mı

Whatsapp’ın çevrimiçi hatasından sonra açıklaması bulunmamaktadır. Whatsapp çevrimiçi görünmüyor hatasını kullanıcılar gizlilik özelliklerinin değiştiği şeklinde yorumlamışlardır ve bu süreçte gizlilik özelliklerine erişmekte de çeşitli sıkıntılar yaşamışlardır.

Sorun sadece birkaç saat içerisinde düzeltildiği için açıklama yapılmasına gerek kalmamıştır. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadığı için bu süre içerisinde sosyal medya uygulamalarında bu konu oldukça fazla tartışılmıştır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..