Teknoloji

Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor

Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor

Whatsapp çevrimiçi görünmüyor durumu, herhangi bir açıklama yapılmadan birdenbire olan bir durum olduğu için kullanıcıların birçoğu bunun Whatsapp’ın bir yeniliği olduğunu düşünmüşlerdir. Ancak bu süreç içerisinde kullanıcılar uygulamaya problemsiz bir şekilde erişim sağlayabiliyor olsalar da uygulamanın gizlilik ayarları kısmına erişim sağlayamamışlardır.

Whatsapp çevrimiçi görünmüyor durumu ise sunucu hatası olarak yaşanmış olan bir durumdur. Whatsapp’ın yaptığı bir güncellemeyi geri alamaması durumunda, çevrimiçi görünme de kapatılmış olmuştur. Çevrimiçi görünme özelliği ise bu hata düzeltildiğinde geri getirilmiştir.

Son görülme ve çevrimiçi görülme özelliğinin tekrar kapatılıp kapatılmayacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yoktur.

Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor Hatası Düzeltildi Mi

Whatsapp çevrimiçi bilgisinin görülmemesinin düzeltilmesi, aynı gün içinde yapılmıştır. Sunuculardan kaynaklı bir hata dolayısı ile çevrimiçi görünme problemi oluşmuştur. 19:30 itibari ile oluşan hata 22:50 ile beraber düzeltilmiştir.

Kullanıcılar çevrimiçi bilgisinin görülmemesi ile beraber bunun kalıcı bir durum olduğunu ve Whatsapp’ın çevrimiçi gönrünme özelliğini tamamen kaldırdığını düşünmüşlerdir. Ancak bunun bir hatadan kaynaklandığını ve yeni bir özellik olmadığını, hatanın düzeltilmesi ile beraber fark etmişlerdir.

Whatsapp’ta Çevrimiçi Görünmeden Mesaj Okumak Mümkün Müdür

Whatsapp’ta çevrimdışı gözükerek mesaj okumak isteyenler için bir hile bulunmaktadır. Mesajı okuduğu anlaşılmasın isteyenlerin öncelikle mesaj geldikten sonra telefonlarını uçak moduna almaları gerekmektedir.

Telefon uçak modundayken Whatsapp uygulamasına girerek mesajlar okunabilmektedir. Bu süreçte karşı taraf mesajların okunduğunu anlamamaktadır. Ancak telefonu uçak modundan çıkartıp interneti açtıktan sonra tekrar Whatsapp uygulamasına giriş yapıldığında, mesajlar okundu olarak güncellenmektedir. Whatsapp çevrimiçi görünmüyor durumu, böyle hileler ile veya çevrimiçi görünmesini engelleyen uygulamalar ile mümkün olabilmektedir.

Whatsapp Çevrimiçi Görünmüyor Hatasından Sonra Bir Açıklama Yapıldı Mı

Whatsapp’ın çevrimiçi hatasından sonra açıklaması bulunmamaktadır. Whatsapp çevrimiçi görünmüyor hatasını kullanıcılar gizlilik özelliklerinin değiştiği şeklinde yorumlamışlardır ve bu süreçte gizlilik özelliklerine erişmekte de çeşitli sıkıntılar yaşamışlardır.

Sorun sadece birkaç saat içerisinde düzeltildiği için açıklama yapılmasına gerek kalmamıştır. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadığı için bu süre içerisinde sosyal medya uygulamalarında bu konu oldukça fazla tartışılmıştır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL