Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın

/ 26 Eylül 2020 / 2.746 views / yorumsuz
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın

Vücut tipine göre giyinme tüyoları eşliğinde güzel ve şık giyinmek için modayı takip etmek elbette önemlidir. Ancak yalnız başına yeterli değildir. Kendinize yakışan kıyafetleri giyinmek için öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz ve bu vücut tipine uygun kıyafetler seçmeniz gerekir.

Erkekler ve kadınların vücut tipleri farklıdır. Vücut tipine göre giyinme tüyoları erkek kadın için nasıldır açıklayalım;

Armut Vücut Tipine Göre Giyinme

vücut tipine göre giyinme kadın

Armut vücut tipi, kadınlarda görülür. Dünya üzerindeki pek çok kadının vücut şekli armut tipindedir yani, belleri ince ancak kalçaları geniştir. Armut vücut tipine göre giyinme tercihleri beli ön plana çıkaran ve alttan genişleyen modeller olmalıdır.

Örneğin üst kısmınıza dar bir bluz tercih ederken alt kısım için belden genişleyen bir etek giyebilirsiniz. Bunun yanında kalçaları kapatmak için tunik ve tayt gibi kombinler de tercih edebilirsiniz.

Oval Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları

vücut tipine göre giyinme erkek

Oval vücut tipi ise erkeklerde görülür. Üçgen ve dikdörtgen vücut tipinin karışımıdır denilebilir. Bu vücut tipine sahip erkeklerde göbek ve omuzlar geniştir. Oval vücut tipi nasıl giyinmeli konusunda ise dik çizgili tişörtler ya da gömlekleri tavsiye edebiliriz.

Bu kişilerin yatay çizgili kıyafetlerden uzak durması gerekir. Ayrıca koyu renkli ve küçük desenli kıyafetler de giyebilirsiniz. Pantolonlar ise fazla bol ya da fazla dar olmamalıdır.

Bacak boyunuzu uzun göstermek için üzerinize tam oturan pantolonlar tercih etmelisiniz. Ayakkabı tercihinizi ise hafif yüksek tabanlı ayakkabılardan yana yapmalısınız. Vücut tipine göre giyinme tüyoları, içindeki oval vücut tipi nasıl giyinmeli için bu kıyafetler daha görünümlü olacaktır.

Elma Vücut Tipine Göre Giyim Tarzı

elma vücut tipine göre giyim kadın

Elma tipi vücuda sahip olan kişilerin omuzları incedir ancak karın, bel ve basen bölgeleri geniştir. Elma tipi vücut elbise modelleri, yukarıdan düz inen ve vücudu saran elbiseler olmalıdır. Bu sayede hem vücudunuzun kusurlarını kapatabilir hem de daha zayıf görünebilirsiniz.

Bu kişilerin pileli etekler tercih etmemesi gerekir. Büyük göğüsleriniz varsa kruvaze ceketler giyinmeyi tercih etmelisiniz. Ayrıca üst beden için daha cansız renkleri tercih ederken alt beden için canlı renklerde kıyafetler giymelisiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Kıyafetler

Vücut Tipine Göre Giyinme kadın

Dikdörtgen vücut tipi hem kadınlarda hem de erkelerde görülür. Dikdörtgen vücuda sahip olan erkekler ince ve uzun gövdeye sahiptir. Aynı zamanda omuzları, bel ve kalçaları ile aynı genişliktedir. Kadınlarda ise alt ve üst ölçüler birbirine çok yakındır ve bacaklar incedir.

Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar kolsuz ya da yarım kollu bluzları tercih edebilirler. Bellerini daha ince göstermek için de korse giyebilirler. Ayrıca pantolon seçimleri düşük bel değil, yüksek bel olmalıdır.

Dikdörtgen vücut tipine sahip erkekler ise üst kıyafetlerinde yatay çizgiler olan tişört ya da kazaklar tercih etmelidir. Bu sayede vücudunuzu daha geniş gösterebilirsiniz. Vücut tipine göre giyinme tüyoları, doğru kıyafetler kombinleriyle vücudu estetik gösterecektir.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın
Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da..
Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür
Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda en önemli detaylardan biri, vücutlarını tanıyıp fazlalıklarının olduğu bölgeyi zayıf gösterecek bir kombin yapmaları gerekmesidir. Tesettürlülerin zayıf görünmek için nasıl giyinmesi gerektiği tavsiyesi..
Genç Gösteren Tesettür Giyim Modelleri
Genç gösteren tesettür giyim modelleri tesettürlü kadının kendi tarzını yansıtması için önemlidir. Genç gösteren tesettür giyim modellerinin arasında seçim yapılırken hareket özgürlüğünün kısıtlanmamasına da dikkat edilmelidir. Gün boyunca kendilerini daha rahat..
Modern Tesettür Giyim Tarzları
Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır. Modern tesettür giyim..
Eşleri Ünlü Olmayan Ünlüler Türk
Eşleri ünlü olmayan Türk ünlüler; oldukça fazla sayıdadır ve genellikle magazinde çok fazla yer almayı tercih etmeyen kişilerdir. Eşleri ünlü olmayan ünlüler içerisinde olanların bazıları; Tarkan gibi hayranları ile evlilik kararı..
Farklı Tarz Tesettür Giyim
Farklı tarz tesettür giyim seçeneklerine bakıldığında; belirli sınırların ve kalıpların olmadığı görülmektedir. Farklı tarz tesettür giyim konusunda oldukça fazla sayıda çeşit ve yeni tasarım bulunmaktadır. Farklı ortamlara uygun, özgün modeller..