Uzun Boylu Görünmek İçin Ne Yapılmalı?

/ 17 Nisan 2019 / 3.253 views / yorumsuz
Uzun Boylu Görünmek İçin Ne Yapılmalı?

Ülkemizde, özellikle iç kesimlerde yaşayan erkek ve kadınların boyları ortalamanın altındadır. Erkekler boy konusunda çok takıntılı olmasa da kadınlar uzun boylu görünmek ister. Özellikle bacak boyunun uzun görünmesi kadınları daha alımlı ve çekici yapar.

Bu konuda çok sayıda araştırma yapılmıştır. Şimdi, uzun boylu görünmenin yollarını, açıklayalım;

Uzun boylu görünmek için nasıl giyinilmeli?

Ünlü stilistlerin yaptıkları araştırmalar ve açıklamalar doğrultusunda, uzun boylu görünebilmeniz için birkaç tüyo verelim;

  • V yaka bluzlar;

Kadınların her zaman daha uzun boylu görünmesine neden olur. Göğüs dekoltesi olan bluzlar tercih ederek biraz daha uzun boylu görünebilirsiniz.

Tabi bunların altına topuklu ayakkabı giymeyi tercih etmelisiniz. Degaje yaka tercih edecekseniz, daha hafif kumaşlar olmasına özen göstermelisiniz.

  • Derin yırtmaçlı olan etekler;

Derin yırtmaç, 2019 modasına uygun modellerdir. Etek ya da elbise seçerken yandan veya arkadan derin yırtmacı olmasına önem verin.

Bu tür kıyafetlerin altına topuklu ya da düz ayakkabı giyebilirsiniz. Her koşulda daha uzun görüneceksiniz.

  • Geniş paça pantolonlar;

Zayıfsanız ancak uzun boylu değilseniz, aşağı doğru genişleyen paçalı pantolonları tercih edebilirsiniz.

Bir dönemlerin İspanyol paçası olan pantolonlar daha zayıf görünmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca bu pantolonları, rahatına düşkün bayanlar da tercih edebilir.

uzun boylu kadınlar
  • Pantolonların yüksek belli olmasına özen gösterin;

Uzun boylu görünmek için nasıl giyinilmeli diyorsanız, mutlaka yüksek belli pantolonları tercih etmelisiniz. Çünkü düşük belli pantolonlar, bacaklarınızın ve vücudunuzun daha kısa görünmesine neden olur.

Kapri ve şort giyerken de yüksek belli olmasına özen gösterin. Ancak etek seçiminde düşük belli tercihi yapmalısınız.

  • Dikey çizgili kıyafetler;

Dikey çizgileri olan pantolon ve tulumlar, boyun daha uzun görünmesini sağlarken aynı zamanda daha zayıf görünmenize de imkân tanır.

Çizgilerin renkli ve kalın olması, boyunuzu birkaç santim uzun gösterecektir. Ancak bu kıyafetlerde en fazla 2 renkli olanlar tercih edilmelidir.

  • Tulumlar;

Tulum, zayıf ya da şişman olan tüm bedenler için oldukça uygundur. Tüm bedenleri normalden uzun gösteren tulumların tek ve koyu renkli olmasına özen gösterilmelidir.

Doğru tulum modelini seçmek için kalçalara değil, bel bölgesine ağrılık veren modelleri tercih etmelisiniz.

  • Kısa boylu etekler;

Kısa boylu olan etekler ya da mini etekler, boyun kısaldığını düşündürür. Pek çok stilist, kısa eteklerin boyu kısalttığını düşünmektedir.

Ancak doğru mini etek seçimi, boyunuzun birkaç santim yüksek görünmesini sağlar. Kısa etek seçerken yüksek belli ve kloş etek olmasına önem vermelisiniz.

  • Pantolon ve ayakkabının tek renk olması;

Bacak boyunu uzun göstermek için nasıl giyinmeli sorusunun cevabı, pantolon ve ayakkabının aynı renkte olmasıdır. Pantolon ya da tayt alırken ayakkabınız ile aynı renkte olmasına özen göstermelisiniz.

Ancak taytların parlak olanları boyu kısa göstereceğinden, daha mat renklerde tayt seçilmelidir.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Önerileri Evde
Cilt temizliği, cildin sağlığını ve görünümünü korumak için kişisel bakımın temelini oluşturmaktadır. Özellikle eve kapanılan bu günlerde cilt bakımı, D vitamininden ve temiz havadan uzak kaldığı için önemsenmesi gereken bir..
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde
Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz..
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Hidrofeyşıl Cilt Bakımı – HydraFacial Cilt Bakımı
HydraFacial cilt bakımı; cildin yenilenmesini, akne ve lekelerden kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. HydraFacial cilt bakımı kapsamında cihaz, enjeksiyon ve benzer yöntemler ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır. HydraFacial Cilt Bakımı Uygulamasının..
Adet Bittikten Sonra Gelen Leke
Adet bittikten sonra gelen leke, vajina salgısında kan olması olarak yorumlanmaktadır. Adet bittikten sonra gelen lekenin ne kadar süre geleceği ise; her kadının bünyesine göre farklılık göstermektedir. Adet Bittikten Sonra..
Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Olur
Tırnaktaki beyaz lekelerin oluşma sebepleri; karaciğer rahatsızlıkları, siroz ve hepatit gibi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Ayrıca tırnaktaki beyaz lekeler neden olur sorusunun cevabı; vitamin ve mineral eksikliği gibi durumlar da..