Uzman Estetisyen Nedir

/ 20 Kasım 2020 / 4.653 views / yorumsuz
Uzman Estetisyen Nedir

Uzman estetisyen nedir; cildin hem sağlık hem görünüm açısından iyileşmesini sağlayacak çalışmalar yürüten meslek grubudur.

Uzman estetisyen nedir sorusuna cevap vermek gerekir ise; epilasyon, makyaj, cilt ve vücut bakımı ile ilgili kişisel hizmetleri veren kişilere denmektedir. Cildin korunması ve cilt bakımının yapılması için müşterilerinin cilt tiplerine yönelik işlemleri belirlemekte ve uygulamaktadırlar.

Uzman Estetisyenin Sorumlulukları Nelerdir

Uzman estetisyenlerin görevleri aşağıda verilmiştir:

 • Müşterilerini karşılamaları gerekmektedir.
 • Makine, araç ve gereç temizliğinden sorumludurlar.
 • Müşterileri ile ön görüşme yapıp uygun işlemi belirlemek ve müşterinin bu işleme hazır hale gelmesini sağlamak görevleri arasındadır.
 • İşlem sırasında kullanılacak olan makine, araç, gereç ve malzemelerin kullanıma hazır hale gelmesini sağlamaktadırlar.
 • Müşteri memnuniyetine önem vererek sadık müşteriler elde etmesi gerekmektedir.
 • Çalıştığı kurumun satış hedeflerini yakalamak için çaba harcamalıdır.
 • Meslekleri ile ilgili gelişmeleri takip etmeleri gerekmektedir.

Uzman Estetisyenin Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir

Uzman estetisyenlerin nitelikleri aşağıdaki gibi olmalıdır:

 • Uzman estetisyen nedir sorusunun cevabını bilmeleri, bu cevabı sağlamaları, düzenli ve titiz olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda bakımlarına da özen göstermelidirler.
 • Etkin zaman yönetimi becerilerinin olması istenmektedir.
 • Meslek etiğini kavramaları ve bu etik kurallarına uygun şekilde hareket edebilecek yetkinlikte olmaları gerekmektedir.
 • Gelişime açık ve sorumluluk bilincine sahip olmaları gerekmektedir.
 • İletişim kurma yeteneklerinin iyi seviyede olması istenmektedir.

Uzman Estetisyen Olmanın Avantajları Nelerdir

Uzman estetisyenliğin estetisyenlere sağladığı artılar aşağıdaki gibidir:

 • Makyaj, masaj, zayıflama, cilt bakımı, epilasyon ve depilasyon gibi çalışabilecekleri alanlar oldukça fazla olduğu için onlara hitap eden iş hacmi de fazladır.
 • İş garantili bir meslek olduğu için geleceğine yatırım yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir meslek grubudur.
 • MEB onaylı kurslara katılanlar, oldukça kısa süre içerisinde meslek sahibi olabilmektedirler.
 • Meslek değiştirmek isteyenlerin gerekli nitelikleri sağlamaları durumunda kısa süre içerisinde atılabileceği bir meslek grubudur.
 • Uzman estetisyen nedir sorusunun cevabını karşılayan ve bu alanda uzmanlığını kanıtlamış olanlar iş yeri açabilme hakkına da sahiptirler.

Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Hidrofeyşıl Cilt Bakımı – HydraFacial Cilt Bakımı
HydraFacial cilt bakımı; cildin yenilenmesini, akne ve lekelerden kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. HydraFacial cilt bakımı kapsamında cihaz, enjeksiyon ve benzer yöntemler ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır. HydraFacial Cilt Bakımı Uygulamasının..
Adet Bittikten Sonra Gelen Leke
Adet bittikten sonra gelen leke, vajina salgısında kan olması olarak yorumlanmaktadır. Adet bittikten sonra gelen lekenin ne kadar süre geleceği ise; her kadının bünyesine göre farklılık göstermektedir. Adet Bittikten Sonra..
Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Olur
Tırnaktaki beyaz lekelerin oluşma sebepleri; karaciğer rahatsızlıkları, siroz ve hepatit gibi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Ayrıca tırnaktaki beyaz lekeler neden olur sorusunun cevabı; vitamin ve mineral eksikliği gibi durumlar da..
Cilt Bakımında Kullanılan Doğal Malzemeler
Cilt bakımında kullanılan doğal malzemeler; cildin mevsim şartlarından etkilenmemesini sağlamakta, cildi nemlendirmekte, cildin daha canlı gözükmesini sağlamaktadırlar. Cilt bakımında kullanılan doğal malzemeler ile cilt problemlerinin azaltılabilmesi ve hatta cilt problemlerinden..
Deri Üzerinde Beyaz Lekelerin Bulunduğu Cilt Problemi
Deri üzerinde beyaz lekelerin bulunduğu cilt problemi, vitiligo olarak isimlendirilmektedir. Deri üzerinde beyaz lekelerin bulunduğu cilt problemi, cilde rengini veren pigmentlerin üretiminin olumsuz etkilenmesi ile beraber ortaya çıkmaktadır. Hem vücudun..