Teknoloji

Twitter Takip İsteği Ayarları Nasıl Yapılır

Twitter Takip İsteği Ayarları Nasıl Yapılır

Twitter takip isteği ayarları kullanılarak, takip edilme seçenekleri özelleştirilebilir. Twitter takip isteği ayarları üzerinden, takip istekleri için bildirim alınabilir, istenen takipçiler onaylanabilir ve istenen takipçiler geri çevrilebilir. Twitter takipçi ayarları kullanılarak yapılabilen işlemler, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

Twitter Takipçi İsteğini Onaylama ve Reddetme

twitter takipçi onaylama geri çevirme

Twitter takip isteklerini onaylamak ya da geri çevirmek için izlenmesi gereken adımlar, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

  • Twitter gezinti menüsü açıldıktan ya da doğrudan profil simgesine tıklanmalıdır.
  • Listedeki takipçi istekleri bölümüne tıklanmalıdır.
  • Mevcuttaki takipçi taleplerinin tamamı, tek bir listede görüntülenmektedir.
  • İstenen takipçi talepleri için onay seçeneğine tıklanırken, bazı takipçi talepleri için de X işaretine tıklanarak reddetme gerçekleştirilebilir.

Herkese açık Twitter hesaplarına, takipçi isteği gelmemekte ve Twitter tarafından otomatik olarak, takipçi talepleri onaylanmaktadır. Takipçi isteği almamak için Twitter hesaplarının herkese açık olması gerekir.

Twitter Profilindeki Takipçi İsteği Bildirimi Nasıl Görülür

twitter takip isteği ayarları4

Twitter takipçi bildirimi için yapılması gereken ayarlamalar ve takipçi isteği alınmamasının kaynakları, aşağıda tüm detaylarıyla sıralanmıştır:

  • Twitter hesapları üzerinden takipçi talebi alınmıyorsa, Twitter profili herkese açık konumda olabilir.
  • Twitter hesabının sınırlı kullanıcı erişimine tabi olması durumunda, tweet ve paylaşımlar koruma altına alınacaktır. Gizlilik ve güvenlik ayarlamaları üzerinden, Twitter profilleri kullanıcı erişimine kapatılabilir ve gizli pozisyona getirilebilir.
  • Herkese açık Twitter hesaplarında, takipçi onaylama seçeneği bulunmamaktadır. Twitter profili korumalı hale getirildikten sonra, yeni takipçiler için takipçi istekleri oluşacaktır.
  • Mevcutta hiç takipçi isteği olmadığında, profil üzerinde takipçi bildirimi yer almayacaktır.
  • E-mail üzerinden, takipçi isteği bildirimi bulunmasına rağmen, Twitter profilinde herhangi bir istek görülmüyorsa, Twitter kullanıcısı takip isteğini geri çekmiştir.

Takipçi isteği alınmamasına sebep olan durumlar, Twitter takip isteği ayarları üzerinden değiştirilebilir ya da düzenlenebilir. Takip isteği ayarları sonrasında, istenen takipçiler için erişim kısıtlaması sağlanacaktır.

Twitter Profil Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır

twitter gizlilik ayarları

Twitter gizlilik ayarları kullanılarak, Twitter profilinin kullanıcı erişimine açılması ya da kapatılması söz konusudur. Twitter profil gizliliği için yapılması gereken ana sayfadaki menüye ya da profil işaretine tıklamaktır.

Twitter profili ya da menüsü üzerinden “Ayarlar” bölümüne girildikten sonra, “Hesap Ayarları” seçeneği tercih edilmelidir. Hesap ayarları üzerinden, Twitter hesabı korumalı hale getirilmeli ve takipçi istek ayarları aktifleştirilmelidir.

Twitter takip isteği ayarları yapılmasının ardından, takipçi istekleri için onay talep edilecektir. Twitter hesabındaki tweet ve paylaşımları korumak için profili gizli hale getirdikten sonra, istendiğinde herkese açık pozisyona geri dönüş yapılabilir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL