Twitter Takip İsteği Ayarları Nasıl Yapılır

/ 3 Ağustos 2020 / 1.258 views / yorumsuz
Twitter Takip İsteği Ayarları Nasıl Yapılır

Twitter takip isteği ayarları kullanılarak, takip edilme seçenekleri özelleştirilebilir. Twitter takip isteği ayarları üzerinden, takip istekleri için bildirim alınabilir, istenen takipçiler onaylanabilir ve istenen takipçiler geri çevrilebilir. Twitter takipçi ayarları kullanılarak yapılabilen işlemler, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

Twitter Takipçi İsteğini Onaylama ve Reddetme

twitter takipçi onaylama geri çevirme

Twitter takip isteklerini onaylamak ya da geri çevirmek için izlenmesi gereken adımlar, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

  • Twitter gezinti menüsü açıldıktan ya da doğrudan profil simgesine tıklanmalıdır.
  • Listedeki takipçi istekleri bölümüne tıklanmalıdır.
  • Mevcuttaki takipçi taleplerinin tamamı, tek bir listede görüntülenmektedir.
  • İstenen takipçi talepleri için onay seçeneğine tıklanırken, bazı takipçi talepleri için de X işaretine tıklanarak reddetme gerçekleştirilebilir.

Herkese açık Twitter hesaplarına, takipçi isteği gelmemekte ve Twitter tarafından otomatik olarak, takipçi talepleri onaylanmaktadır. Takipçi isteği almamak için Twitter hesaplarının herkese açık olması gerekir.

Twitter Profilindeki Takipçi İsteği Bildirimi Nasıl Görülür

twitter takip isteği ayarları4

Twitter takipçi bildirimi için yapılması gereken ayarlamalar ve takipçi isteği alınmamasının kaynakları, aşağıda tüm detaylarıyla sıralanmıştır:

  • Twitter hesapları üzerinden takipçi talebi alınmıyorsa, Twitter profili herkese açık konumda olabilir.
  • Twitter hesabının sınırlı kullanıcı erişimine tabi olması durumunda, tweet ve paylaşımlar koruma altına alınacaktır. Gizlilik ve güvenlik ayarlamaları üzerinden, Twitter profilleri kullanıcı erişimine kapatılabilir ve gizli pozisyona getirilebilir.
  • Herkese açık Twitter hesaplarında, takipçi onaylama seçeneği bulunmamaktadır. Twitter profili korumalı hale getirildikten sonra, yeni takipçiler için takipçi istekleri oluşacaktır.
  • Mevcutta hiç takipçi isteği olmadığında, profil üzerinde takipçi bildirimi yer almayacaktır.
  • E-mail üzerinden, takipçi isteği bildirimi bulunmasına rağmen, Twitter profilinde herhangi bir istek görülmüyorsa, Twitter kullanıcısı takip isteğini geri çekmiştir.

Takipçi isteği alınmamasına sebep olan durumlar, Twitter takip isteği ayarları üzerinden değiştirilebilir ya da düzenlenebilir. Takip isteği ayarları sonrasında, istenen takipçiler için erişim kısıtlaması sağlanacaktır.

Twitter Profil Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır

twitter gizlilik ayarları

Twitter gizlilik ayarları kullanılarak, Twitter profilinin kullanıcı erişimine açılması ya da kapatılması söz konusudur. Twitter profil gizliliği için yapılması gereken ana sayfadaki menüye ya da profil işaretine tıklamaktır.

Twitter profili ya da menüsü üzerinden “Ayarlar” bölümüne girildikten sonra, “Hesap Ayarları” seçeneği tercih edilmelidir. Hesap ayarları üzerinden, Twitter hesabı korumalı hale getirilmeli ve takipçi istek ayarları aktifleştirilmelidir.

Twitter takip isteği ayarları yapılmasının ardından, takipçi istekleri için onay talep edilecektir. Twitter hesabındaki tweet ve paylaşımları korumak için profili gizli hale getirdikten sonra, istendiğinde herkese açık pozisyona geri dönüş yapılabilir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre..
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir
E-ticarette en çok satışı yapılan ürünler farklı kategoriler içerisinde yer almakta olup değişkenlik göstermektedir. Farklı siteler göz önünde bulundurulduğunda E-ticarette en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır: Kadın ve erkek..