Twitter Takip İsteği Ayarları Nasıl Yapılır

/ 3 Ağustos 2020 / 1.014 views / yorumsuz
Twitter Takip İsteği Ayarları Nasıl Yapılır

Twitter takip isteği ayarları kullanılarak, takip edilme seçenekleri özelleştirilebilir. Twitter takip isteği ayarları üzerinden, takip istekleri için bildirim alınabilir, istenen takipçiler onaylanabilir ve istenen takipçiler geri çevrilebilir. Twitter takipçi ayarları kullanılarak yapılabilen işlemler, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

Twitter Takipçi İsteğini Onaylama ve Reddetme

twitter takipçi onaylama geri çevirme

Twitter takip isteklerini onaylamak ya da geri çevirmek için izlenmesi gereken adımlar, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

  • Twitter gezinti menüsü açıldıktan ya da doğrudan profil simgesine tıklanmalıdır.
  • Listedeki takipçi istekleri bölümüne tıklanmalıdır.
  • Mevcuttaki takipçi taleplerinin tamamı, tek bir listede görüntülenmektedir.
  • İstenen takipçi talepleri için onay seçeneğine tıklanırken, bazı takipçi talepleri için de X işaretine tıklanarak reddetme gerçekleştirilebilir.

Herkese açık Twitter hesaplarına, takipçi isteği gelmemekte ve Twitter tarafından otomatik olarak, takipçi talepleri onaylanmaktadır. Takipçi isteği almamak için Twitter hesaplarının herkese açık olması gerekir.

Twitter Profilindeki Takipçi İsteği Bildirimi Nasıl Görülür

twitter takip isteği ayarları4

Twitter takipçi bildirimi için yapılması gereken ayarlamalar ve takipçi isteği alınmamasının kaynakları, aşağıda tüm detaylarıyla sıralanmıştır:

  • Twitter hesapları üzerinden takipçi talebi alınmıyorsa, Twitter profili herkese açık konumda olabilir.
  • Twitter hesabının sınırlı kullanıcı erişimine tabi olması durumunda, tweet ve paylaşımlar koruma altına alınacaktır. Gizlilik ve güvenlik ayarlamaları üzerinden, Twitter profilleri kullanıcı erişimine kapatılabilir ve gizli pozisyona getirilebilir.
  • Herkese açık Twitter hesaplarında, takipçi onaylama seçeneği bulunmamaktadır. Twitter profili korumalı hale getirildikten sonra, yeni takipçiler için takipçi istekleri oluşacaktır.
  • Mevcutta hiç takipçi isteği olmadığında, profil üzerinde takipçi bildirimi yer almayacaktır.
  • E-mail üzerinden, takipçi isteği bildirimi bulunmasına rağmen, Twitter profilinde herhangi bir istek görülmüyorsa, Twitter kullanıcısı takip isteğini geri çekmiştir.

Takipçi isteği alınmamasına sebep olan durumlar, Twitter takip isteği ayarları üzerinden değiştirilebilir ya da düzenlenebilir. Takip isteği ayarları sonrasında, istenen takipçiler için erişim kısıtlaması sağlanacaktır.

Twitter Profil Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır

twitter gizlilik ayarları

Twitter gizlilik ayarları kullanılarak, Twitter profilinin kullanıcı erişimine açılması ya da kapatılması söz konusudur. Twitter profil gizliliği için yapılması gereken ana sayfadaki menüye ya da profil işaretine tıklamaktır.

Twitter profili ya da menüsü üzerinden “Ayarlar” bölümüne girildikten sonra, “Hesap Ayarları” seçeneği tercih edilmelidir. Hesap ayarları üzerinden, Twitter hesabı korumalı hale getirilmeli ve takipçi istek ayarları aktifleştirilmelidir.

Twitter takip isteği ayarları yapılmasının ardından, takipçi istekleri için onay talep edilecektir. Twitter hesabındaki tweet ve paylaşımları korumak için profili gizli hale getirdikten sonra, istendiğinde herkese açık pozisyona geri dönüş yapılabilir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Xiaomi Rehber Aktarma
Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
Samsung Telefona Format Atma
Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..