Twitter Kalıcı Hesap Silme Kapatma!

/ 17 Kasım 2019 / 82 views / yorumsuz
Twitter Kalıcı Hesap Silme Kapatma!

Twitter hesabı kalıcı iptali ve silinmesi işlemleri için Twitterîn belirlemiş olduğu hesap silme web adresine giriş yapılır. Bu adres üzerinden izlenecek adımlar ile hesap kalıcı olarak silinir. Hesabın silinmesi için hesaba ve hesap kullanıcısına ait bilgilerin, sisteme girilmesi gerekir. Hesaba ait bilgiler üzerinden, silme işlemi için verilen komutlar ile hesap kullanımı sonlandırılır.

Twitter kalıcı hesap silme kapatma şartları, gerekli bilgileri, hesap silme işlemi, hesap silme web adresi, hesap kapama hakkında detaylar ve profilin tamamen kaldırılması işlemi hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilir.

Twitter Kalıcı Hesap Silme Kapatma Şartları

twitter hesap kapatma linki

Twitter hesabı kalıcı silme ve kapama koşulları arasında ilgili web adresine giriş yapılarak işlem adımlarının izlenmesi gerektiği konusu yer alır. Hesabı kalıcı silmek için şartlar şu şekilde sıralanır:

 • Dileyen herkes kullanım yapmak istemediği takdirde Twitter hesabını kalıcı olarak silebilir.
 • Hesabı kalıcı olarak silmek için Twitter’ın hesap kapama işlemlerini sağladığı web adresine girilmelidir.
 • Bu adres üzerine hesaba ve kullanıcıya ilişkin bilgiler tanımlanmalıdır.

Tanımlanması gereken bilgilerin neler olduğu alt başlık içerisinden öğrenilir.

Twitter Kalıcı Hesap Silme Kapatma İçin Bilgiler

askıya alınan hesabı silmek istiyorum twitter

Twitter hesabını kalıcı silmek ve iptal için bilgiler, kapama işleminin yapılacağı web adresinde yer alan ilgili bölümlere yazılır. Sistem tarafından talep edilen bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Twitter hesabına ait kullanıcı şifresi,
 • Twitter hesabının açılışında tanımlanmış olan e-posta adresi bilgisi, sistem üzerinde yer alan ilgili bölümlere yazılmalıdır.

Bu bilgilerin sisteme tanımlanması ve sisteme giriş yapılası ile hesap kapama, silme aşamaları gerçekleştirilebilir.

Twitter Kalıcı Hesap Silme Kapatma İşlemi Ayrıntıları

twitter silme android

Twitter hesabı kalıcı kapatma silme detayları arasında hesaba ilişkin kullanımlar hakkında oluşan değişimler yer alır. Twitter kalıcı hesap silme kapatma işlemi sonucu oluşan detaylar şu şekilde sıralanır:

 • Kesin kapama işlemi sonrası, hesap üzerinden paylaşım yapılamaz,
 • Kesin kapama silme işlemi sonrası, hesap üzerinden Twitter hesabı sahibi olan kişilerin profilleri görüntülenmez ve takip edilemez.
 • Kalıcı kapama sonrası Twitter’a başvuru yapılarak, 30 gün içerisinde karar değişirse, hesap tekrar aktifleştirilebilir.
 • 30 gün içerisinde bu talepte bulunulmaz ise hesap sosyal ağ üzerinden profilde dah,l olmak üzere tamamen kaldırılır.

Twitter Hesap Silme İnternet Adresi

twitter hesap işlemleri

Twitter hesabı silme web adresi, Twitter tarafından belirlenmiş olan internet sayfasıdır. Bu sayfaya girilerek kalıcı hesap kapama işlemi sağlanır. Twitter kalıcı hesap silme kapatma adresi, ‘’ twitter.com/login?redirect_after_login=%2Fsettings%2Faccounts ‘’ olarak belirlenmiştir. Bu adrese internet üzerinden giriş yapılıp, Twitter hesabına ilişkin kullanıcı şifresi ve e-posta adresi bilgisi ile komutlar verilerek, hesabın kesin kapama işlemi gerçekleştirilir.

Twitter Kalıcı Hesap Silme Kapatma Nasıl Yapılır?

twitter samsung

 

Twitter hesabını kalıcı silme ve kapama işlemi için Twitter tarafından belirlenen ilgili internet sayfasına girilir. Kesin kapama işlemi için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternet yoluyla, ‘’ twitter.com/login?redirect_after_login=%2Fsettings%2Faccount ‘’ adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara, hesabın açılışında kullanılan, hesabın sahibine ait e-posta adresi bilgisi ve kullanıcı şifresi yazılıp, ‘’ giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Bu işlem ile açılan ekranın alt kısmında yer alan, ‘’ devre dışı bırak’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.

Bu adımların tamamlanması ile hesap kalıcı şekilde kapatılmıştır. Son adım sonucunda ekran üzerinde, ‘’ hesap devre dışı bırakıldı’’ yazısı iletilir. Bu yazının görüntülenmesi ile işlemin tamamlandığı teyit edilir. İşlem sonrası hesap kullanılamaz. Hesabın kesin kapama işlemi sağlanır. Hesabın sosyal platformdan profil görseli olarak da tamamen kaldırılması ise 30 gün sonra gerçekleşir. Bu işlemin nasıl geçekleştiği hakkında bilgileri, alt başlıktan öğrenebilirsiniz.

Twitter Hesabının Tamamen Kaldırılması

twitter fotoğraf indirme ios

Twitter hesabının kesin kaldırılması, Twitter tarafından sağlanır. Twitter profilinin internet ortamından tamamen kaldırılması ve profilin görüntülenmez hale gelmesi hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Kişi bir üst başlık altında yer alan Twitter kalıcı hesap silme kapatma işlemini tamamladıktan sonra 30 günlük süreç başlar.
 • İşlem sonucunda Twitter hesabının kesin kapaması ve silinmesi sağlanıp, hesap üzerinden paylaşım yapılamaz.
 • Twitter kişinin kararının değişme ihtimaline bağlı olarak 30 gün boyunca hesabı, tekrar aktifleştirebilme olanağı sunar.
 • Bu süre içerinde aktifleştirme için her hangi bir talepte bulunulmaz ise hesaba ait profil ve tüm hesba ilişkin bilgiler, internet ortamından kaldırılıp, tamamen silinir.

HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..