Twitter Hesabım Sürekli Askıya Alınıyor

/ 5 Temmuz 2020 / 2.061 views / yorumsuz
Twitter Hesabım Sürekli Askıya Alınıyor

Twitter, en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bazı kullanıcılar, hesaplarının askıya alınması ile ilgili sorunlar yaşayabilir. Her sosyal medya platformunda olduğu gibi Twitter için de bazı kullanım kuralları geçerlidir.

Eğer bu kurallara uymazsanız, hesabınız askıya alınabilir. Twitter hesabım sürekli askıya alınıyor diyorsanız, bunun sebebi aynı IP adresinden farklı hesaplar açmayı denemiş olmanız olabilir. İşte detaylar…

Askıya Alınan Twitter Hesabını Açma ve Kurtarma İçin Link

Askıya alınan Twitter hesabını açma ve kurtarma yazısına tıkladığınızda ekrana çıkan sayfada Twitter sizden giriş yapmanızı isteyecektir. Ardından gerekli alanları doldurmanız gerekir ve bu alanlar doğru doldurulduktan sonra askıya alınan hesabınız büyük oranla açılacaktır. Detaylı bilgi için Twitter askıya alınan hesap kurtarma ibaresine tıklayabilirsiniz.

Kalıcı olarak askıya alınan Twitter;

Twitter Hesabım Sürekli Askıya Alınıyor-1

Twitter hesabınız tekrar tekrar askıya alınıyorsa, bunun kural ihlalleri ile gibi bir sebebi olabilir. Yapmış olduğunuz bir paylaşım sürekli şikâyet alıyorsa, hesabınız spam olarak görülüyorsa ya da başkasının haklarını ihlal ediyorsanız, hesabınız askıya alınacak ya da kapatılacaktır. Kalıcı olarak askıya alınan Twitter hesaplarında görülen sorunlar ise şöyledir;

Kişilerin rızası olmadan resim ya da video gönderme;

Twitter Hesabım Sürekli Askıya Alınıyor-3

Kendi Twitter hesabınızdan başka birine ait özel resim üretmiş ve dağıtmışsanız, o kişiyle ilgili rızası olmadan video gönderdiyseniz, bu eylemler kişisel haklara saldırı olarak algılandığı için hesabınız kalıcı olarak askıya alınır.

Taciz ve rahatsızlık veren davranışlar;

Twitter Hesabım Sürekli Askıya Alınıyor2

Birini hedef alarak taciz ya da rahatsızlık veren davranışlar sergilediğinizde hesabınız kalıcı olarak askıya alınır. Başkalarını bu davranışları yapmaya teşvik ettiğinizde de hesabınızla ilgili aynı sorunu yaşarsınız.

Küfür etme;

Twitter Hesabım Sürekli Askıya Alınıyor6

Küfür ve hakaret içeren paylaşımları twitter otomatik olarak algılar. Bu paylamışları sürekli olarak yaparsanız uyarı alırsınız ve bu paylaşımları kaldırmanız istenir. Ancak buna rağmen küfür ve hakaret içerikli paylaşımlar yapmaya devam ederseniz, hesabınız kalıcı olarak askıya alınır.

Şiddet ve tehdit içeren paylaşımlar;

twitter hesabı neden askıya alınır

Twitter hesabım sürekli askıya alınıyor diyorsanız, bunun sebebi diğer kişilere karşı şiddeti desteklemeniz, cinsel kimlik, ırk, din, cinsiyet, köken, engellilik durumu ya da yaş durumlarından tehditte bulunmanızdır.

Hiç kimseyi bu etkenlerden dolayı tehdit edemezsiniz. Ciddi bir hastalığa dayanarak tehditte bulunamazsınız. Twitter, hiçbir hesabın başkalarına tehdit ve şiddet içeren paylamışımlar yapasına izin vermez.

Twitter askıya alınan hesap kurtarma;

askıya alınan hesap kurtarma twitter

Daha önce twitter hesabınız askıya alındıysa, bundan kurtulmanın bazı yolları bulunur. Twitter askıya alınan hesap kurtarma için IP adresini değiştirmeli, kullanıcı ismini yenilemelisiniz. İlk yapmanız gereken e-postanızdaki adınız ve soyadınız ile Twitter hesabınızdaki adınızın aynı olmasını sağlamaktır. Bu sayede Twitter sizi robot olarak algılamaz ve hesabınızı askıya almaz.

İkinci yapmanız gereken şey ise IP adresinizi değiştirmektir. Modeminizin arkasındaki reset tuşuna bastığınızda IP adresiniz otomatik olarak yenilenecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra Twitter yardım merkezi bölümüne gün içinde birden fazla mesaj atın ve bu mesajı İngilizce olarak yazın. Aynı gün içinde hesabınız açılacaktır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..