Twitter Gizlilik Ayarları

/ 25 Kasım 2020 / 6.916 views / yorumsuz
Twitter Gizlilik Ayarları

Twitter gizlilik ayarları ile Twitter kullanımının kişiselleştirilebilmesi ve iyileştirilmesi mümkündür.

Twitter gizlilik ayarları ile Tweetler korumaya alınabileceği gibi aynı zamanda bildirim, mesaj ve kişisel bilgiler ile ilgili ayarlar da yapılabilmektedir.

Bu sayede Twitter akışı tercihlere göre belirlenebilir ve Twitter kullanımı daha sağlıklı hale getirilebilmektedir.

Twitter Gizlilik Ayarları İle Neler Yapılabilir

Twitter gizlilik ayarlarının kapsamına bakıldığında; tweetler, direkt mesajlar, canlı video, bulunabilirlik ve kişiler, güvenlik, konum, kişiselleştirme ve veri ile ilgili ayarlar yapılabilmektedir. Yapılabilecek ayarlar ise şu şekildedir:

 

 • Tweetler korumaya alınabilmektedir.
 • Fotoğraf etiketleme ayarları değiştirilebilmektedir.
 • Direkt mesajın kimlerden alınabileceği, mesajların kalitesi ile ilgili filtreleme yapılabilmektedir.
 • Direkt mesajların okundu bilgilerinin gösterilip gösterilmeyeceği ayarlanabilmektedir.
 • Scope’a bağlanıp bağlanılamayacağı ile ilgili bilgi alınabilmektedir.
 • Diğer kişilerin e-posta adresinden veya telefon numarasından kişiyi Twitter’da bulmasına izin verilebilir veya izin kaldırılabilmektedir.
 • Sessize alınan ve engellenen hesaplar görülebilmektedir.
 • Bildirimler ve medyaların hassas olarak işaretlenmesi ile ilgili filtreleme yapılabilmektedir.
 • Konuma izin verilebilmekte veya konum izni devre dışı bırakılabilmektedir.
 • Twitter gizlilik ayarları aracılığı ile kişiselleştirilmiş reklamlar, cihazlara ve bulunulan yere göre yapılan kişiselleştirmeler ayarlanabilmektedir.

Twitter Gizlilik Ayarları İle Tweetler Nasıl Korumaya Alınır

Tweetleri korumaya almak için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 

 • Twitter hesabına giriş yaptıktan sonra ayarlar ve gizlilik menüsüne girilmelidir.
 • Gizlilik ve güvenlik sayfasına giriş yapıldıktan sonra Tweet gizliliği kısmı açılmalıdır.
 • Ardından Tweetlerimi korumaya al seçeneği görülmektedir ve bu seçeneğin yanındaki onay kutusu işaretlenmelidir.
 • Değişiklikleri kaydet butonuna tıklayarak yapılan değişikliğin onaylanması gerekmektedir. Twitter şifresinin tekrar girilmesi istenmektedir ve sonrasında tweetler korumaya alınmış olmaktadır.

Twitter Gizlilik Ayarlarından Medya Ayarları Nasıl Yapılır

Twitter medya ayarlarının yapılabilmesi için öncelikle Twitter hesabına girilmesi ve üst köşede bulunan profil simgesine tıklanması gerekmektedir.

Ayarlar ve gizlilik menüsüne giriş yapılmalıdır. Gizlilik ve güvenlik ayarları açılmalıdır.

Twitter gizlilik ayarları içerisinden Tweet medya içeriği bölümü bulunmalıdır.

Tweetlediğin medyayı hassas içerikli olabileceğini belirterek işaretle seçeneği etkinleştirilmelidir. Medya ayarları yapılarak hesap kişiselleştirilebilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Xiaomi Rehber Aktarma
Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
Samsung Telefona Format Atma
Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..