Twitter Gizlilik Ayarları

/ 25 Kasım 2020 / 6.930 views / yorumsuz
Twitter Gizlilik Ayarları

Twitter gizlilik ayarları ile Twitter kullanımının kişiselleştirilebilmesi ve iyileştirilmesi mümkündür.

Twitter gizlilik ayarları ile Tweetler korumaya alınabileceği gibi aynı zamanda bildirim, mesaj ve kişisel bilgiler ile ilgili ayarlar da yapılabilmektedir.

Bu sayede Twitter akışı tercihlere göre belirlenebilir ve Twitter kullanımı daha sağlıklı hale getirilebilmektedir.

Twitter Gizlilik Ayarları İle Neler Yapılabilir

Twitter gizlilik ayarlarının kapsamına bakıldığında; tweetler, direkt mesajlar, canlı video, bulunabilirlik ve kişiler, güvenlik, konum, kişiselleştirme ve veri ile ilgili ayarlar yapılabilmektedir. Yapılabilecek ayarlar ise şu şekildedir:

 

 • Tweetler korumaya alınabilmektedir.
 • Fotoğraf etiketleme ayarları değiştirilebilmektedir.
 • Direkt mesajın kimlerden alınabileceği, mesajların kalitesi ile ilgili filtreleme yapılabilmektedir.
 • Direkt mesajların okundu bilgilerinin gösterilip gösterilmeyeceği ayarlanabilmektedir.
 • Scope’a bağlanıp bağlanılamayacağı ile ilgili bilgi alınabilmektedir.
 • Diğer kişilerin e-posta adresinden veya telefon numarasından kişiyi Twitter’da bulmasına izin verilebilir veya izin kaldırılabilmektedir.
 • Sessize alınan ve engellenen hesaplar görülebilmektedir.
 • Bildirimler ve medyaların hassas olarak işaretlenmesi ile ilgili filtreleme yapılabilmektedir.
 • Konuma izin verilebilmekte veya konum izni devre dışı bırakılabilmektedir.
 • Twitter gizlilik ayarları aracılığı ile kişiselleştirilmiş reklamlar, cihazlara ve bulunulan yere göre yapılan kişiselleştirmeler ayarlanabilmektedir.

Twitter Gizlilik Ayarları İle Tweetler Nasıl Korumaya Alınır

Tweetleri korumaya almak için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 

 • Twitter hesabına giriş yaptıktan sonra ayarlar ve gizlilik menüsüne girilmelidir.
 • Gizlilik ve güvenlik sayfasına giriş yapıldıktan sonra Tweet gizliliği kısmı açılmalıdır.
 • Ardından Tweetlerimi korumaya al seçeneği görülmektedir ve bu seçeneğin yanındaki onay kutusu işaretlenmelidir.
 • Değişiklikleri kaydet butonuna tıklayarak yapılan değişikliğin onaylanması gerekmektedir. Twitter şifresinin tekrar girilmesi istenmektedir ve sonrasında tweetler korumaya alınmış olmaktadır.

Twitter Gizlilik Ayarlarından Medya Ayarları Nasıl Yapılır

Twitter medya ayarlarının yapılabilmesi için öncelikle Twitter hesabına girilmesi ve üst köşede bulunan profil simgesine tıklanması gerekmektedir.

Ayarlar ve gizlilik menüsüne giriş yapılmalıdır. Gizlilik ve güvenlik ayarları açılmalıdır.

Twitter gizlilik ayarları içerisinden Tweet medya içeriği bölümü bulunmalıdır.

Tweetlediğin medyayı hassas içerikli olabileceğini belirterek işaretle seçeneği etkinleştirilmelidir. Medya ayarları yapılarak hesap kişiselleştirilebilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..