Twitter Askıya Alınan Hesap Silme – Twitter Silme Linki

/ 17 Kasım 2019 / 3.971 views / yorumsuz
Twitter Askıya Alınan Hesap Silme – Twitter Silme Linki

Twitter askıya alınan hesap silme, için silme işleminin gerçekleştirildiği internet adresi linkine giriş yapılması gerekir. Adres üzerinden belirlenen komutlar ile askıya alınan hesabın silinmesi sağlanır. Askıya alınan hesabın silinme işleminden 30 gün sonra hesap tamamen kapatılır.

Twitter askıya alınan hesabı silme işlemi, silme nedenleri, silme işlemi için gereken şartlar ve bilgiler, alt başlıklardan öğrenilir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Silme Nedenleri

twitter hesap silme linki

Twitter askıya alınan hesap silme, nedenleri arasında askıya alınan hesabın üzerinden paylaşım yapılamaması yer alır. Hesabın askıya alınmasının ve silme işlemi gerçekleştirilmek istenmesinin nedenleri şu şekilde sıralanır:

 • Twitter hesapları, sahte isim ile açılmış ise bu durum Twitter tarafından fark edildiğinde, Twitter hesapları askıya alınır. Bu gibi bir durumda Twitter adresine giriş yapılamayıp, paylaşımda bulunulamaz.
 • Twitter hesabı üzerinden, Twitter kullanımına aykırı paylaşımların gözlemlenmesi sebebi ile Twitter hesabı askıya alınır. Bu gibi bir durumda yine Twitter hesabından giriş, paylaşım ve takip işlemleri yapılamaz.
 • Her iki durumda da hesap askıya alınır. Hesabın kullanılamaması gerekçesi ile hesaplar, kişi tarafından tamamen silinebilir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Silme Koşulları

askıya alınan hesabı silmek istiyorum twitter

Twitter askıya alınan hesabı silme şartları arasında askıda olan eski hesaba yönelik bilgilerin hatırlanması gerekmektedir. Silme işlemi için gerekli şartlar şu şekilde sıralanır:

 • Askıda olan hesabı silmek için silme işlemleri için kullanılan web adresi üzerinden hesaba giriş yapılmak için işlem sağlanmalıdır.
 • Bu işlem ile hesaba giriş yapılamayıp, görüntülenen sekmeler üzerinden verilecek konumlar ile online hesap silme işlemi tamamlanmalıdır.
 • Askıda olan hesabı silmek için bu hesaba ait kullanıcı şifresinin hatırlanması gerekmektedir.

Bu koşulların sağlanması ile Twitter askıya alınan hesap silmek işlemi gerçekleştirilir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Silmek İçin Adres  ?

Twitter Askıya Alınan Hesap silmek

Twitter askıda hesabı silme web adresi, ‘’ twitter.com/login?redirect_after_login=%2Fsettings%2Faccounts ‘’ olarak belirlenmiştir. Bu adres linkine giriş yapılarak, askıda olan hesaba ait bilgiler aktarılıp, silme işlemi için gerekli adımlar izlenmelidir. Bu adres üzerinden hesaba giriş yapılmak istendiğinde, hesabın askıda olduğu ve giriş yapılamayacağı iletilirken, aynı zamanda, silme işlemi için olanak sunulur.

Adres üzerinden silme işleminin nasıl yapılacağı hakkında adımların tümü, alt başlıklardan öğrenilir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Silmek İçin Bilinmesi Gerekenler

askıya alınan hesap nasıl silinir twitter

Twitter askıya alınan hesap silmek için bilinecekler arasında askıya alınmış olan eski Twitter hesabına ait kullanıcı şifresi bilgisi yer alır. Hesabın silme işlemi gerçekleştirilirken bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanır:

 • Askıda olan hesap, internet üzerinden silinirken kişiye ait e-posta adresi bilgisi hatırlanmalıdır.
 • Askıda olan hesap silinirken, hesap sahibi kişiye ait hesap kullanıcı şifresi hatırlanmalıdır.
 • Hesap silinirken, hesap sahibine ait, telefon numarası, e-posta adresi bilgisi yerine kullanılabilir.

Bu bilgilere sahip olunması halinde askıya alınan Twitter hesabının silinmesi işlemi gerçekleştirilir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Silme Linki

askıya alınan twitter hesap silme

Twitter askıya alınan hesabı silme için askıda olan hesaba ait kullanıcı şifresi ve e-posta adresi kullanılır. Silme işlemi için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternet yoluyla, ‘’ twitter.com/login?redirect_after_login=%2Fsettings%2Faccounts ‘’ adresine girilir.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara, askıda olan hesabın ait olduğu kişinin e-posta adresi ve askıda olan hesaba ait olan kullanıcı şifresi girilip, boşlukların altında yer alan, ‘’giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • İşlem ile ekrana gelen sayfanın altında yer alan, ‘’devre dışı bırak’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni açılan ekranda, ‘’hesap şuan devre dışı bırakıldı’’ başlıklı yazı görüntülenir.

Bu adımların tamamlanması ile hesap devre dışı bırakılır ve silme işlemi tamamlanır. Twitter askıya alınan hesap silme işlemi sonrası, 30 gün içerisinde Twitter hesabı tamamen iptal eder. Hesabın bu aşamadan sonra bir daha kullanılabilmesi veya kurtarılabilmesi mümkün değildir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..