Teknoloji

Twitter Askıya Alınan Hesap Silme – Twitter Silme Linki

Twitter Askıya Alınan Hesap Silme – Twitter Silme Linki

Twitter askıya alınan hesap silme, için silme işleminin gerçekleştirildiği internet adresi linkine giriş yapılması gerekir. Adres üzerinden belirlenen komutlar ile askıya alınan hesabın silinmesi sağlanır. Askıya alınan hesabın silinme işleminden 30 gün sonra hesap tamamen kapatılır.

Twitter askıya alınan hesabı silme işlemi, silme nedenleri, silme işlemi için gereken şartlar ve bilgiler, alt başlıklardan öğrenilir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Silme Nedenleri

twitter hesap silme linki

Twitter askıya alınan hesap silme, nedenleri arasında askıya alınan hesabın üzerinden paylaşım yapılamaması yer alır. Hesabın askıya alınmasının ve silme işlemi gerçekleştirilmek istenmesinin nedenleri şu şekilde sıralanır:

 • Twitter hesapları, sahte isim ile açılmış ise bu durum Twitter tarafından fark edildiğinde, Twitter hesapları askıya alınır. Bu gibi bir durumda Twitter adresine giriş yapılamayıp, paylaşımda bulunulamaz.
 • Twitter hesabı üzerinden, Twitter kullanımına aykırı paylaşımların gözlemlenmesi sebebi ile Twitter hesabı askıya alınır. Bu gibi bir durumda yine Twitter hesabından giriş, paylaşım ve takip işlemleri yapılamaz.
 • Her iki durumda da hesap askıya alınır. Hesabın kullanılamaması gerekçesi ile hesaplar, kişi tarafından tamamen silinebilir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Silme Koşulları

askıya alınan hesabı silmek istiyorum twitter

Twitter askıya alınan hesabı silme şartları arasında askıda olan eski hesaba yönelik bilgilerin hatırlanması gerekmektedir. Silme işlemi için gerekli şartlar şu şekilde sıralanır:

 • Askıda olan hesabı silmek için silme işlemleri için kullanılan web adresi üzerinden hesaba giriş yapılmak için işlem sağlanmalıdır.
 • Bu işlem ile hesaba giriş yapılamayıp, görüntülenen sekmeler üzerinden verilecek konumlar ile online hesap silme işlemi tamamlanmalıdır.
 • Askıda olan hesabı silmek için bu hesaba ait kullanıcı şifresinin hatırlanması gerekmektedir.

Bu koşulların sağlanması ile Twitter askıya alınan hesap silmek işlemi gerçekleştirilir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Silmek İçin Adres  ?

Twitter Askıya Alınan Hesap silmek

Twitter askıda hesabı silme web adresi, ‘’ twitter.com/login?redirect_after_login=%2Fsettings%2Faccounts ‘’ olarak belirlenmiştir. Bu adres linkine giriş yapılarak, askıda olan hesaba ait bilgiler aktarılıp, silme işlemi için gerekli adımlar izlenmelidir. Bu adres üzerinden hesaba giriş yapılmak istendiğinde, hesabın askıda olduğu ve giriş yapılamayacağı iletilirken, aynı zamanda, silme işlemi için olanak sunulur.

Adres üzerinden silme işleminin nasıl yapılacağı hakkında adımların tümü, alt başlıklardan öğrenilir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Silmek İçin Bilinmesi Gerekenler

askıya alınan hesap nasıl silinir twitter

Twitter askıya alınan hesap silmek için bilinecekler arasında askıya alınmış olan eski Twitter hesabına ait kullanıcı şifresi bilgisi yer alır. Hesabın silme işlemi gerçekleştirilirken bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanır:

 • Askıda olan hesap, internet üzerinden silinirken kişiye ait e-posta adresi bilgisi hatırlanmalıdır.
 • Askıda olan hesap silinirken, hesap sahibi kişiye ait hesap kullanıcı şifresi hatırlanmalıdır.
 • Hesap silinirken, hesap sahibine ait, telefon numarası, e-posta adresi bilgisi yerine kullanılabilir.

Bu bilgilere sahip olunması halinde askıya alınan Twitter hesabının silinmesi işlemi gerçekleştirilir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Silme Linki

askıya alınan twitter hesap silme

Twitter askıya alınan hesabı silme için askıda olan hesaba ait kullanıcı şifresi ve e-posta adresi kullanılır. Silme işlemi için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternet yoluyla, ‘’ twitter.com/login?redirect_after_login=%2Fsettings%2Faccounts ‘’ adresine girilir.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara, askıda olan hesabın ait olduğu kişinin e-posta adresi ve askıda olan hesaba ait olan kullanıcı şifresi girilip, boşlukların altında yer alan, ‘’giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • İşlem ile ekrana gelen sayfanın altında yer alan, ‘’devre dışı bırak’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni açılan ekranda, ‘’hesap şuan devre dışı bırakıldı’’ başlıklı yazı görüntülenir.

Bu adımların tamamlanması ile hesap devre dışı bırakılır ve silme işlemi tamamlanır. Twitter askıya alınan hesap silme işlemi sonrası, 30 gün içerisinde Twitter hesabı tamamen iptal eder. Hesabın bu aşamadan sonra bir daha kullanılabilmesi veya kurtarılabilmesi mümkün değildir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL