Teknoloji

Twitter Askıya Alınan Hesap Kurtarma – Twitter Kurtarma

Twitter Askıya Alınan Hesap Kurtarma – Twitter Kurtarma

Twitter askıya alınan hesap kurtarma, işlemleri için bu işlemlerin yapıldığı Twitter web adresine giriş yapılır. Adres üzerinden askıya alınan hesabı kurtarmaya yönelik işlemler sağlanarak, hesap tekrar aktif hale getirilir.

Twitter askıya alınan hesap kurtarma açma linki aşağıda verilmiştir. Askıya alınan twitter hesabını kurtarmak için tıkladığınız link ekranında Twitter, sizden giriş yapmanızı isteyecek ve ilgili alanları doldurmanızı söyleyecektir.

İlgili alanı doldurduktan genelde 30 dakika ya da 1 2 saat içinde cevap verir uygun görürse hesabı açar. Twitter askıya alınan hesabı kurtarma için genelde bu yöntem işe yaramaktadır. Kısa süre içerisinde hesabı aktif hale getirir. Askıda olan Twitter hesabını kurtarma, açma işleminin nasıl yapılacağı, işlemin şartları, işlem için askıda hesap sorgulama yöntemi, kurtarma için kullanılan web adresine ait bilgiler, alt başlıklardan öğrenilir.

Askıya Alınan Twitter Hesabını Kurtarma ve Açma Linki

Askıya alınan Twitter hesabı kurtarma, web sayfası ile hesabın tekrar aktif hale getirilmesi için işlem sağlanır. Bu adres, ‘’ twitter.com/login ‘’ olarak belirlenmiştir. İlgili linke tıklanır ve internet yoluyla giriş yapılır. Adres üzerinden kurtarma işlemine yönelik adımlar izlenerek, hesap aktif hale getirilir. Bu adresten giriş yapılmak istendiğinde, hesabın askıda olduğu bildirilir.

Askıya alınan twitter hesabını açma ve kurtarma için önemli bilgiler: Doldurmanız gereken yerlerde mail, telefon no, kullanıcı adı ve diğer tüm bilgiler ilgili hesaba ait olmalıdır. Kullanıcı adının üstündeki alana, İsim Soyisim yazabilirsiniz. Açıklama kısmına ise twitter hesabınızın askıya alındığını ve çok kısa bir itiraz yazısı yazmanız yeterlidir. Seçmeniz gereken bir buton göreceksiniz, sorunu hangi cihazdan yaşadıysanız orayı işaretleyin. Örneğin Twitter for Android gibi. Büyük oranla açılacaktır.

Twitter askıya alınan hesabı kurtarma ve açma işlemindeki, ek soru ve sorunlarınız için üye olmadan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz… 

Askıya alınan Twitter hesabını kurtarma ya da açma işleminin adımları, bu adres üzerinden tamamlanarak hesap tekrar kurtarılır ve açılır.

Twitter Hesapları Neden Askıya Alınır

Twitter askıya alınan hesaplar genelde çok fazla gereksiz hashtag kulllanımından kaynaklanır. Paylaşılan gönderilerin altına bu şekilde #twitterhashtag sürekli eklenirse Twitter bir süre sonra ilgili hesabı askıya alır.

İhlal içerikleri ya da görselleri, toplumun kabul etmediği şiddet ve şiddet benzeri gönderilerin sık paylaşımından ötürü olabilir. Tekrar belirtelim ki Twitter askıya alınan hesaplar genelde ilgili gönderilerle alakasız ve çok fazla hashtag yapılmasından askıya alınır.

Twitter Askıya Alınan Hesap Kurtarma Açma Şartları

twitter hesap açma

Twitter askıya alınan hesap kurtarma ve açma koşulları arasında askıda olan hesabın geçmiş açılışına dair e-posta bilgisinin hatırlanması konusu yer alır. Askıda olan hesabı yeniden açmak ve kurtarmak için şartlar şu şekilde sıralanır:

 • Askıda olan hesabı açmak için kullanılan resmi Twitter internet sayfasına giriş yapılmalıdır.
 • Askıda olan hesabı açmak için hesap açılışı sırasında verilen e-posta adresi ve kullanıcı şifresi bilgilerinin hatırlanması ve sisteme işlenmesi gerekir.
 • Askıda olan hesabı açmak için kurtarma işleminin yapıldığı web adresi üzerinden, askıya alınma ve Twitter hesabına giriş yapılamama sorununun neden yaşandığı belirtilmelidir.

Bu şartların sağlanması ile kurtarma işlemlerinin gerçekleştirildiği web adresinden, hesabın açılması sağlanır. Adres hakkında detaylı bilgi alt başlıkta yer almaktadır.

Twitter Hesabının Askıda Olduğu Nasıl Öğrenilir

twitter telefon

Twitter hesabının askıda olduğunu sorgulamak için hesap girişinin sağlandığı web adresine giriş yapılmalıdır. Hesabın askıda olup olmadığını görüntülemek için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternet yoluyla, ‘’ twitter.com/login’’ adresine girilir.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara, hesap kullanıcısına ait e-posta bilgisi ve kullanıcı şifresi girilip, ‘’log ın’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
 • Tıklama işlemi ile açılan Twitter hesabı ana sayfasının üst bölümünde, ‘’ askıya alınmış hesaplar’’ başlığı ile bir cümle metni yer alıyorsa, hesabınız askıya alınmış demektir.

Hesap askıya alınmış ise bunun yaşanma sebepleri, Twitter’ın hesap üzerinden yapılan paylaşımları mevzuatına uygun bulmaması sonucu hesaba askıya alması veya bilgisayar, sunucu teknik problemlerinden kaynaklanan sıkıntılar yüzünden hesaba giriş yapılaması konuları olarak, iki başlıkta incelenir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Kurtarma Açma İşlemi Nasıl Yapılır

askıya alınan hesabı kurtarma twitter

Twitter askıya alınan hesap kurtarma, askıda olan hesabı açmak için Twitter hesaplarının kullanımının yapıldığı ilgili adrese girilmelidir. Askıya alınan hesap kurtarma ve açma işlemi için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternetten, ‘’ twitter.com/login adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara , hesap oluşturulurken belirlenen e-posta adresi ve kullanıcı şifresi bilgisi girilip, ‘’log ın’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Açılan hesap sayfasının üst başlık bölümünde yer alan, ‘’ askıya alınmış hesaplar’’ başlığına tıklanır.
 • Yeni açılan sayfanın sol üst köşesinde yer alan, ‘’ yardım merkezi’’ başlığına tıklanır.
 • İşlem ile açılan sayfada yer alan koyu renkli metin başlıklarından, ‘’itiraz ederseniz hesabınızı yeniden açabiliriz’’ başlıklı metin üzerine tıklanır.
 • İşlem ile açılan sayfada yer alan boşluklara, hesabın askıya alınma sebebinin ne olabileceği hakkında fikir yazılarak, beyan edilip, ‘’devam ‘’ kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni açılan sayfa boşluklarına, ad, soy ad, kullanıcı adı, yazılıp, ‘’devam ‘’ kutucuğuna tıklanır.
 • Son ekranda yer alan boşluğa telefon numarası bilgisi yazılıp, ‘’devam’’ kutucuğuna tıklanır.

İşlemlerin tamamlanması ile yeni bir ekran görüntülenir. Bu ekranda Twitter destek bölümünden size bir mail geldiği ifade edilir. Bu ifadenin de alınması ile birlikte, hesabın tekrar açılması için talep sağlanmış olur. Talep sonrası, hesabın aktif hale gelmesi ve kurtarılması hakkında son aşama ise alt başlıkta yer alır.

Twitter Askıya Alınan Hesap Kurtarma İçin Bildirim

Twitter Askıya Alınan Hesap açma

Askıya alınan Twitter hesabını kurtarma, bildirimi Twitter tarafından kişinin mail adresine iletilir. Üst başlık altında anlatılan, hesap kurtarma talebi sağlandıktan sonra bu bildirim alınır. Bildirimi görüntülemek için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Kişi internet üzerinden, askıya alınmış Twitter hesabını açmak için yaptığı talep işleminde bilgisini sunduğu kendi e-posta adresine giriş yapar.
 • E-posta adresi sayfasının sağ köşesinde yer alan, ‘’ gelen kutusu’’ başlığına tıklar.
 • Gelen mesajlar içerisinden ‘’ Twitter destek mesajı’’ başlıklı mesaja tıklanır.
 • Açılan mesajda, hesap kurtarma işlemi için yapılan talebin alındığı ve hesabın aktif hale getirilmesi için mesajda yer alan linke tıklanması gerektiği yer alır.
 • Kişi metinde yer alan linke tıklar ve aktifleştirme işlemi sağlanır.

Bu adımların tamamlanması ile, Twitter askıya alınan hesap kurtarma, açma işlemi hakkında onay bildirimi alınır. Onaydan sonra hesap aktif hale getirilir ve Twitter kurtarma işlemi tamamlanır..


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL