Türklerin Serveti! Dünyanın En Zenginleri Kim 2019

/ 25 Mayıs 2019 / 2.465 views / yorumsuz
Türklerin Serveti! Dünyanın En Zenginleri Kim 2019

Forbes, her yıl dünyanın en zenginleri listesini açıklar. Bu yıl da Forbes tarafından 31. Liste açıklandı. Aralarında Türk milyarderlerin de bulunduğu listenin en zengini ise Amazon dergisinin kurucusu Jeff Bezos oldu.

İşte tüm dünyanın merakla beklediği dünyanın zenginleri listesi

2019 Dünyanın En Zenginleri;

Forbes tarafından açıklanan dünyanın en zengin isimleri listesinde 40 adet Türk de yer alıyor. Türklerin toplam serveti ise 72,4 milyar dolara yükselmiş durumda. Her yılın birincisi olan Bill Gates’i ise bu yıl ikinci sırada görüyoruz.

Jeff Bezos;

Forbes listesinin rekorunu kıran Jeff Bezos, bu yıl tarihte ilk kez serveti 100 milyar doları aşan isim oldu. Amazon dergisinin kurucu olan bu ismin toplam serveti 112 milyar dolar olarak açıklandı.

Bill Gates;

Toplamda 31 yıldır yayımlanan listenin en fazla birinci sırasında yer alan Bill Gates ise bu yıl 90 milyar dolarlık serveti ile ikinci sırada yerini alıyor. Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, 63 yaşındadır.

Warren Buffett;

Listenin 3. sırasında yer alan Warren Buffett, 88 yaşındaki iş adamı ve yatırımcı kimliği ile 83,1 milyar dolara sahiptir. Kendisi, Berkshire Hathawy’ın kurucusudur.

Amancio Ortega;

82 yaşındaki İspanyol asıllı olan Amacio Ortega ise İnditex Holding’in sahibidir. Bu holdinge bağlı olarak Zara, Massumo Dutti ve Oysho gibi pek çok giyim markası bulunur. Her yıl serveti artan Ortega’nın bu yıl ki 76,2 milyar dolarlık serveti, onu 4. sıraya taşıyor.

Mark Zuckerberg;

Facebook’un kurucusu olarak tanıdığımız Mark Zuckerberg ise en genç iş adamlarından biridir ve 34 yaşındadır. Bu yıl 5. sırada yer almasına neden olan serveti ise 73,1 milyar dolardır.

Bernard Arnault;

Bernard Arnault, 69 yaşındadır ve 61,6 milyar dolarlık servete sahiptir. Bu serveti ile dünyanın en zenginleri listesinin 6. sırasında yer alıyor. Kendisi, Louis Vuitton markasının sahibidir.

Larry Ellison ;

Bill Gates’in en büyük rakiplerinden biri olan Larry Ellison, 74 yaşında bir iş adamıdır. 54,4 milyar dolarlık serveti ile listemizin 7. sırasında yer alır. Oracle’nin kurucusu olarak tanınmaktadır.

Larry Page;

Google şirketinin kurucusu olarak tanıdığımız ve henüz 45 yaşında olan Larry Page ise listemizin 8. sırasında yer alıyor. 51,5 milyar dolarlık servetini yöneten Page, aynı zamanda Alphatec Inc. şirketinin yönetim kurulu başkanıdır.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..
Adana’da Erkek Cinayeti! Kocasını Tüfekle Öldürdü, Kazaydı Dedi
Erkek cinayeti bitmiyor. Şiddetten öldürülen erkekler sırasında, geçtiğimiz günlerde Adana’da polis ekiplerine ölüm olayı ihbarı geldi. İhbarı alan ekipler hemen olay yerine geldi. Yapılan soruşturmanın ardından kocasını öldüren kadın göz..
Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi
Yusuf Turhan, 01.03.1981 yılı, Bingöl ili Karlıova ilçesi doğumludur. Ova Aşireti lideri Turhan, genç yaşta aile dostlarının bulunduğu Kocaeli bölgesi Dilovası ilçesine yerleşmiştir. Dilovası’nda yaşamını sürdürmeye gelen Turhan bir dönem..
Bir Arama Yüzünden Kocasını Acımadan Bıçaklayarak Öldürdü
Şiddetten ölen erkekler haberindeki Feci olay, İstanbul’da meydana geldi. 3 çocuk annesi olan Gülşen Bilgi ve eşi Vedat Bilgi ayrılmıştı. 3 sene sonra tekrar barışan karı koca, kahvaltı yaparken Vedat..