Türkiye’nin En Zenginleri ve Meslekleri

/ 5 Haziran 2019 / 2.605 views / yorumsuz
Türkiye’nin En Zenginleri ve Meslekleri

Her yıl Forbes tarafından yayınlanan Türkiye’nin en zengin 100 ismi bu yıl da açıklandı. Son 5 yılın en zengin ismi olan Murat Ülker ise bu yıl ki listemizde ikinci sırada yer alıyor. Paylaşılan bilgilere göre bu yıl ülkemizdeki milyarder insan sayısı, 29’a düştü. İşte Türkiye’nin en zenginleri

Türkiye’nin en zenginleri kimlerdir?

Bu yıl açıklanan Türkiye’deki en zenginler listesinde 29 milyarderin ismi yer alıyor. Geçtiğimiz yıl 40 isim yer alıyordu. Bu durum, toplam servet rakamının azalmasına neden oldu. Türkiye’nin zenginleri listesinde yer alan isimlerin pek çoğunun ise yurt dışında faaliyet gösterdiği biliniyor.

Erman Ilıcak;

Rönesans Holding sahibi Erman Ilıcak, bu yıl 3.800 dolarlık serveti ile listede ilk sırada yer alıyor. 51 yaşında olan iş adamının faaliyetlerinin %80’i yurt dışında gerçekleşiyor.

Murat Ülker;

Yıldız Holding yönetim kurulu başkanıdır ve 60 yaşındadır. Türkiye’nin en zengin iş adamı olma unvanını bu yıl kaybetmiş ve ikinci sıraya gerilemiştir. Toplam serveti 3,7 milyar dolardır.

Hüsnü Özyeğin;

70 yaşında olan iş adamı Hüsnü Özyeğin, Fiba Holding yönetim kurulu başkanıdır. Servetinin büyük bir kısmını yurt dışında faaliyet göstererek elde etmiştir. Bu yıl listemizde 3. sırada yer alan Özyeğin’in serveti ise 2,1 milyar dolardır.

Osman Kibar;

ABD’de bulunan biyoteknoloji şirketinin kurucusu olan Osman Kibar, bir zamanlar İzmir’de belediye başkanlığı yapan Osman Kibar’ın torunudur. İzmir’de doğmuş ve ABD’de yaşamıştır. Bu yıl Türkiye’nin en zenginleri listemizde 3.’lüğü Hüsnü Özyeğin ile paylaşan Kibar’ın serveti, 2,1 milyar dolardır.

Ferit Şahenk;

Doğuş Holdingin ve Garanti Bankasının yönetim kurulu başkanı olan Ferit Şahenk, 55 yaşındadır ve Niğde doğumludur. Servetini babasının ölümünden sonra devralan Ferit Şahenk bu yıl ki listemizde 2 milyar dolarlık serveti ile 4. Sırada yer alıyor.

Semahat Arsel;

Vehbi Koç’un kızı olan Semahat Arsel, aynı zamanda Koç Holding şirketinin yönetim kurulu üyesidir. 91 yaşında olan Semahata Arsel’in bu yıl toplam serveti 2 milyar dolardır.

Ahmet Çalık;

Çalık Grubunun yönetim kurulu başkanı olan Ahmet Çalık, bu yıl servetini artıran isimler arasında yer alıyor. 1,6 milyar dolarlık olan serveti bu yıl 1,9 milyar dolara yükselmiştir.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..
Adana’da Erkek Cinayeti! Kocasını Tüfekle Öldürdü, Kazaydı Dedi
Erkek cinayeti bitmiyor. Şiddetten öldürülen erkekler sırasında, geçtiğimiz günlerde Adana’da polis ekiplerine ölüm olayı ihbarı geldi. İhbarı alan ekipler hemen olay yerine geldi. Yapılan soruşturmanın ardından kocasını öldüren kadın göz..
Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi
Yusuf Turhan, 01.03.1981 yılı, Bingöl ili Karlıova ilçesi doğumludur. Ova Aşireti lideri Turhan, genç yaşta aile dostlarının bulunduğu Kocaeli bölgesi Dilovası ilçesine yerleşmiştir. Dilovası’nda yaşamını sürdürmeye gelen Turhan bir dönem..
Bir Arama Yüzünden Kocasını Acımadan Bıçaklayarak Öldürdü
Şiddetten ölen erkekler haberindeki Feci olay, İstanbul’da meydana geldi. 3 çocuk annesi olan Gülşen Bilgi ve eşi Vedat Bilgi ayrılmıştı. 3 sene sonra tekrar barışan karı koca, kahvaltı yaparken Vedat..