Türkiye’nin en çok izlenen internet dizileri

/ 3 Mayıs 2019 / 96 views / yorumsuz
Türkiye’nin en çok izlenen internet dizileri

Türkiye’nin en çok izlenen internet dizileri

İnternetin yaygınlaşmasıyla tüm dünyada ve ülkemizde ücretli ya da ücretsiz kanallarda bir çok film ve diziyi izlemek mümkün olmuştur. Türkiye’nin En çok izlenen internet dizileri, ABD’nin dünyadaki öncüsü dizi ve film izleme platformu netflix ve ücretsiz olan Türk kanalları olan blu TV, Phu TV ve youtube kanallarında yayınlanmakta ve epey rağbet görmektedir.

En çok izlenen internet dizileri

Yeni Nesil Türk Dizileri                                                             

İnternete geçiş döneminde daha çok yabancı diziler seyredilmekteydi. Son dönemlerde Türk yapımcılar atağa geçmiş ve birbirinden özgün ve güzel yerli dizilerle seyirci karşısına çıkmışlardır. Türkiye’nin ilk internet dizisi olan 1 Kezban 1 Mahmut isimli yapımdır. 2016 yılında seyircisiyle buluşan film, çok rağbet gördü. Şahsiyet; senaryosunu Hakan Günaydın yazdığı ve Haluk Bilginer ile Cansu Derenin başrolünü paylaştığı oldukça sürükleyici gizem-gerilim tarzı bir dizidir. Masum; yine usta oyuncu Haluk Bilginer’in başrolünü üstlendiği dizi çarpıcı hikayesi beğeni toplamaktadır. Bunların haricinde Dip, Sıfır 1-Bir zamanlar Adana’da, Fi, Görünen Adam, 7 Görünen Adam, 7 yüz, Dudullu Postası, Hakan-Muhafız ve korku filmi sevenler için Şahsiyet Türkiye’de bu güne kadar fazla beğeni alıp, En çok izlenen internet dizileri arasındadır.

En çok izlenen internet dizileri

 İnternet dizilerinin yoğun ilgi görme sebebi nedir?

Televizyon, bir döneme kadar hayatımızın vazgeçilmezi olmuştur. İlk siyah beyaz televizyonlarda izlenen diziler, filmler halen pek çoğumuzun aklındadır. Aynı şekilde ilk yazlık sinemalar da beklenen rağbeti görmüş, o dönemlerde yaşayan insanların halen anılarında yaşattığı hatıralardandır. Ancak gelişen teknolojiyle, internetin her kesime yaygınlaşması ile, televizyona olan ilgi azalmış, sinemaya hem zaman hem de epey bir ücret ödemektense, evlerinin konforunda kaliteli yerli ve yabancı bir sürü dizi ve film seyretme olanağı sağlanmıştır. Son zamanlarda en çok izlenen internet dizileri merak edilmektedir.

Türkiye’deki dizi tutkunları, özgün ve çarpıcı hikayeleri ve tv dekilerin aksine hem yerli hem yabancı dizilere çabuk ulaşma gibi nedenlerle internete yönelmişlerdir. İnternetin ilk yaygınlaştığı dönemde yabancı diziler daha popüler iken, son zamanlarda Türk yapımcıların atağa geçip birbirinden güzel ve farklı konularda ürettikleri yerli diziler ise artık En çok izlenen internet dizileri haline gelmiştir.


Benzer Konular
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..
Adana’da Erkek Cinayeti! Kocasını Tüfekle Öldürdü, Kazaydı Dedi
Erkek cinayeti bitmiyor. Şiddetten öldürülen erkekler sırasında, geçtiğimiz günlerde Adana’da polis ekiplerine ölüm olayı ihbarı geldi. İhbarı alan ekipler hemen olay yerine geldi. Yapılan soruşturmanın ardından kocasını öldüren kadın göz..
Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi
Yusuf Turhan, 01.03.1981 yılı, Bingöl ili Karlıova ilçesi doğumludur. Ova Aşireti lideri Turhan, genç yaşta aile dostlarının bulunduğu Kocaeli bölgesi Dilovası ilçesine yerleşmiştir. Dilovası’nda yaşamını sürdürmeye gelen Turhan bir dönem..
Bir Arama Yüzünden Kocasını Acımadan Bıçaklayarak Öldürdü
Şiddetten ölen erkekler haberindeki Feci olay, İstanbul’da meydana geldi. 3 çocuk annesi olan Gülşen Bilgi ve eşi Vedat Bilgi ayrılmıştı. 3 sene sonra tekrar barışan karı koca, kahvaltı yaparken Vedat..