Gündem

Türkiye’nin en çok izlenen internet dizileri

Türkiye’nin en çok izlenen internet dizileri

Türkiye’nin en çok izlenen internet dizileri

İnternetin yaygınlaşmasıyla tüm dünyada ve ülkemizde ücretli ya da ücretsiz kanallarda bir çok film ve diziyi izlemek mümkün olmuştur. Türkiye’nin En çok izlenen internet dizileri, ABD’nin dünyadaki öncüsü dizi ve film izleme platformu netflix ve ücretsiz olan Türk kanalları olan blu TV, Phu TV ve youtube kanallarında yayınlanmakta ve epey rağbet görmektedir.

En çok izlenen internet dizileri

Yeni Nesil Türk Dizileri                                                             

İnternete geçiş döneminde daha çok yabancı diziler seyredilmekteydi. Son dönemlerde Türk yapımcılar atağa geçmiş ve birbirinden özgün ve güzel yerli dizilerle seyirci karşısına çıkmışlardır. Türkiye’nin ilk internet dizisi olan 1 Kezban 1 Mahmut isimli yapımdır. 2016 yılında seyircisiyle buluşan film, çok rağbet gördü. Şahsiyet; senaryosunu Hakan Günaydın yazdığı ve Haluk Bilginer ile Cansu Derenin başrolünü paylaştığı oldukça sürükleyici gizem-gerilim tarzı bir dizidir. Masum; yine usta oyuncu Haluk Bilginer’in başrolünü üstlendiği dizi çarpıcı hikayesi beğeni toplamaktadır. Bunların haricinde Dip, Sıfır 1-Bir zamanlar Adana’da, Fi, Görünen Adam, 7 Görünen Adam, 7 yüz, Dudullu Postası, Hakan-Muhafız ve korku filmi sevenler için Şahsiyet Türkiye’de bu güne kadar fazla beğeni alıp, En çok izlenen internet dizileri arasındadır.

En çok izlenen internet dizileri

 İnternet dizilerinin yoğun ilgi görme sebebi nedir?

Televizyon, bir döneme kadar hayatımızın vazgeçilmezi olmuştur. İlk siyah beyaz televizyonlarda izlenen diziler, filmler halen pek çoğumuzun aklındadır. Aynı şekilde ilk yazlık sinemalar da beklenen rağbeti görmüş, o dönemlerde yaşayan insanların halen anılarında yaşattığı hatıralardandır. Ancak gelişen teknolojiyle, internetin her kesime yaygınlaşması ile, televizyona olan ilgi azalmış, sinemaya hem zaman hem de epey bir ücret ödemektense, evlerinin konforunda kaliteli yerli ve yabancı bir sürü dizi ve film seyretme olanağı sağlanmıştır. Son zamanlarda en çok izlenen internet dizileri merak edilmektedir.

Türkiye’deki dizi tutkunları, özgün ve çarpıcı hikayeleri ve tv dekilerin aksine hem yerli hem yabancı dizilere çabuk ulaşma gibi nedenlerle internete yönelmişlerdir. İnternetin ilk yaygınlaştığı dönemde yabancı diziler daha popüler iken, son zamanlarda Türk yapımcıların atağa geçip birbirinden güzel ve farklı konularda ürettikleri yerli diziler ise artık En çok izlenen internet dizileri haline gelmiştir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL