Türkiye’de En Çok Kazanan Youtuberlar

/ 13 Kasım 2019 / 3.257 views / yorumsuz
Türkiye’de En Çok Kazanan Youtuberlar

Türkiye’nin en fazla kazanan youtuberları, kazandıkları aylık youtube kanalı gelirleri ile en çok kazanan youtuberlar listesinde yer alırlar. En çok kazanan youtuberların kanal abone sayıları, video izlenme oranları ve videolar üzerinden yayınladıkları reklam tanıtım sayıları yüksek oranlıdır.

Türkiye’de en çok kazanan youtuberlar ve kanalları, en çok kazanan youtuberlar listesinde yer alan isimler, kanallar ile elde edilen maddi getiriler hakkında detaylar, alt başlıklardan öğrenilir.

Türkiye’de En Çok Kazanan Youtuberlar Sıralaması

youtuberlar nasıl para kazanıyor

Türkiye’nin en çok kazanan youtuberlar listesi içerisinde yer alan kişiler, youtube video izlenme oranları yüksek olan kişilerdir. En çok kazanan Türk youtuberların isimleri ve en çok kazanan youtube kanal isimleri şu şekilde sıralanır:

 • Oyuncak avı youtube kanalı,
 • Youtuber Enes Batur,
 • Youtuber Orkun Işıtmak,
 • Youtber Fatih Selim Tube,
 • Youtuber Prenses Elif, Türkiye’de en çok kazanan youtuberlar arasında yer alırlar.

Bu youtuberların kanallarına ait abone sayısı rakamları, video izlenme sayıları, video reklam alımı oranları oldukça yüksek yapıdadır. Bu işlemler ile kazandıkları youtube geliri de yüksek olarak belirlenir.

Türkiye’de En Çok Kazanan Youtuberları Arasından Öykü

en çok kazanan türk youtuber

Türkiye’nin en çok kazançlı youtuber’ı Öykü, videolarının ve videoları öncesi yayınlanan reklam tanıtımlarının izlenme ve tıklanma oranı yüksek olan youtuberlar arasında yer alır. Kanalının youtube yoluyla elde ettiği kazanç bilgileri şu şekilde sıralanır:

 • Oyuncak avı youtube kanalı, aylık 57 bin ila 70 bin dolar arasında değişen rakamlar üzerinden kazanç sağlar.
 • Bu kanalın abone sayısı ise 5.1 milyondur.
 • Abone sayısı rakamına bağlı olarak, kanalın video izlenme oranları da oldukça yüksektir.

Türkiye’de en çok kazanan youtuberlar, kanal üzerinden sağladıkları abone sayısına, video ve reklamları en iyi şekilde sunabilen ve bu videolardan en yüksek tıklanma oranlarına ulaşabilen kişilerdir.

Türkiye’de En Çok Kazanan Youtuberlar Arasında Enes Batur

enes batur ne kadar kazanıyor

Türkiye’nin en çok kazançlı youtuber’ı Enes Batur, sahip olduğu kanal üzerinde yüksek sayılı takipçi yapısına sahiptir. Türkiye’de en çok kazanan youtuberlardan Enes Baturun kazancı hakkında detaylar şu şekilde sıralanır:

 • Enes Batur youtube kanalından aylık, 30 ila 200 bin dolar arasında kazanç elde eder.
 • Enes Batur’a ait kanalın abone sayısı ise 8.8 milyondur.
 • Abone sayısına bağlı olarak kanalın video izlenme, video reklamı izlenme sayıları oldukça yüksek yapıya sahiptir.

Bu duruma bağlı olarak youtube video gelirlerinden elde edilen rakam da yükselmektedir.

Türkiye’de Çok Kazanan Youtuberlar Arasından Orkun Işıtmak

orkun ışıtmak kimdir

Türkiye’nin çok kazançlı youtuber’ı Orkun Işıtmak, sahibi olduğu youtube kanalı üzerinden yayınladığı videolar ile yüksek youtube geliri elde eder. Çok kazanan Orkun Işıtmağın sahip olduğu kanal ile elde ettiği kazanç bilgileri şu şekilde sıralanır:

 • Orkun Işıtmak youtube kanalından, aylık 8 ila 90 bin dolar arasında kazanç elde eder.
 • Kanalı üzerinden sahip olduğu abone sayısı ise 5.7 milyondur.
 • Kanal üzerinden yapılan video yayınlarının izlenme oranı, reklam tanıtımlarının izlenme oranları oldukça yüksektir.

Bu duruma bağlı olarak youtuber, Türkiye’de en çok kazanan youtuberlar listesine girmeyi başarmıştır.

Türkiye’de Çok Kazanan Youtuberlar Arasından Fatih Selim Tube

Fatih Selim Tube kimdir

Türkiyenin çok kazançlı youtuber’ı Fatih Selim Tube, sahip olduğu kanal ile paylaştığı videolar üzerinden yüksek takipçi sayısı elde etmiştir. Fatih Selim Tube’nin  youtube kanalı ile elde ettiği kazanç hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Fatih Selim Tube’nin youtube kanalı ile aylık 23 ila 100 bin dolar arasında youtube kazancına sahiptir.
 • Kanalın toplam abone sayısı ise 519 bindir.
 • Kanal abone sayısı miktarına bağlı olarak, kanalda yayınlanan videolar yüksek izlenme oranına ulaşır.

Türkiye’de Çok Kazanan Youtuberlardan Prenses Elif

youtuber prenses elif kaç para kazanıyor

Türkiye’nin çok kazançlı youtuber’ı prenses Elif, youtube kanalından paylaştığı farklı temalarda videolar ile yüksek izlenme ve takipçi sayısına ulaşmıştır. Türkiye’de en çok kazanan youtuberlar arasında yer alan Prenses Elif’in kanalından elde ettiği kazanç bilgileri şu şekilde sıralanır:

 • Prenses Elif kanalı, aylık 20 ile 100 bin dolar arasında kazanç elde eder.
 • Kanalın takipçi abone sayısı ise 2.6 milyondur.
 • Bu abone sayısı sayesinde videoların, video reklamlarının izlenme oranları yüksek çıtalara taşınır.

Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..