Türkiye’de En Çok Kazanan Youtuberlar

/ 13 Kasım 2019 / 3.228 views / yorumsuz
Türkiye’de En Çok Kazanan Youtuberlar

Türkiye’nin en fazla kazanan youtuberları, kazandıkları aylık youtube kanalı gelirleri ile en çok kazanan youtuberlar listesinde yer alırlar. En çok kazanan youtuberların kanal abone sayıları, video izlenme oranları ve videolar üzerinden yayınladıkları reklam tanıtım sayıları yüksek oranlıdır.

Türkiye’de en çok kazanan youtuberlar ve kanalları, en çok kazanan youtuberlar listesinde yer alan isimler, kanallar ile elde edilen maddi getiriler hakkında detaylar, alt başlıklardan öğrenilir.

Türkiye’de En Çok Kazanan Youtuberlar Sıralaması

youtuberlar nasıl para kazanıyor

Türkiye’nin en çok kazanan youtuberlar listesi içerisinde yer alan kişiler, youtube video izlenme oranları yüksek olan kişilerdir. En çok kazanan Türk youtuberların isimleri ve en çok kazanan youtube kanal isimleri şu şekilde sıralanır:

 • Oyuncak avı youtube kanalı,
 • Youtuber Enes Batur,
 • Youtuber Orkun Işıtmak,
 • Youtber Fatih Selim Tube,
 • Youtuber Prenses Elif, Türkiye’de en çok kazanan youtuberlar arasında yer alırlar.

Bu youtuberların kanallarına ait abone sayısı rakamları, video izlenme sayıları, video reklam alımı oranları oldukça yüksek yapıdadır. Bu işlemler ile kazandıkları youtube geliri de yüksek olarak belirlenir.

Türkiye’de En Çok Kazanan Youtuberları Arasından Öykü

en çok kazanan türk youtuber

Türkiye’nin en çok kazançlı youtuber’ı Öykü, videolarının ve videoları öncesi yayınlanan reklam tanıtımlarının izlenme ve tıklanma oranı yüksek olan youtuberlar arasında yer alır. Kanalının youtube yoluyla elde ettiği kazanç bilgileri şu şekilde sıralanır:

 • Oyuncak avı youtube kanalı, aylık 57 bin ila 70 bin dolar arasında değişen rakamlar üzerinden kazanç sağlar.
 • Bu kanalın abone sayısı ise 5.1 milyondur.
 • Abone sayısı rakamına bağlı olarak, kanalın video izlenme oranları da oldukça yüksektir.

Türkiye’de en çok kazanan youtuberlar, kanal üzerinden sağladıkları abone sayısına, video ve reklamları en iyi şekilde sunabilen ve bu videolardan en yüksek tıklanma oranlarına ulaşabilen kişilerdir.

Türkiye’de En Çok Kazanan Youtuberlar Arasında Enes Batur

enes batur ne kadar kazanıyor

Türkiye’nin en çok kazançlı youtuber’ı Enes Batur, sahip olduğu kanal üzerinde yüksek sayılı takipçi yapısına sahiptir. Türkiye’de en çok kazanan youtuberlardan Enes Baturun kazancı hakkında detaylar şu şekilde sıralanır:

 • Enes Batur youtube kanalından aylık, 30 ila 200 bin dolar arasında kazanç elde eder.
 • Enes Batur’a ait kanalın abone sayısı ise 8.8 milyondur.
 • Abone sayısına bağlı olarak kanalın video izlenme, video reklamı izlenme sayıları oldukça yüksek yapıya sahiptir.

Bu duruma bağlı olarak youtube video gelirlerinden elde edilen rakam da yükselmektedir.

Türkiye’de Çok Kazanan Youtuberlar Arasından Orkun Işıtmak

orkun ışıtmak kimdir

Türkiye’nin çok kazançlı youtuber’ı Orkun Işıtmak, sahibi olduğu youtube kanalı üzerinden yayınladığı videolar ile yüksek youtube geliri elde eder. Çok kazanan Orkun Işıtmağın sahip olduğu kanal ile elde ettiği kazanç bilgileri şu şekilde sıralanır:

 • Orkun Işıtmak youtube kanalından, aylık 8 ila 90 bin dolar arasında kazanç elde eder.
 • Kanalı üzerinden sahip olduğu abone sayısı ise 5.7 milyondur.
 • Kanal üzerinden yapılan video yayınlarının izlenme oranı, reklam tanıtımlarının izlenme oranları oldukça yüksektir.

Bu duruma bağlı olarak youtuber, Türkiye’de en çok kazanan youtuberlar listesine girmeyi başarmıştır.

Türkiye’de Çok Kazanan Youtuberlar Arasından Fatih Selim Tube

Fatih Selim Tube kimdir

Türkiyenin çok kazançlı youtuber’ı Fatih Selim Tube, sahip olduğu kanal ile paylaştığı videolar üzerinden yüksek takipçi sayısı elde etmiştir. Fatih Selim Tube’nin  youtube kanalı ile elde ettiği kazanç hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Fatih Selim Tube’nin youtube kanalı ile aylık 23 ila 100 bin dolar arasında youtube kazancına sahiptir.
 • Kanalın toplam abone sayısı ise 519 bindir.
 • Kanal abone sayısı miktarına bağlı olarak, kanalda yayınlanan videolar yüksek izlenme oranına ulaşır.

Türkiye’de Çok Kazanan Youtuberlardan Prenses Elif

youtuber prenses elif kaç para kazanıyor

Türkiye’nin çok kazançlı youtuber’ı prenses Elif, youtube kanalından paylaştığı farklı temalarda videolar ile yüksek izlenme ve takipçi sayısına ulaşmıştır. Türkiye’de en çok kazanan youtuberlar arasında yer alan Prenses Elif’in kanalından elde ettiği kazanç bilgileri şu şekilde sıralanır:

 • Prenses Elif kanalı, aylık 20 ile 100 bin dolar arasında kazanç elde eder.
 • Kanalın takipçi abone sayısı ise 2.6 milyondur.
 • Bu abone sayısı sayesinde videoların, video reklamlarının izlenme oranları yüksek çıtalara taşınır.

Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..
Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Nasıl Bağlanır
Altyapısı olmayan evler için internet bağlatmak, sabit internet bağlatmak istendiğinde mümkün olmamaktadır. Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır sorusuna cevap vermek gerekir ise; altyapı döşenmesini talep etmek veya mobil..