Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin

/ 14 Şubat 2021 / 15.495 views / yorumsuz
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin

Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir.

Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol satıcılar için aracı bir kurum olduğu için Trendyol üzerinden satışı yapılan her ürün için komisyon istenmektedir.

Trendyol’da Satış Yapmak İçin Başvuru Nasıl Yapılır

Trendyol’da satıcı olmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • https://partner.trendyol.com/ adresine giriş yapılmalıdır.
 • Daha önceden Trendyol’a satıcı olarak kayıt olunmadığı için ’’Şimdi Trendyol’da Satıcı Olun’’ butonuna tıklanmalıdır.
 • Açılan sayfadaki Trendyol Satıcı Başvurusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır.
 • İsim, soyisim, cep telefonu numarası, e-posta adresi, satışı yapılacak olan ürünün kategorisi, şirket türü, T.C. kimlik numarası, şehir, ilçe ve eğer varsa referans kodu girilmelidir.
 • Devam et butonuna tıklandıktan sonra formda istenen diğer bilgilerin de doldurulması ile beraber satıcı kaydı başarı ile oluşturulmuş olmaktadır.
 • Trendyol yetkilileri bu kaydı inceledikten sonra başvuruyu olumlu ya da olumsuz bir şekilde yanıtlamaktadırlar. Başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda, başvuru yapan satıcı Trendyol tarafından toplantıya çağırılmaktadır.

Trendyol’da Satış Yapmak İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Trendyol’da ürün satmak için istenen evraklar aşağıda verilmiştir:

 • İmza sirküleri talep edilmektedir.
 • Vergi levhası istenmektedir.
 • Faaliyet belgesi sunulmalıdır.
 • Ticaret sicil gazetesi talep edilmektedir.

Trendyol’da satış yapmak için öncesinde şirket kurulması gerekmektedir.

Bunun nedeni ise; satışı yapılacak olan ürünlerin faturalarının kesilmesini ve vergilerinin ödenmesini sağlamaktır. Satıcılar iş hacimlerine göre şahıs şirketi, limited şirket veya anonim şirket sahibi olabilmektedirler.

Trendyol’da Satış Yapmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Trendyol’da satış yapmanın artıları aşağıdaki gibidir:

 • Trendyol oldukça bilinir bir site olduğu için hazır bir müşteri kitlesine ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Satıcıların kendi e-ticaret sitelerini açarak müşteri kitlesi oluşturmaları daha zor olmaktadır.
 • Trendyol üzerinden benzer ürünlerin satışını yapan rakiplerin takip edilebilmesi mümkün olmaktadır. Rakiplerin belirledikleri satış fiyatları, indirimleri ve kampanyaları görülerek buna göre rakip analizi yapılabilmektedir.
 • Trendyol’da satış yapmak, marka bilinirliğini arttırmaktadır. Satıcıların daha geniş bir müşteri kitlesine hitap edebilmelerini sağlamaktadır.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..