Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin

/ 14 Şubat 2021 / 15.487 views / yorumsuz
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin

Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir.

Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol satıcılar için aracı bir kurum olduğu için Trendyol üzerinden satışı yapılan her ürün için komisyon istenmektedir.

Trendyol’da Satış Yapmak İçin Başvuru Nasıl Yapılır

Trendyol’da satıcı olmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • https://partner.trendyol.com/ adresine giriş yapılmalıdır.
 • Daha önceden Trendyol’a satıcı olarak kayıt olunmadığı için ’’Şimdi Trendyol’da Satıcı Olun’’ butonuna tıklanmalıdır.
 • Açılan sayfadaki Trendyol Satıcı Başvurusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır.
 • İsim, soyisim, cep telefonu numarası, e-posta adresi, satışı yapılacak olan ürünün kategorisi, şirket türü, T.C. kimlik numarası, şehir, ilçe ve eğer varsa referans kodu girilmelidir.
 • Devam et butonuna tıklandıktan sonra formda istenen diğer bilgilerin de doldurulması ile beraber satıcı kaydı başarı ile oluşturulmuş olmaktadır.
 • Trendyol yetkilileri bu kaydı inceledikten sonra başvuruyu olumlu ya da olumsuz bir şekilde yanıtlamaktadırlar. Başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda, başvuru yapan satıcı Trendyol tarafından toplantıya çağırılmaktadır.

Trendyol’da Satış Yapmak İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Trendyol’da ürün satmak için istenen evraklar aşağıda verilmiştir:

 • İmza sirküleri talep edilmektedir.
 • Vergi levhası istenmektedir.
 • Faaliyet belgesi sunulmalıdır.
 • Ticaret sicil gazetesi talep edilmektedir.

Trendyol’da satış yapmak için öncesinde şirket kurulması gerekmektedir.

Bunun nedeni ise; satışı yapılacak olan ürünlerin faturalarının kesilmesini ve vergilerinin ödenmesini sağlamaktır. Satıcılar iş hacimlerine göre şahıs şirketi, limited şirket veya anonim şirket sahibi olabilmektedirler.

Trendyol’da Satış Yapmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Trendyol’da satış yapmanın artıları aşağıdaki gibidir:

 • Trendyol oldukça bilinir bir site olduğu için hazır bir müşteri kitlesine ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Satıcıların kendi e-ticaret sitelerini açarak müşteri kitlesi oluşturmaları daha zor olmaktadır.
 • Trendyol üzerinden benzer ürünlerin satışını yapan rakiplerin takip edilebilmesi mümkün olmaktadır. Rakiplerin belirledikleri satış fiyatları, indirimleri ve kampanyaları görülerek buna göre rakip analizi yapılabilmektedir.
 • Trendyol’da satış yapmak, marka bilinirliğini arttırmaktadır. Satıcıların daha geniş bir müşteri kitlesine hitap edebilmelerini sağlamaktadır.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..