TP Link Dağıtıcı Kurulum

/ 24 Kasım 2020 / 5.932 views / yorumsuz
TP Link Dağıtıcı Kurulum

TP Link dağıtım kurulum için kurulum dokümanındaki adımların tekrarlanması gerekmektedir. TP Link dağıtıcı kurulum işlemi sadece birkaç dakika içerisinde yapılabilmektedir. Ürünlerin kutularından kurulum şemaları çıkmaktadır.

Ancak bu kurulum şemalarından nasıl kurulum yapması gerektiğini çözemeyenler, TP Link web sitesi aracılığı ile ürünlerin kurulum videolarını da izleyebilmektedirler. Kablosuz ağ konusunda dünya lideri konumundadır.

TP Link Dağıtıcılar Nasıl Kullanılır

TP Link dağıtıcı kullanımı için öncelikle cihazın fişe takılması, ardından ev ağı ile eşleştirilmesi gerekmektedir. Bunun için WPS düğmesine basılmalıdır.

Bu sayede bulunulan noktalarda sabit hızlar alınabilmektedir. Bağlantı kopma problemi yaşanmamaktadır. Günün her saatinde hız konusunda düzgün bir bağlantı sağlanabilmektedir.

TP Link Dağıtıcıların Sağladıkları Avantajlar Nelerdir

TP link dağıtıcıların artıları aşağıda verilmiştir:

  • Genişletilmiş Wi-Fi menzili bulunan dağıtıcılar, daha güçlü bağlantı kurma fırsatı sunmaktadırlar.
  • Ayarlanabilir antenleri bulunmaktadır. Modellerine göre bu antenlerin sayısı değişiklik göstermektedir.
  • Daha ideal bir bağlantının yakalanabilmesi için gigabit Ethernet bağlantı noktası bulunmaktadır.
  • Kompakt bir tasarıma sahip olduğu için görüntü açısından kullanıcılarını memnun etmektedir.
  • Akıllı gösterge ışıkları bulunmaktadır ve bu ışıklar ile yol gösterici özelliği bulunmaktadır.
  • Evrensel derecede uyumluluğu bulunan bir üründür.
  • TP Link dağıtıcı kurulum işlemleri cihazın kullanımı kadar kolaydır.

TP Link Dağıtıcı Kurulumu Nasıl Yapılmalıdır

TP Link dağıtıcı kurulumu için öncelikle cihazın bilgisayara kablo ile bağlanması gerekmektedir. Ardından kullanılan internet tarayıcısının açılması ve adres satırına cihazın IP adresinin girilmesi gerekmektedir.

Enter tuşuna basılması ile beraber cihaz arayüz adresinin altındaki etikette yer almaktadır. TP Link dağıtıcı kurulum için kullanıcı adı ve şifre kısmına cihaz kimlik bilgileri girilmelidir. Kurulumun başlatılması için açılan sayfada yapılan yönlendirmelere göre ilerlenmelidir.

Kablosuz ağların tarandığı ve sonrasında listelendiği sayfalar sırası ile açılmaktadır. Bu ağlar içerisinden istenen tercih edilebilmektedir. İstenen bilgiler girilmeli ve ardından bu bilgilerin doğruluğu teyit edilmelidir. Son aşamada Finish butonuna tıklanmalıdır. TP Link dağıtıcı kurulum ile ilgili web sitesinde her ürün için ayrı ayrı kurulum videoları bulunmaktadır. TP Link dağıtıcı, TP Link internet sinyal yakınlaştırıcı ve sinyal güçlendirici özellikleri, yukarıdaki gibidir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Xiaomi Rehber Aktarma
Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
Samsung Telefona Format Atma
Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..