TP Link Dağıtıcı Kurulum

/ 24 Kasım 2020 / 6.053 views / yorumsuz
TP Link Dağıtıcı Kurulum

TP Link dağıtım kurulum için kurulum dokümanındaki adımların tekrarlanması gerekmektedir. TP Link dağıtıcı kurulum işlemi sadece birkaç dakika içerisinde yapılabilmektedir. Ürünlerin kutularından kurulum şemaları çıkmaktadır.

Ancak bu kurulum şemalarından nasıl kurulum yapması gerektiğini çözemeyenler, TP Link web sitesi aracılığı ile ürünlerin kurulum videolarını da izleyebilmektedirler. Kablosuz ağ konusunda dünya lideri konumundadır.

TP Link Dağıtıcılar Nasıl Kullanılır

TP Link dağıtıcı kullanımı için öncelikle cihazın fişe takılması, ardından ev ağı ile eşleştirilmesi gerekmektedir. Bunun için WPS düğmesine basılmalıdır.

Bu sayede bulunulan noktalarda sabit hızlar alınabilmektedir. Bağlantı kopma problemi yaşanmamaktadır. Günün her saatinde hız konusunda düzgün bir bağlantı sağlanabilmektedir.

TP Link Dağıtıcıların Sağladıkları Avantajlar Nelerdir

TP link dağıtıcıların artıları aşağıda verilmiştir:

  • Genişletilmiş Wi-Fi menzili bulunan dağıtıcılar, daha güçlü bağlantı kurma fırsatı sunmaktadırlar.
  • Ayarlanabilir antenleri bulunmaktadır. Modellerine göre bu antenlerin sayısı değişiklik göstermektedir.
  • Daha ideal bir bağlantının yakalanabilmesi için gigabit Ethernet bağlantı noktası bulunmaktadır.
  • Kompakt bir tasarıma sahip olduğu için görüntü açısından kullanıcılarını memnun etmektedir.
  • Akıllı gösterge ışıkları bulunmaktadır ve bu ışıklar ile yol gösterici özelliği bulunmaktadır.
  • Evrensel derecede uyumluluğu bulunan bir üründür.
  • TP Link dağıtıcı kurulum işlemleri cihazın kullanımı kadar kolaydır.

TP Link Dağıtıcı Kurulumu Nasıl Yapılmalıdır

TP Link dağıtıcı kurulumu için öncelikle cihazın bilgisayara kablo ile bağlanması gerekmektedir. Ardından kullanılan internet tarayıcısının açılması ve adres satırına cihazın IP adresinin girilmesi gerekmektedir.

Enter tuşuna basılması ile beraber cihaz arayüz adresinin altındaki etikette yer almaktadır. TP Link dağıtıcı kurulum için kullanıcı adı ve şifre kısmına cihaz kimlik bilgileri girilmelidir. Kurulumun başlatılması için açılan sayfada yapılan yönlendirmelere göre ilerlenmelidir.

Kablosuz ağların tarandığı ve sonrasında listelendiği sayfalar sırası ile açılmaktadır. Bu ağlar içerisinden istenen tercih edilebilmektedir. İstenen bilgiler girilmeli ve ardından bu bilgilerin doğruluğu teyit edilmelidir. Son aşamada Finish butonuna tıklanmalıdır. TP Link dağıtıcı kurulum ile ilgili web sitesinde her ürün için ayrı ayrı kurulum videoları bulunmaktadır. TP Link dağıtıcı, TP Link internet sinyal yakınlaştırıcı ve sinyal güçlendirici özellikleri, yukarıdaki gibidir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..