Tinder Nedir Özellikleri Nelerdir?

/ 14 Kasım 2019 / 2.418 views / yorumsuz
Tinder Nedir Özellikleri Nelerdir?

Tinder uygulaması bir sosyal medya platformudur. Bununla birlikte diğer sosyal medya platformlarında sosyalleşmek ve arkadaş çevresi genişletmek amaçlanırken, Tinder uygulaması flört bulabilmenizi sağlamaktadır.

Uygulamanın temel mantığı kişileri birbirleriyle eşleştirmektir. Dünyanın en çok kullanılan flört bulma platformu olarak bilinmektedir. Bugüne kadar 20 milyar eşleşme sağlamıştır.

Tinder Özellikleri Nelerdir?

tinder konum ayarları

Tinder fonksiyonları arasında eşleştirme özellikleri platformun temel mantığını oluşturmaktadır. Bu özellik ile kişilerin birbirileriyle eşleşmesi yani flört etmesi sağlanmaktadır.

Bununla birlikte Tinder platformu yukarıda da belirttiğimiz gibi en sık tercih edilen flört sitelerinden birisidir ve yeni özellikler geliştirmektedir. En yeni özellikler şu şekildedir:

 • Super Boost Özelliği: Yeni özellik ile Super Boost saatlerinin ayarlanabilmesini sağlamak amaçlanmıştır. Bu sayede Tinder’da aktif olma imkanı arttırılmaktadır.
 • Mesaj Görüldü Özelliği: Uygulamada tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi karşınızdaki kişinin mesajlarınızı görüp görmediğini belirlenebilecektir.
 • Rewind Özelliği: Uygulamanın ilk zamanlarında bir kişiyi sağa veya sola kaydırdığınızda bunu değiştirme olanağı bulunmamaktaydı. Rewind yani Geri Al özelliği ise kararınızı değiştirme imkanı tanımaktadır. Bu imkan son kaydırma için sağlanmaktadır. Ancak bu özellik ücretli olarak sunulmaktadır.

Tinder Nasıl Kullanılır?

tinder nasıl kullanılır

Tinder kullanımı oldukça pratik olan bir platformdur. Öncelikle platformda hesap oluşturmanız gerekmektedir. Eğer Facebook hesabınız varsa hesap açmadan da Facebook hesabınızla oturum açabilirsiniz. Facebook hesabınız bulunmuyorsa uygulamaya telefon numaranızla kaydolmanız gerekmektedir.

Sisteme kaydolduktan sonra “Keşfet” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Bu kısım sizin için eşleştirmelerin yapıldığı kısımdır. Eşleştirme aşamasında beğendiğiniz kişileri seçmeniz istenecektir. Eğer beğendiğiniz kişi de sizi beğendiyse sohbet başlamaktadır.

Tinder’da Eşleşme Nasıl Olur?

tinder mesajlaşmak

Tinder eşleşme olayı aslında oldukça basit bir mantıkla ilerlemektedir. Tinder kişisel bilgilerinizde belirttiğiniz bazı temel bilgilerinizi baz almaktadır. Bu bilgiler cinsiyet, yaş aralığı lokasyon kriterleridir. Bu sayede en yakın lokasyondan başlayarak temel olarak sizinle uyuşacak kişileri listelemektedir.

Aynı şekilde sizin profiliniz de başkalarıyla eşleştirilmektedir. Eşleşme sırasında karşılıklı olarak ekranı sağa kaydırmış yani beğenmiş kişiler oluşursa bu kişiler eşleşmiş olmaktadır.

Tinder Nasıl Mesaj Atılır

tinder'dan mesajlaşmak

Tinder mesaj gönderme özelliği yalnızca eşleşmeleriniz ile kullanılabilmektedir. Yani platformda birbirini beğenen iki insan için mesajlaşma imkanı sunulmaktadır.

Bu sebeple henüz eşleşmeniz bulunmuyorsa platform üzerinden mesajlaşmanız da mümkün değil demektir. Eşleşmelerinizle mesajlaşmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Uygulamada sağ üst köşede konuşma balonu bulunmaktadır. Bu balona tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından eşleşmeleriniz listelenecektir.
 • Listeden mesaj atmak istediğiniz eşleşmenizi seçerek sol altta bulunan “Mesaj” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Tinder’da Beğenileri Görme

tinder like nedir

Tinder’da beğenenleri görme özelliği olup olmadığı kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan birisidir. Bu özellik Tinder flört bulma platformunun ücretsiz sürümünde bulunmamaktadır. Ancak Tinder Gold sürümünü kullanan kullanıcılar için sunulan bir özelliktir.

Tinder Gold sürümünün sağladığı tek fayda sizi beğenen kişileri görebilmenizi sağlaması değildir. Standart Tinder sürümünün kısıtlı olarak sağladığı ya da sağlamadığı pek çok özellik Tinder Gold kullanıcılarına özel olarak sunulmaktadır. Bu avantajlardan bazıları şu şekildedir:

 • Sınırsız Beğeni Hakkı: Bu sayede sınırsız sayıda kişiyi beğenebilmeniz sağlanmaktadır.
 • Passport: Tüm dünyada eşleşmenizi sağlamak için kullanılmaktadır.
 • Geri Al: Daha önceki kaydırmanızı geri alabilmenizi sağlamaktadır. Ancak bu özellik yalnızca son kaydırma için kullanılmaktadır.
 • Super Like: Öne çıkmanızı sağlanmaktadır.
 • Gold Eşleşme: Beğenileri görmenizi sağlayan özelliktir. Bu sayede sizi beğenen kişileri beğenerek eşleşme ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

Tinder Gold paketi aylık ve yıllık olarak sunulmaktadır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
İstanbul Korsan Taksi Anadolu Avrupa Yakası
İstanbul korsan taksi, transfer şoförlü araç, Anadolu Yakası, Avrupa Yakası taksi hizmeti sunan Sinyor Taksi 2013 yılında kurulmuştur. Kuruluş yılı itibari ile İstanbul genelinde Kurtköy, Beylikdüzü, Beşiktaş iller arası Kocaeli,..
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..