Teknoloji

Tinder Mavi Tik Alma – Tinder Mavi Tik Almak

Tinder Mavi Tik Alma – Tinder Mavi Tik Almak

Tinder mavi tik alma, insanların söyledikleri kişi olup olmadıklarının kanıtlanabilmesi için kullanılan bir özelliktir. Tinder mavi tik almak, ikili buluşmalarda tacizin engellenebilmesi adına güvenlik amacı ile yapılan bir uygulamadır.

Doğrulanmış profillerde mavi tik olacağı için bu sayede insanlar kandırılmadıklarından emin bir şekilde karşısındaki ile konuşabilmektedirler. Tinder hesaplarını Noonlight ile senkronize edenler için Tinder’dan tanıştıkları kişiler ile buluşmak daha güvenilir olabilmektedir. Acil bir durum yaşanması durumunda, acil durum hizmeti çağırabilme imkanı tanınmaktadır.

Tinder Mavi Tik Alma İşlemi Nedir

Tinder mavi onay işaretini alanlar, doğrulanmış bir hesaba sahip olmaktadırlar. Güvenlik sebebi ile getirilen yeni bir özelliktir. Bu özellik ile beraber fotoğraf doğrulama sistemi kullanılmaktadır ve doğrulanmış profile sahip olanların fotoğraflarının yanında bir onay işareti bulunmaktadır. Tinder bunu yaparken Noonlight ile ortaklık kurmaktadır.

Tinder Fotoğraf Doğrulaması Nasıl Yapılır

tinder mavi tik almak

Tinder mavi tik onayı için fotoğraf doğrulaması yapılması gerekmektedir. Fotoğraf doğrulaması için gerçek zamanlı bir selfie çekilmesi istenmektedir. Kişiye bir poz verilmektedir ve bu poza uygun şekilde selfie çekerek yüklemeleri istenmektedir.

Ardından Tinder profil fotoğrafı olarak kullanılacak olan fotoğraf ile gerçek zamanlı çekilen fotoğraf Tinder’ın topluluk ekibi tarafından karşılaştırılmaktadır. Eğer iki fotoğrafın da aynı kişiye uygun olduğunda karar kılınır ise; Tinder mavi tik almak oldukça kolay olmaktadır ve kişinin profilini doğrulama rozeti eklenmektedir.

Mail Aracılığı İle Tinder Mavi Tik Almak Nasıl Yapılır?

Mail göndererek Tinder’dan mavi tik almak isteyenler; verified@tinder.com adresine mail göndermelidirler. Bazı halka açık figürlerin, ünlülerin ve markaların hesaplarının doğrulama taleplerine olumlu geri dönüş yapılmaktadır. Halk figürü olan biri de eğer mavi tik almak istiyor ise; bu e-posta üzerinden talebini bildiren mail göndererek mavi tik alabilmektedir.

Ancak her mail gönderenin profili doğrulanmamaktadır. Bu sebeple kendisine mavi tik verilmez ise; profilinin gerçekliğini ispat etmek için diğer yollara başvurması gerekmektedir. Tinder mavi tik almak için profilin gerçekliğini kanıtlayabilecek yollardan biri ise; Instagram hesabının Tinder hesabına bağlanması olmaktadır


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL