Teknoloji

Tinder Konum Hatası

Tinder Konum Hatası

Tinder konum hatası yaşayanların ilk etapta cihazlarından konum erişimine izin verip vermediklerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Ardından Tinder konum hatasını düzeltmek için pasaport özelliğini kullanıp kullanmadığını kontrol etmelidir.

Başka bir şehri ziyaret edenler, konumları değiştikten sonra 24 saat süresince ziyaret ettikleri şehirdeki insanlar ile eşleşebilmektedirler.

Pasaport özelliğinden sonra keşif ayarlarına bakmaları gerekmektedir. Uygulamanın güncel sürümünü yükleme, uygulamayı silip tekrar yükleme ve oturumu kapatıp yeniden açma gibi seçenekleri bulunmaktadır.

Tinder’ın Konuma Erişmesi Reddedildiğinde Bu Durum Nasıl Düzeltilir?

tinder konum sorunu

Tinder’ın konuma erişmesine izin vermek için cihazlara göre izlenecek yollar aşağıdaki gibidir:

  • IOS işletim sistemli cihaza sahip olanlar; cihazlarının ayarlar menüsünü açmalıdırlar. Ardından Tinder seçilmelidir. Konum başlığı bulunmalı ve konum izni verilmelidir.

 

  • Android işletim sistemli cihazı olanların Tinder’ın konum erişimine izin vermeleri için öncelikle ayarlar menüsüne girmeleri gerekmektedir. Ardından uygulamalar seçilmelidir. Sırası ile Tinder, izinler ve konum seçimleri yapılmalıdır.

 

  • Masaüstü bilgisayardan Chrome üzerinden giriş yapacak olanların sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklamaları gerekmektedir. Ayarlar seçilmelidir. Sırası ile gelişmiş>gizlilik ve güvenlik>içerik ayarları>konum tercih edilmelidir. Tinder’ın konuma erişmesi engellenmiş ise; bu kısımdan engel kaldırılabilmektedir.

 

  • Masaüstü bilgisayardan Safari üzerinden Tinder’ın konum erişimini açmak isteyenler; Safari’yi açtıktan sonra tercihler menüsüne girmelidirler. Gizlilik sekmesini açtıktan sonra web sitelerinin konum hizmetleri kullanımı seçilmelidir. Her web sitesi için günde bir kere komut iste seçeneği işaretli ise; Tinder’ın erişimine izin verildikten sonra sorun ortadan kalkmaktadır.

 

  • IOS işletim sistemli cihazı olanların Safari üzerinden Tinder’ın konum erişimini açmaları için ayarlar menüsüne girdikten sonra gizlilik menüsü açılmalıdır. Safari seçilmelidir. Safari için konum izni verilmelidir. Uygulamayı kullanırken şeklinde verilmesi tercih edilmelidir.

 

  • Masaüstü bilgisayardan Firefox üzerinden konum erişimi vermek isteyenler, tinder.com adresini ziyaret etmelidirler. URL’nin bulunduğu kısımdaki bilgi simgesine tıklanmalıdır. İzinler seçildikten sonra konum izni açılmalıdır.

Tinder’da Görülen Profil Uzaktaysa Ne Yapılmalıdır

tinder konum hatası 5

Tinder’da eşleşilen profilin uzakta olması durumunda; mesafe tercihlerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Bunun için profil simgesine girildikten sonra ayarlar bölümüne girilmeli ve ardından keşif kısmı açılmalıdır. Tinder konum hatası almamak için maksimum mesafe seçilerek tekrar ayarlanmalıdır.

Tinder Konum Hatası Düzeltilemezse Ne Yapılmalıdır

tinder konum hatası 8

Tinder konum sorununun giderilmesi için konum izinleri açılmış ve keşif ayarları kontrol edilmiş, yine de problem düzeltilememiş ise; Tinder oturumu kapatılıp yeniden açılmalıdır. Tinder konum hatası yine düzelmez ise; uygulama silinip tekrar yüklenebilmektedir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL