Tinder Konum Hatası

/ 12 Eylül 2020 / 2.769 views / yorumsuz
Tinder Konum Hatası

Tinder konum hatası yaşayanların ilk etapta cihazlarından konum erişimine izin verip vermediklerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Ardından Tinder konum hatasını düzeltmek için pasaport özelliğini kullanıp kullanmadığını kontrol etmelidir.

Başka bir şehri ziyaret edenler, konumları değiştikten sonra 24 saat süresince ziyaret ettikleri şehirdeki insanlar ile eşleşebilmektedirler.

Pasaport özelliğinden sonra keşif ayarlarına bakmaları gerekmektedir. Uygulamanın güncel sürümünü yükleme, uygulamayı silip tekrar yükleme ve oturumu kapatıp yeniden açma gibi seçenekleri bulunmaktadır.

Tinder’ın Konuma Erişmesi Reddedildiğinde Bu Durum Nasıl Düzeltilir?

tinder konum sorunu

Tinder’ın konuma erişmesine izin vermek için cihazlara göre izlenecek yollar aşağıdaki gibidir:

  • IOS işletim sistemli cihaza sahip olanlar; cihazlarının ayarlar menüsünü açmalıdırlar. Ardından Tinder seçilmelidir. Konum başlığı bulunmalı ve konum izni verilmelidir.

 

  • Android işletim sistemli cihazı olanların Tinder’ın konum erişimine izin vermeleri için öncelikle ayarlar menüsüne girmeleri gerekmektedir. Ardından uygulamalar seçilmelidir. Sırası ile Tinder, izinler ve konum seçimleri yapılmalıdır.

 

  • Masaüstü bilgisayardan Chrome üzerinden giriş yapacak olanların sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklamaları gerekmektedir. Ayarlar seçilmelidir. Sırası ile gelişmiş>gizlilik ve güvenlik>içerik ayarları>konum tercih edilmelidir. Tinder’ın konuma erişmesi engellenmiş ise; bu kısımdan engel kaldırılabilmektedir.

 

  • Masaüstü bilgisayardan Safari üzerinden Tinder’ın konum erişimini açmak isteyenler; Safari’yi açtıktan sonra tercihler menüsüne girmelidirler. Gizlilik sekmesini açtıktan sonra web sitelerinin konum hizmetleri kullanımı seçilmelidir. Her web sitesi için günde bir kere komut iste seçeneği işaretli ise; Tinder’ın erişimine izin verildikten sonra sorun ortadan kalkmaktadır.

 

  • IOS işletim sistemli cihazı olanların Safari üzerinden Tinder’ın konum erişimini açmaları için ayarlar menüsüne girdikten sonra gizlilik menüsü açılmalıdır. Safari seçilmelidir. Safari için konum izni verilmelidir. Uygulamayı kullanırken şeklinde verilmesi tercih edilmelidir.

 

  • Masaüstü bilgisayardan Firefox üzerinden konum erişimi vermek isteyenler, tinder.com adresini ziyaret etmelidirler. URL’nin bulunduğu kısımdaki bilgi simgesine tıklanmalıdır. İzinler seçildikten sonra konum izni açılmalıdır.

Tinder’da Görülen Profil Uzaktaysa Ne Yapılmalıdır

tinder konum hatası 5

Tinder’da eşleşilen profilin uzakta olması durumunda; mesafe tercihlerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Bunun için profil simgesine girildikten sonra ayarlar bölümüne girilmeli ve ardından keşif kısmı açılmalıdır. Tinder konum hatası almamak için maksimum mesafe seçilerek tekrar ayarlanmalıdır.

Tinder Konum Hatası Düzeltilemezse Ne Yapılmalıdır

tinder konum hatası 8

Tinder konum sorununun giderilmesi için konum izinleri açılmış ve keşif ayarları kontrol edilmiş, yine de problem düzeltilememiş ise; Tinder oturumu kapatılıp yeniden açılmalıdır. Tinder konum hatası yine düzelmez ise; uygulama silinip tekrar yüklenebilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..