Tinder Konum Hatası

/ 12 Eylül 2020 / 2.260 views / yorumsuz
Tinder Konum Hatası

Tinder konum hatası yaşayanların ilk etapta cihazlarından konum erişimine izin verip vermediklerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Ardından Tinder konum hatasını düzeltmek için pasaport özelliğini kullanıp kullanmadığını kontrol etmelidir.

Başka bir şehri ziyaret edenler, konumları değiştikten sonra 24 saat süresince ziyaret ettikleri şehirdeki insanlar ile eşleşebilmektedirler.

Pasaport özelliğinden sonra keşif ayarlarına bakmaları gerekmektedir. Uygulamanın güncel sürümünü yükleme, uygulamayı silip tekrar yükleme ve oturumu kapatıp yeniden açma gibi seçenekleri bulunmaktadır.

Tinder’ın Konuma Erişmesi Reddedildiğinde Bu Durum Nasıl Düzeltilir?

tinder konum sorunu

Tinder’ın konuma erişmesine izin vermek için cihazlara göre izlenecek yollar aşağıdaki gibidir:

  • IOS işletim sistemli cihaza sahip olanlar; cihazlarının ayarlar menüsünü açmalıdırlar. Ardından Tinder seçilmelidir. Konum başlığı bulunmalı ve konum izni verilmelidir.

 

  • Android işletim sistemli cihazı olanların Tinder’ın konum erişimine izin vermeleri için öncelikle ayarlar menüsüne girmeleri gerekmektedir. Ardından uygulamalar seçilmelidir. Sırası ile Tinder, izinler ve konum seçimleri yapılmalıdır.

 

  • Masaüstü bilgisayardan Chrome üzerinden giriş yapacak olanların sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklamaları gerekmektedir. Ayarlar seçilmelidir. Sırası ile gelişmiş>gizlilik ve güvenlik>içerik ayarları>konum tercih edilmelidir. Tinder’ın konuma erişmesi engellenmiş ise; bu kısımdan engel kaldırılabilmektedir.

 

  • Masaüstü bilgisayardan Safari üzerinden Tinder’ın konum erişimini açmak isteyenler; Safari’yi açtıktan sonra tercihler menüsüne girmelidirler. Gizlilik sekmesini açtıktan sonra web sitelerinin konum hizmetleri kullanımı seçilmelidir. Her web sitesi için günde bir kere komut iste seçeneği işaretli ise; Tinder’ın erişimine izin verildikten sonra sorun ortadan kalkmaktadır.

 

  • IOS işletim sistemli cihazı olanların Safari üzerinden Tinder’ın konum erişimini açmaları için ayarlar menüsüne girdikten sonra gizlilik menüsü açılmalıdır. Safari seçilmelidir. Safari için konum izni verilmelidir. Uygulamayı kullanırken şeklinde verilmesi tercih edilmelidir.

 

  • Masaüstü bilgisayardan Firefox üzerinden konum erişimi vermek isteyenler, tinder.com adresini ziyaret etmelidirler. URL’nin bulunduğu kısımdaki bilgi simgesine tıklanmalıdır. İzinler seçildikten sonra konum izni açılmalıdır.

Tinder’da Görülen Profil Uzaktaysa Ne Yapılmalıdır

tinder konum hatası 5

Tinder’da eşleşilen profilin uzakta olması durumunda; mesafe tercihlerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Bunun için profil simgesine girildikten sonra ayarlar bölümüne girilmeli ve ardından keşif kısmı açılmalıdır. Tinder konum hatası almamak için maksimum mesafe seçilerek tekrar ayarlanmalıdır.

Tinder Konum Hatası Düzeltilemezse Ne Yapılmalıdır

tinder konum hatası 8

Tinder konum sorununun giderilmesi için konum izinleri açılmış ve keşif ayarları kontrol edilmiş, yine de problem düzeltilememiş ise; Tinder oturumu kapatılıp yeniden açılmalıdır. Tinder konum hatası yine düzelmez ise; uygulama silinip tekrar yüklenebilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..