Teknoloji

Tiktok Video Silme Nasıl Yapılır

Tiktok Video Silme Nasıl Yapılır

Tiktok video silmek için öncelikle Tiktok hesabına giriş yapılması ve silmek istenen Tiktok videosunun açılması gerekmektedir. Tiktok video silme nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; video üzerinde videoyu kaydet, GIF olarak paylaş, favorilere ekle, gizlilik ayarları ve sil gibi seçenekler bulunmaktadır. Sil tercih edilmelidir.

Tiktok Video Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Tiktok video silme için yapılması gerekenler aşağıda verilmiştir:

  • Öncelikle silinecek olan Tiktok videosu açılmalıdır.
  • Ardından videonun üzerinde bulunan üç noktaya tıklanmalıdır.
  • Sağ alt köşede diğer ağlarda paylaşım menüsünün altında sil seçeneği bulunmaktadır. Tiktok video silme nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; sil butonuna tıklandığında Tiktok videosu silinmiş olmaktadır. Sadece 2 saniyelik bir süre içerisinde video kalıcı olarak silinmektedir ve sonrasında videoya ulaşabilmek mümkün olmamaktadır.

Tiktok Arama Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Tiktok geçmişini silmek, Tiktok daha önceden izlenmiş olan videolara göre yeni video önerileri yaptığı için tercih edilebilmektedir. Devamlı aynı tarz videoların karşısına çıkmasını istemeyenlerin izlemeleri gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Tiktok uygulaması açılmalıdır.
  • Uygulamada bulunan profil simgesine tıklanmalıdır.
  • Profilin sağ üst köşesinde üç nokta bulunmaktadır ve buna tıklanmalıdır.
  • Açılan menünün alt kısımlarında önbelleği temizle seçeneği bulunmaktadır ve ona tıklanması gerekmektedir. Bu şekilde hem arama geçmişi hem çerezler hem de önbellek temizlenmiş olmaktadır.

Tiktok Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Tiktok hesabını kapatmak için öncelikle Tiktok uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir. Ardından hesap simgesine tıklanmalıdır. Açılan sayfanın sağ üst köşesinde üç nokta simgesi vardır ve buna tıklanmalıdır. Yapılabilecek işlemlerin listesi görülmektedir ve bu işlemler içerisinden Gizlilik ve Ayarlar menüsüne tıklanmalıdır.

Sonrasında sırası ile Hesabımı Yönet ve Telefon Numarası menüleri tercih edilmelidir. Telefon numarası girişi yaptıktan sonra girilen numaraya 4 haneli bir kod gelmektedir. Bu kod ekrandaki ilgili yere girilmelidir.

Sonrasında hesabını silmek mi istiyorsun şeklinde soru sorulmaktadır ve doğrulama kodunun girilmesinden sonra devam et butonuna basılması ile hesap silinebilmektedir. Tiktok video silme nasıl yapılır sorusunun cevaplarından biri de Tiktok hesabını kapatmaktır. Hesap kapatıldığında videolar kalıcı olarak silinmektedir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL