Teknoloji

Tiktok Keşfete Düşme Saatleri

Tiktok Keşfete Düşme Saatleri

Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir.

Tiktok’un kendine özgü algoritması kullanıcı odaklı olarak çalışır. Bu da kullanıcıların kendi profil bilgilerine ve geçmiş video izlemelerine uygun videoların onlara önerilmesiyle gerçekleştirilir. Fenomen olmak için takip edilmesi gereken bir diğer adım tiktok keşfete düşme saatleri olmalıdır. 5 kolay adımda Tiktok fenomeni olabilmek mümkündür:

İpucu 1: Çekim Kalitesini Artırın

Giderek hızlanan teknoloji bulanık görüntüleri ve belirsiz video içeriklerini kişilerin önemsememesine neden olmuştur. Kullanıcıların ilgisini çeken ilk videolar net olarak görebildikleri içeriklerden oluşmaktadır.

Bu nedenle tiktokta popüler olmak için yapılabilecek temel şey; çekim kalitesini artırmaktır. Kalite video içerikleri daha çok paylaşılmakta ve böylelikle kullanıcılar arasında giderek yayılmaktadır.

İpucu 2: Video Sürelerini Kısaltın

Uzun videoları izlemek kim ister ki? Bu nedenle tiktokta video çekme ipuçları arasındaki ikinci adım video süresini kısaltmak olmalıdır. Özelikle sosyal medya akış hazının 3 saniye olduğu düşünüldüğünde kişilerin ilgisini çekebilmek için az sürede istenilen mesajın verilebiliyor olması gerekir.

Ayrıca sık video üretmek de Tiktok’a ben aktif ve gerçek bir kullanıcıyım demenin bir yoludur. Bu nedenle düzenli içerik üretimi sizi keşfete bir adım daha yaklaştıracaktır.

İpucu 3: Trendlerden Geri Kalmayın

Tiktok algoritmasına dahil olabilmenin önemli bir adımı tiktok trend takibi gerçekleştirmektir. Uygulama, içerisindeki akımlara uygun olan video içeriklerini keşfet sekmesine daha çok düşürmekte ve böylece daha fazla kullanıcıya temas etmenizi sağlamaktadır.

Trendlerden oluşan bir video tiktok keşfete düşme saatleri arasında yayınlandığı takdirde keşfet sekmesinde yer almamanız için hiçbir sebep kalmayacaktır!

İpucu 4: Hashtagleri Kullanın

Hashtagler her sosyal medya uygulamasında algoritmanın bir parçasını oluşturur. Kullanıcılar merak ettikleri konuları hashtagler aracılığıyla ulaşır. Bu nedenle Tiktok’ta da hashtagler algoritmanın önemli bir parçasını oluşturur. Özellikle tiktok popüler hashtagleri yakından takip etmek ve video metnine eklemek videonuzu daha görünür kılacaktır.

İpucu 5: Doğru Paylaşım Zamanını Bekleyin

Tiktok keşfete düşme saatleri açısından diğer sosyal medya uygulamalarına paralel olarak çalışır. Bu durum da özellikle çalışan insanların sosyal medyaya ayırdığı boş zamanların benzerlik göstermesinden kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle tiktok en popüler paylaşım zamanı açısından öğle araları ve akşam 19’dan sonrası daha çok tercih edilmelidir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL