TikTok Kahvesi Yapımı – TikTok Kahvesi Tarifi

/ 19 Ekim 2020 / 6.863 views / yorumsuz
TikTok Kahvesi Yapımı – TikTok Kahvesi Tarifi

TikTok kahvesi yapımı, yaklaşık 17 dakika sürmektedir. TikTok kahvesi tarifi, tek kişiliktir. Tarifte pişirmeye yönelik herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Kahvenin yapılışı TikTok’ta çok konuşulduğu ve tarif trend olduğu için ismi TikTok kahvesi olmuştur.

TikTok Kahvesi Malzemeleri Nelerdir

TikTok kahvesi tarifinde bulunan malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • 2 yemek kaşığı granül kahve
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 2 yemek kaşığı sıcak su
  • 200 mililitre soğuk süt

TikTok Kahvesi Tarifinde Püf Noktaları Nelerdir

TikTok kahvesi yapımı için tavsiyelere bakıldığında; çırpma işlemi için mikser kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Aynı zamanda TikTok kahvesi tarifinde bir tek granül kahve olmasına rağmen, süte 20 mililitre espresso kahve eklendiğinde de oldukça güzel olmaktadır.

TikTok Kahvesi Yapımı Nasıldır

TikTok kahvesi yapmak için izlenmesi gereken adımlar şöyledir:

  • Bir kaseye granül kahve, şeker ve sıcak su dökülerek çırpılmalıdır. Çırpma işlemi için yumurta çırpıcısı ya da tel çırpıcı tercih edilebilmektedir.
  • Çırpa işlemine başlandığında karışımın rengi oldukça koyu olmaktadır. Ancak yaklaşık 6 dakika kadar çırpıldıktan sonra renginin açıldığı görülmektedir.
  • Katı kıvama gelebilmesi için toplamda 15-16 dakika çırpılmalıdır.
  • Bir bardağa birkaç adet buz ekledikten sonra süt dökülmelidir. TikTok kahvesi tarifine göre ardından hazırlanan karışım da bardağa dökülmelidir ve bu şekilde servis edilebilmektedir.

Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..