TikTok Kahvesi Yapımı – TikTok Kahvesi Tarifi

/ 19 Ekim 2020 / 6.862 views / yorumsuz
TikTok Kahvesi Yapımı – TikTok Kahvesi Tarifi

TikTok kahvesi yapımı, yaklaşık 17 dakika sürmektedir. TikTok kahvesi tarifi, tek kişiliktir. Tarifte pişirmeye yönelik herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Kahvenin yapılışı TikTok’ta çok konuşulduğu ve tarif trend olduğu için ismi TikTok kahvesi olmuştur.

TikTok Kahvesi Malzemeleri Nelerdir

TikTok kahvesi tarifinde bulunan malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • 2 yemek kaşığı granül kahve
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 2 yemek kaşığı sıcak su
  • 200 mililitre soğuk süt

TikTok Kahvesi Tarifinde Püf Noktaları Nelerdir

TikTok kahvesi yapımı için tavsiyelere bakıldığında; çırpma işlemi için mikser kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Aynı zamanda TikTok kahvesi tarifinde bir tek granül kahve olmasına rağmen, süte 20 mililitre espresso kahve eklendiğinde de oldukça güzel olmaktadır.

TikTok Kahvesi Yapımı Nasıldır

TikTok kahvesi yapmak için izlenmesi gereken adımlar şöyledir:

  • Bir kaseye granül kahve, şeker ve sıcak su dökülerek çırpılmalıdır. Çırpma işlemi için yumurta çırpıcısı ya da tel çırpıcı tercih edilebilmektedir.
  • Çırpa işlemine başlandığında karışımın rengi oldukça koyu olmaktadır. Ancak yaklaşık 6 dakika kadar çırpıldıktan sonra renginin açıldığı görülmektedir.
  • Katı kıvama gelebilmesi için toplamda 15-16 dakika çırpılmalıdır.
  • Bir bardağa birkaç adet buz ekledikten sonra süt dökülmelidir. TikTok kahvesi tarifine göre ardından hazırlanan karışım da bardağa dökülmelidir ve bu şekilde servis edilebilmektedir.

Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..