TikTok Kahvesi Yapımı – TikTok Kahvesi Tarifi

/ 19 Ekim 2020 / 6.864 views / yorumsuz
TikTok Kahvesi Yapımı – TikTok Kahvesi Tarifi

TikTok kahvesi yapımı, yaklaşık 17 dakika sürmektedir. TikTok kahvesi tarifi, tek kişiliktir. Tarifte pişirmeye yönelik herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Kahvenin yapılışı TikTok’ta çok konuşulduğu ve tarif trend olduğu için ismi TikTok kahvesi olmuştur.

TikTok Kahvesi Malzemeleri Nelerdir

TikTok kahvesi tarifinde bulunan malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • 2 yemek kaşığı granül kahve
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 2 yemek kaşığı sıcak su
  • 200 mililitre soğuk süt

TikTok Kahvesi Tarifinde Püf Noktaları Nelerdir

TikTok kahvesi yapımı için tavsiyelere bakıldığında; çırpma işlemi için mikser kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Aynı zamanda TikTok kahvesi tarifinde bir tek granül kahve olmasına rağmen, süte 20 mililitre espresso kahve eklendiğinde de oldukça güzel olmaktadır.

TikTok Kahvesi Yapımı Nasıldır

TikTok kahvesi yapmak için izlenmesi gereken adımlar şöyledir:

  • Bir kaseye granül kahve, şeker ve sıcak su dökülerek çırpılmalıdır. Çırpma işlemi için yumurta çırpıcısı ya da tel çırpıcı tercih edilebilmektedir.
  • Çırpa işlemine başlandığında karışımın rengi oldukça koyu olmaktadır. Ancak yaklaşık 6 dakika kadar çırpıldıktan sonra renginin açıldığı görülmektedir.
  • Katı kıvama gelebilmesi için toplamda 15-16 dakika çırpılmalıdır.
  • Bir bardağa birkaç adet buz ekledikten sonra süt dökülmelidir. TikTok kahvesi tarifine göre ardından hazırlanan karışım da bardağa dökülmelidir ve bu şekilde servis edilebilmektedir.

Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..