Telefonda Oyun Oynamak İçin Gereken Özellikler Nelerdir

/ 24 Temmuz 2020 / 2.189 views / yorumsuz
Telefonda Oyun Oynamak İçin Gereken Özellikler Nelerdir

Telefonda oyun oynamak için gereken özellikler sorusunu soran kullanıcılar en yüksek performans, kesintisiz hız ve yüksek görüntü kalitesi özelliklerini aynı anda istiyor. Telefon üreticileri ise müşterilerinin bu istekleri doğrultusunda yeni ve gelişmiş özellikleri telefonlara eklemeye devam ediyor.

Telefonda oyun oynamak için gerekli özellikler bu sayede her geçen gün gelişiyor ve yeni çıkan telefonlarda müşteri ile buluşuyor.

Telefonda Oyun Oynamak İçin Gereken Özellik Telefon Hafızası

telefonda oyun oynamak için gerekli özellikler

Telefon hafızası özelliği, oyuncuların en çok aradığı ve en dikkat ettiği özelliktir. Büyük alana sahip oyunların tamamını aynı anda telefonunda bulundurmak isteyen kullanıcılar, büyük telefon hafızasına sahip olmak istiyor.

Telefon hafızası oyunları depolamakla birlikte yeni gelen güncellemeleri de depolayabilecek kapasitede geliştiriliyor. Özellikle yeni çıkan oyunlar gelişmiş grafik özellikleri dolayısıyla daha fazla alana ihtiyaç duyuyor. Yeni çıkan telefon özellikleri, telefonda oyun oynamak için gereken özellikleri, daha verimli sunabiliyor.

İşletim Sistemi

oyun telefon özellikleri

İşletim sistemi, oyuncuların oynadığı oyuna göre özenle seçtiği bir özelliktir. İşletim sistemlerinin akıllı telefonun performansı ve oyunun çalışması üzerine etkisi çok büyüktür. Bu yüzden oynanan oyuna göre en yüksek performansı gösteren işletim sistemi seçilmelidir.

Isınma Problemi

oyun için telefon özellikleri

Isınma problemi; telefonun uzun süre kullanılmasından, sürekli şarjda olmasından ya da oyunun telefona ağır gelmesinden kaynaklanabilir. Bu sorun kısa süreçte telefonunuzu bozabilir ya da oyunu yüksek performans ile oynamanızı engelleyebilir. Bu yüzden telefonda oyun oynamak için gereken özelliklerin arasında ısınma problemi olmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

Telefonda Oyun Oynamak İçin Gereken Özellikler Ekran Boyutu ve Grafik 

Telefonda Oyun Oynamak İçin Gereken Özellikler 9

Ekran boyutu ve grafik özellikleri, oyunu çok daha kaliteli bir şekilde oynamanızı sağlar. Büyük ekran boyutu, oyunun detaylarınızı görmenizi ve geniş açı ile bakmanızı sağlayabilir. Grafik özellikleri sayesinde ise oyununuzun gerçekliğini arttırabilir ve bu sayede çok daha keyifli bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.

Ergonomik Tasarım Özelliği

oyun telefon özellikleri

Telefonunuzun ergonomik tasarıma sahip olması, sizin ortama bakmaksızın çok rahat bir şekilde oyun oynayabilmenizi sağlar. Böylece telefon elinize tam oturabilir, uzun süreli kullanımlarda ellerinizi rahatsız etmeyebilir. Bu özellikleri sayesinde çok daha uzun saatler boyunca oyun keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Pil Kullanım Özelliği

oyun telefon özellikleri 1

Pil kullanım özelliği, oyun keyiflerinizin yarıda kalmaması için çok önemlidir. Kısa sürede şarj olacak ancak uzun sürede bitecek şekilde satın alınan telefonlar kesintisiz oyun keyfi ayrıcalığını sunar. Bu sayede priz başında beklemeden ya da yarım bırakmadan oyun keyfinize her zaman devam edebilirsiniz.

Telefonda Oyun Oynamak İçin Gereken Özellikler Işık Kalitesi

Telefonda Oyun Oynamak İçin Gereken Özellikler 6

Işık kalitesi sayesinde uzun süre telefon ekranınıza bakmış olsanız bile gözleriniz yorulmaz. Uzun süre eğlenceli oyunlarınızı oynamak istiyorsanız ışık kalitesine çok dikkat etmelisiniz. Telefonda oyun oynamak için gereken özellikler seçerken gözlerinizi yormamak ve uzun vadede kazançlı çıkmak için hassas davranmalısınız.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Laptop ve Masaüstü
Laptop ve masaüstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gerekenler; bilgisayarların donanım özellikleridir. Kullanım amacı doğrultusunda gerekli donanım özellikleri değişiklik göstermektedir. Bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli laptop ve masaüstü cihazlar için işlemci,..
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..