Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android

/ 1 Mart 2021 / 21.472 views / yorumsuz
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android

iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine ve rutinlerine göre değişiklik göstermektedir.

Çok yoğun bir iş hayatı olanlar hatırlatıcı ve işleri organize etmeyi kolaylaştıran uygulamaları tercih ederken yeni yerler keşfetmek isteyenler mekan önerileri yapan uygulamaları telefonlarında bulundurmalıdırlar.

Telefonda Olması Gereken iOS ve Android Uygulamalarından Spotify

Spotify; hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazı olanların indirebilecekleri bir uygulamadır. Devamlı müzik dinleyen, yeni çıkan albümleri takip etmek isteyen, podcastler ile yeni dünyalar keşfetmeyi sevenler için önemli bir uygulamadır.

Çevrimdışı dinleme özelliğinin yanı sıra, kullanışlı arayüzü ile kullanımı kolaylaştıran çok sayıda özellik sunmaktadır.

İşleri Organize Etmeyi Kolaylaştıran ve Telefonda Olması Gereken Uygulama: Slack

Slack uygulaması hem Google Play hem de App Store üzerinden indirilebilmektedir. Mesajlaşma uygulamalarına benziyor gibi gözükse de aynı anda farklı gruplar ve departmanlar açarak metin paylaşımı yapabilmek mümkün olmaktadır.

30’dan fazla program dilini destekleyen bir uygulamadır. Google Drive ve Dropbox ile uyumlu olduğundan da tercih edilmektedir. Telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android işletim sistemlerine sahip cihazlarda kullanılabilenlerden Slack, işlerini organize etmekte zorlananlar için gerekli bir uygulamadır.

Çevredeki En İyi Restoranların Bulunmasını Sağlayan Uygulama: Yelp

Yelp; yeni mekanlar keşfetmeyi seven iOS ve Android kullanıcılarının telefonlarında bulundurmaları gereken bir uygulamadır. Türkçe dil desteği de sunmaktadır. Kafe, kuaför, diş hekimi, güzellik salonu ve doktor gibi çok sayıda konumun keşfedilebilmesi için kullanılabilecek bir uygulamadır.

Mekanlar hakkındaki yorumlar ve değerlendirmeler uygula üzerinden görülebilmektedir. Lokasyon bazlı çalıştığı için bulunulan yere en yakın mekanları göstermektedir.

Görev Yönetim Uygulaması: TickTick

TickTick; kullanıcılarının daha düzenli olmalarını sağlayan bir uygulamadır. Sadece bir görev yönetim uygulaması gibi gözüken ancak hem tasarımsal hem de işlevsel farklı özellikleri olan bir uygulamadır.

Telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için olanlardan TickTick ile başlık ve açıklama girerek daha sonradan hatırlatılması gereken görevler eklenebilmektedir. Görevlere öncelik sırası eklenebilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..