Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android

/ 1 Mart 2021 / 21.466 views / yorumsuz
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android

iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine ve rutinlerine göre değişiklik göstermektedir.

Çok yoğun bir iş hayatı olanlar hatırlatıcı ve işleri organize etmeyi kolaylaştıran uygulamaları tercih ederken yeni yerler keşfetmek isteyenler mekan önerileri yapan uygulamaları telefonlarında bulundurmalıdırlar.

Telefonda Olması Gereken iOS ve Android Uygulamalarından Spotify

Spotify; hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazı olanların indirebilecekleri bir uygulamadır. Devamlı müzik dinleyen, yeni çıkan albümleri takip etmek isteyen, podcastler ile yeni dünyalar keşfetmeyi sevenler için önemli bir uygulamadır.

Çevrimdışı dinleme özelliğinin yanı sıra, kullanışlı arayüzü ile kullanımı kolaylaştıran çok sayıda özellik sunmaktadır.

İşleri Organize Etmeyi Kolaylaştıran ve Telefonda Olması Gereken Uygulama: Slack

Slack uygulaması hem Google Play hem de App Store üzerinden indirilebilmektedir. Mesajlaşma uygulamalarına benziyor gibi gözükse de aynı anda farklı gruplar ve departmanlar açarak metin paylaşımı yapabilmek mümkün olmaktadır.

30’dan fazla program dilini destekleyen bir uygulamadır. Google Drive ve Dropbox ile uyumlu olduğundan da tercih edilmektedir. Telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android işletim sistemlerine sahip cihazlarda kullanılabilenlerden Slack, işlerini organize etmekte zorlananlar için gerekli bir uygulamadır.

Çevredeki En İyi Restoranların Bulunmasını Sağlayan Uygulama: Yelp

Yelp; yeni mekanlar keşfetmeyi seven iOS ve Android kullanıcılarının telefonlarında bulundurmaları gereken bir uygulamadır. Türkçe dil desteği de sunmaktadır. Kafe, kuaför, diş hekimi, güzellik salonu ve doktor gibi çok sayıda konumun keşfedilebilmesi için kullanılabilecek bir uygulamadır.

Mekanlar hakkındaki yorumlar ve değerlendirmeler uygula üzerinden görülebilmektedir. Lokasyon bazlı çalıştığı için bulunulan yere en yakın mekanları göstermektedir.

Görev Yönetim Uygulaması: TickTick

TickTick; kullanıcılarının daha düzenli olmalarını sağlayan bir uygulamadır. Sadece bir görev yönetim uygulaması gibi gözüken ancak hem tasarımsal hem de işlevsel farklı özellikleri olan bir uygulamadır.

Telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için olanlardan TickTick ile başlık ve açıklama girerek daha sonradan hatırlatılması gereken görevler eklenebilmektedir. Görevlere öncelik sırası eklenebilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre..
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir
E-ticarette en çok satışı yapılan ürünler farklı kategoriler içerisinde yer almakta olup değişkenlik göstermektedir. Farklı siteler göz önünde bulundurulduğunda E-ticarette en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır: Kadın ve erkek..
Oyuncu Telefonu – Oyun İçin En İyi Telefonlar
Oyuncu telefonu olarak seçilebilecek en iyi telefonlara örnekler aşağıdaki gibidir: ROG Phone 2 Black Shark 3 Nubia Red Magic 5G Razer Phone 2 Oyuncu telefonu seçilirken yüksek donanım özelliklerinin yanı..