Telefonda Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

/ 26 Ekim 2020 / 4.628 views / yorumsuz
Telefonda Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

Telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek, çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi ile beraber mümkündür. Telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek isteyenler bu özellikten ücretsiz bir şekilde yararlanabilmektedirler.

Telefonda başkasını ile konuştukları sırada kendilerini arayan kişinin kim olduğunu görebilmektedirler ve telefonları üzerinden açıp kapatabilecekleri bir ayardır. Çağrı bekletme özelliğini aktif edemiyor olmaları durumunda; bunun telefonlarından kaynaklanan bir problem dolayısı ile olduğunu düşünerek çaresine bakmaları gerekmektedir.

IOS Cihazlarda Telefonda Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek Mümkün Müdür

IOS işletim sistemli cihazlarda telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek, birkaç adımdan oluşan bir ayar ile mümkün olmaktadır. Çağrı bekletme özelliğini aktif edebilmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle cihazın ayarlar menüsü açılmalıdır.
  • Telefon menüsüne giriş yapılmalıdır.
  • Arama Bekletme yazısı görülmektedir ve bu yazının yanında bir buton bulunmaktadır. Bu buton aktif edildiğinde çağrı bekletme özelliği de aktif edilmiş olmaktadır.

Android Cihazlarda Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığı Nasıl Görülür

Android telefonlarda telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Cihazın Rehber kısmına giriş yapılmalıdır.
  • Rehberdeki kişilerin listelendiği ekranın sağ üst köşesinde Daha Fazla seçeneği bulunmaktadır ve bu seçeneğe tıklanması gerekmektedir.
  • Gösterilen menü içerisinden Ayarlar tercih edilmelidir.
  • Arama Ayaları menüsünde yer alan Diğer Ayarlar butonuna tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfada Arama Bekletme görülebilmektedir. Buna tıklanması ile beraber telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek mümkün olmaktadır.

Çağrı Bekletme Özelliğini Aktif Etmek İçin Kısayollar Nelerdir

Çağrı bekletme özelliğini açmak için kısayollar bulunmaktadır ve cihazın işletim sistemine göre bu kısayollar değişiklik göstermektedir:

  • IOS işletim sistemine sahip cihazı bulunanlar kısa yoldan cihazlarının çağrı bekletme özelliğini aktif etmek için öncelikle cihazlarından *43 kısayolunu kullanmalıdırlar.
  • Android işletim sistemine sahip cihaz sahipleri telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek için *43# tuşlaması yapabilmektedirler. Bu özelliği kontrol etmek için kısayol tuşlaması; *#43# olmaktadır. Çağrı bekletme özelliğini kapatmak isteyenler ise #43# tuşlamasını yapmalıdırlar.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..