Teknoloji

Telefonda Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

Telefonda Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

Telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek, çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi ile beraber mümkündür. Telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek isteyenler bu özellikten ücretsiz bir şekilde yararlanabilmektedirler.

Telefonda başkasını ile konuştukları sırada kendilerini arayan kişinin kim olduğunu görebilmektedirler ve telefonları üzerinden açıp kapatabilecekleri bir ayardır. Çağrı bekletme özelliğini aktif edemiyor olmaları durumunda; bunun telefonlarından kaynaklanan bir problem dolayısı ile olduğunu düşünerek çaresine bakmaları gerekmektedir.

IOS Cihazlarda Telefonda Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek Mümkün Müdür

IOS işletim sistemli cihazlarda telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek, birkaç adımdan oluşan bir ayar ile mümkün olmaktadır. Çağrı bekletme özelliğini aktif edebilmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle cihazın ayarlar menüsü açılmalıdır.
  • Telefon menüsüne giriş yapılmalıdır.
  • Arama Bekletme yazısı görülmektedir ve bu yazının yanında bir buton bulunmaktadır. Bu buton aktif edildiğinde çağrı bekletme özelliği de aktif edilmiş olmaktadır.

Android Cihazlarda Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığı Nasıl Görülür

Android telefonlarda telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Cihazın Rehber kısmına giriş yapılmalıdır.
  • Rehberdeki kişilerin listelendiği ekranın sağ üst köşesinde Daha Fazla seçeneği bulunmaktadır ve bu seçeneğe tıklanması gerekmektedir.
  • Gösterilen menü içerisinden Ayarlar tercih edilmelidir.
  • Arama Ayaları menüsünde yer alan Diğer Ayarlar butonuna tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfada Arama Bekletme görülebilmektedir. Buna tıklanması ile beraber telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek mümkün olmaktadır.

Çağrı Bekletme Özelliğini Aktif Etmek İçin Kısayollar Nelerdir

Çağrı bekletme özelliğini açmak için kısayollar bulunmaktadır ve cihazın işletim sistemine göre bu kısayollar değişiklik göstermektedir:

  • IOS işletim sistemine sahip cihazı bulunanlar kısa yoldan cihazlarının çağrı bekletme özelliğini aktif etmek için öncelikle cihazlarından *43 kısayolunu kullanmalıdırlar.
  • Android işletim sistemine sahip cihaz sahipleri telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek için *43# tuşlaması yapabilmektedirler. Bu özelliği kontrol etmek için kısayol tuşlaması; *#43# olmaktadır. Çağrı bekletme özelliğini kapatmak isteyenler ise #43# tuşlamasını yapmalıdırlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL