Telefonda Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

/ 26 Ekim 2020 / 4.613 views / yorumsuz
Telefonda Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

Telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek, çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi ile beraber mümkündür. Telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek isteyenler bu özellikten ücretsiz bir şekilde yararlanabilmektedirler.

Telefonda başkasını ile konuştukları sırada kendilerini arayan kişinin kim olduğunu görebilmektedirler ve telefonları üzerinden açıp kapatabilecekleri bir ayardır. Çağrı bekletme özelliğini aktif edemiyor olmaları durumunda; bunun telefonlarından kaynaklanan bir problem dolayısı ile olduğunu düşünerek çaresine bakmaları gerekmektedir.

IOS Cihazlarda Telefonda Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek Mümkün Müdür

IOS işletim sistemli cihazlarda telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek, birkaç adımdan oluşan bir ayar ile mümkün olmaktadır. Çağrı bekletme özelliğini aktif edebilmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle cihazın ayarlar menüsü açılmalıdır.
  • Telefon menüsüne giriş yapılmalıdır.
  • Arama Bekletme yazısı görülmektedir ve bu yazının yanında bir buton bulunmaktadır. Bu buton aktif edildiğinde çağrı bekletme özelliği de aktif edilmiş olmaktadır.

Android Cihazlarda Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığı Nasıl Görülür

Android telefonlarda telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Cihazın Rehber kısmına giriş yapılmalıdır.
  • Rehberdeki kişilerin listelendiği ekranın sağ üst köşesinde Daha Fazla seçeneği bulunmaktadır ve bu seçeneğe tıklanması gerekmektedir.
  • Gösterilen menü içerisinden Ayarlar tercih edilmelidir.
  • Arama Ayaları menüsünde yer alan Diğer Ayarlar butonuna tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfada Arama Bekletme görülebilmektedir. Buna tıklanması ile beraber telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek mümkün olmaktadır.

Çağrı Bekletme Özelliğini Aktif Etmek İçin Kısayollar Nelerdir

Çağrı bekletme özelliğini açmak için kısayollar bulunmaktadır ve cihazın işletim sistemine göre bu kısayollar değişiklik göstermektedir:

  • IOS işletim sistemine sahip cihazı bulunanlar kısa yoldan cihazlarının çağrı bekletme özelliğini aktif etmek için öncelikle cihazlarından *43 kısayolunu kullanmalıdırlar.
  • Android işletim sistemine sahip cihaz sahipleri telefonda biriyle konuşurken başkasının aradığını görmek için *43# tuşlaması yapabilmektedirler. Bu özelliği kontrol etmek için kısayol tuşlaması; *#43# olmaktadır. Çağrı bekletme özelliğini kapatmak isteyenler ise #43# tuşlamasını yapmalıdırlar.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..