Telefon Rehberi Yedekleme

/ 8 Ocak 2021 / 22.486 views / yorumsuz
Telefon Rehberi Yedekleme

Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi ile çok sayıda telefon numarasını kaybetmeniz olasıdır.

Cep telefonu işletim sistemine göre özelleştirilmiş rehber yedekleme yöntemleri bulunduğu gibi, işletim sisteminden bağımsız şekilde pratik olarak uygulanabilen rehber taşıma yöntemleri mevcuttur.

iOS (iPhone) Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır

iPhone telefonun rehberini yenilemek için iki seçenek mevcuttur. iCloud ya da iTunes üzerinden iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonların rehberi yedeklenebilir.

iTunes yedeklemesi MacOS Catalina sonrası için geçersizdir. iCloud ile rehber yedeklemesi ise sırası ile şu şekilde yapılır:

 1. “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
 2. En üstte yer alan “Apple Kimliği” ile profili açın.
 3. “iCloud” seçeneğine giriş yapın.
 4. “Kişiler” seçeneğinin açık olup olmadığını kontrol edin.
 5. “Mevcut kişilerle birleştirilsin mi?” sorusuna onay vererek yedekleme işlemini tamamlayın.

Android Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır

Android telefonda rehberin yedeklenmesi Google, Sim Kart, USB bellek ya da hafıza kartı ile yapılabilir.

Google ile android telefon rehberi yedekleme işlemi şu şekilde yapılır:

 1. “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
 2. “Hesaplar” bölümüne giriş yapın.
 3. Google hesabınıza dokunarak, telefon modeline göre değişen “Rehber” ya da “Kişiler” seçeneklerinin açık olup olmadığını kontrol edin.
 4. Seçenekler aktifleştirilmesi ardından Google hesabı ile rehber senkronizasyonu tamamlanarak yedekleme gerçekleştirilecektir.

Hafıza Kartı ile Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır

Hafıza kartı ile telefon rehberini yedeklemek için cep telefonunuzun desteklediği SD kart tipini telefona bağlayarak sırası ile şu işlem basamaklarını tamamlayın:

 1. “Rehber” ya da “Kişiler” menüsüne giriş yapın.
 2. Rehber/Kişiler menüsünde “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 3. “Dışa/İçe Aktar” (Import/Export) seçeneğine dokunun.
 4. Rehberi yedeklemek için SD kartı seçin.
 5. Rehberin tamamını ya da hangi numaraları yedeklemek istediğinizi seçerek işlemi tamamlayın.

Sim Kart ile Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır

Sim karta telefon rehberini yedeklemek kart hafızası sebebi ile bazen tüm rehberi yedekleme ihtiyaçlarına karşılık vermeyebilir.

Sim kart ile telefon rehberi yedekleme işlemi şu şekilde yapılır:

 1. Rehber/Kişiler menüsünü açın ve “Ayarlar” sekmesine giriş yapın.
 2. “Dışa/İçe Aktar” seçeneğine dokunun ve yedekleme hedefi olarak “Sim Kart” seçin.

Yedekleme yapılacak kişileri seçin ve işlemi tamamlayın.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..