Genel

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Anadolu coğrafyası başta olmak üzere pek çok inanışta rüyada görülen bazı şeylerin ölüm habercisi olduğuna inanılır. Hatta yapılan bazı araştırmalara göre, bazı şeyleri rüyalarında gören kişiler 1-2 gün içinde ölüm haberi almıştır. İşte Eski Mısırlılardan Kızılderili kabilesine kadar pek çok inanışa göre tabiri ölüm habercisi olan rüyalar

Rüyada ne görürsek ölürüz?

Rüyada Ne Görmek İyidir

İnsanlar, ölümün kendisine yakın olup olmadığını bilmek ister. Bunu da bazı rüyaları yorumlayarak bulmaya çalışır. Yapılan araştırmalara göre insanlar gece uykularında tam dört kez rüya görürler.

Bu rüyalar beynin, gün içinde yaşadıklarımızı yorumlaması olarak görülse de bazı rüyaların gelecekten haber verdiğine inanılır. Dinimize göre de bazı rüyalar haber niteliğindedir. Peki rüyada ne görürsek ölürüz?

Rüyada durmuş saat görmek;

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Rüyada saat görmek hem olumlu hem de olumsuz olarak yorumlanabilir. Rüyada saat gören kimse zamanı kıymetini bilir ve planlı çalışır. Saat görmek aynı zamanda tatsız haberlere işaret de olabilir.

Rüyada saatin bozulduğunu görmek karşılaşılacak olan zahmetin ve sıkıntının habercisidir. Rüyada durmuş saat görmek ise ölüm habercisidir. Saat size aitse sizin öleceğiniz, başkasına aitse başkasının öleceği anlamına gelebilir.

Rüyada fidan sökmek;

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Rüyada fidan sökmek, sıkıntılı ve zor zamanlar yaşanacağı anlamına gelir. Fidanı söken kimse oldukça zor ve sıkıntılı dönem içine girer. Kendisine ve çevresindekilere yararı dokunmaz. Bazı tabirciler rüyada fidan sökmeyi ölüm habercisi olarak yorumlar.

Rüyada durmuş duvar saati görmek;

Rüyada Duvar ve Kol Saati Görmek

Rüyada duvar saati görmek, kişinin hayatının çok güzel ve bolluk içinde geçeceğine, maddi olarak sıkıntılı günlerin aşılacağına ve rahat bir ömür geçirileceğine işaret eder.

Duvar saatinin durduğunu gören kimsenin ise işleri yarı yarıya azalır ancak bu kişi kazancının değerini bilir. Rüyada durmuş duvar saati görmek bazı alimler tarafından rüya sahibinin kazancının duracağı, yaşamının duracağı ya da ölüm olarak yorumlanır.

Rüyada diş kırılması ya da dişin çıkması;

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Diş kırılması ya da dişin çıkması rüya sahibinin ya da yakınlarından birinin ölüm haberi alacağına işarettir. İrlanda ve Mısır başta olmak üzere çok sayıda inanışa göre dişin acılı ya da acısız olarak çekilmesi ya da kopması, ölecek olan kişini yakınlığını belirler.

Eğer rüya sahibinin dişi acıyarak çekilir ya da kırılırsa, yakınlarından birinin öleceğine işarettir. Rüya sahibinin ön dişlerinden biri çıkarsa aileden biri ya da kendisi ölür.

Rüyada ölüden bir şey almak ya da ölüye dokunmak;

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Rüyada ölmüş olan yakınlarınızdan birini görürseniz ve size bir şeyler vermeye çalışırsa, verdiği bu şeyi alıyorsanız ya da ölüyle temas halindeyseniz, ölüm haberi alacaksanız demektir.

Tanıdığınız biri öldüyse ve rüyanızda size bir şeyler veriyorsa, yakın akrabalarınızdan birinin öleceğine işarettir. Eğer sizi tutarak götürmeye çalışıyorsa, sizin öleceğinize işaret olabilir.

Zamansız meyveler görmek;

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Rüyada zamansız meyve görmek ya da yemek, ölüme yorumlanır. Örneğin; kış mevsiminde karpuz yemek, ölümü haber verir. Kara üzüm görmek, yaş üzüm yemek, ağacın devrilmesi ya da genç ağacın kırılması da ölümle yorumlanan rüyalardır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL