Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

/ 17 Haziran 2020 / 482 views / yorumsuz
Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Anadolu coğrafyası başta olmak üzere pek çok inanışta rüyada görülen bazı şeylerin ölüm habercisi olduğuna inanılır. Hatta yapılan bazı araştırmalara göre, bazı şeyleri rüyalarında gören kişiler 1-2 gün içinde ölüm haberi almıştır. İşte Eski Mısırlılardan Kızılderili kabilesine kadar pek çok inanışa göre tabiri ölüm habercisi olan rüyalar

Rüyada ne görürsek ölürüz?

Rüyada Ne Görmek İyidir

İnsanlar, ölümün kendisine yakın olup olmadığını bilmek ister. Bunu da bazı rüyaları yorumlayarak bulmaya çalışır. Yapılan araştırmalara göre insanlar gece uykularında tam dört kez rüya görürler.

Bu rüyalar beynin, gün içinde yaşadıklarımızı yorumlaması olarak görülse de bazı rüyaların gelecekten haber verdiğine inanılır. Dinimize göre de bazı rüyalar haber niteliğindedir. Peki rüyada ne görürsek ölürüz?

Rüyada durmuş saat görmek;

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Rüyada saat görmek hem olumlu hem de olumsuz olarak yorumlanabilir. Rüyada saat gören kimse zamanı kıymetini bilir ve planlı çalışır. Saat görmek aynı zamanda tatsız haberlere işaret de olabilir.

Rüyada saatin bozulduğunu görmek karşılaşılacak olan zahmetin ve sıkıntının habercisidir. Rüyada durmuş saat görmek ise ölüm habercisidir. Saat size aitse sizin öleceğiniz, başkasına aitse başkasının öleceği anlamına gelebilir.

Rüyada fidan sökmek;

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Rüyada fidan sökmek, sıkıntılı ve zor zamanlar yaşanacağı anlamına gelir. Fidanı söken kimse oldukça zor ve sıkıntılı dönem içine girer. Kendisine ve çevresindekilere yararı dokunmaz. Bazı tabirciler rüyada fidan sökmeyi ölüm habercisi olarak yorumlar.

Rüyada durmuş duvar saati görmek;

Rüyada Duvar ve Kol Saati Görmek

Rüyada duvar saati görmek, kişinin hayatının çok güzel ve bolluk içinde geçeceğine, maddi olarak sıkıntılı günlerin aşılacağına ve rahat bir ömür geçirileceğine işaret eder.

Duvar saatinin durduğunu gören kimsenin ise işleri yarı yarıya azalır ancak bu kişi kazancının değerini bilir. Rüyada durmuş duvar saati görmek bazı alimler tarafından rüya sahibinin kazancının duracağı, yaşamının duracağı ya da ölüm olarak yorumlanır.

Rüyada diş kırılması ya da dişin çıkması;

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Diş kırılması ya da dişin çıkması rüya sahibinin ya da yakınlarından birinin ölüm haberi alacağına işarettir. İrlanda ve Mısır başta olmak üzere çok sayıda inanışa göre dişin acılı ya da acısız olarak çekilmesi ya da kopması, ölecek olan kişini yakınlığını belirler.

Eğer rüya sahibinin dişi acıyarak çekilir ya da kırılırsa, yakınlarından birinin öleceğine işarettir. Rüya sahibinin ön dişlerinden biri çıkarsa aileden biri ya da kendisi ölür.

Rüyada ölüden bir şey almak ya da ölüye dokunmak;

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Rüyada ölmüş olan yakınlarınızdan birini görürseniz ve size bir şeyler vermeye çalışırsa, verdiği bu şeyi alıyorsanız ya da ölüyle temas halindeyseniz, ölüm haberi alacaksanız demektir.

Tanıdığınız biri öldüyse ve rüyanızda size bir şeyler veriyorsa, yakın akrabalarınızdan birinin öleceğine işarettir. Eğer sizi tutarak götürmeye çalışıyorsa, sizin öleceğinize işaret olabilir.

Zamansız meyveler görmek;

Tabiri Ölüm Habercisi Olan Rüyalar

Rüyada zamansız meyve görmek ya da yemek, ölüme yorumlanır. Örneğin; kış mevsiminde karpuz yemek, ölümü haber verir. Kara üzüm görmek, yaş üzüm yemek, ağacın devrilmesi ya da genç ağacın kırılması da ölümle yorumlanan rüyalardır.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Maltepe Oto Kiralama – İstanbul Maltepe Araç Kiralama
Maltepe Kiralama Firmaları Konum Cep No İş No DRM MOTORS İstanbul / Maltepe / Altayçeşme Mh. 0 (541) 551 88 18 0 (216) 594 03 37 HB FİLO İstanbul /..
Kartal Oto Kiralama – İstanbul Kartal Araç Kiralama
Kartal Kiralama Firmaları Konum Cep No İş No ELS MOTORLU ARAÇLAR İstanbul / Kartal / Atalar Mah. 0 (554) 442 78 10 0 (850) 340 03 46 ZİRVE RENT A..
Tarık Şahin İnternet Haberciliğini Wazm İle Amerika’Ya Taşıdı
İnternet gazeteciliği her geçen gün artmaktadır. İnternet gazeteciliğinde güvenilir adres olan Wazm ve Viakep siteleri ile en son gelişmeler paylaşılmaktadır.  Tarık Şahin Kimdir 1996 yılında Kocaeli ilinde doğmuş olan Tarık..
Rüyada Cumhurbaşkanı İle Konuşmak
Rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, devlet kapısındaki işlerin halledilebilmesi için yetkili kişiler ile görüşme sağlanacağına yorulmalıdır. Aynı zamanda rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, rüya sahibinin daha üst rütbeye çıkabileceği anlamına gelmektedir. Rüyada..
Rüyada Sözlü Kavga Etmek
Rüyada sözlü kavga etmek; kavganın edildiği kişiye göre değişiklik göstermektedir. Rüyada sözlü tartışmak yabancı biri ile olduğunda; şans, maddi kazanç ve bolluk gibi anlamlar taşımaktadır. Ölü ile tartışılması ise; çözülmesi..
Rüyada Sevdiğin İnsanı Görmek
Rüyada sevdiğin insanı görmek; çoğunlukla hayırlı ve güzel anlamlar ile ifade edilmektedir. Rüyada sevdiğin insanın görülmesi; rüya sahibinin kendisini oldukça mutlu edecek haberler alacağı anlamlarına gelmektedir. Rüyada Sevdiğin İnsanı Öptüğünü..