Sürekli Garip Rüyalar Görmek – Sık Sık Rüya Görmek

/ 2 Temmuz 2020 / 157 views / yorumsuz
Sürekli Garip Rüyalar Görmek – Sık Sık Rüya Görmek

Garip rüya görmek özellikle hamilelik nedeni ile söz konusu olsa da, altında farklı nedenler olabilir. Uzmanlar gecede birden fazla rüya görmeyi  ve garip rüya görmeyi hastalık belirtisi olabileceği konusunda uyarıyor.

Bu durumun sürekli tekrar etmesi halinde hastalıktan şüphe etmek gerekebilir. Garip rüya görmek uyku bozuklukları, solunum bozukluğu ve diğer hastalıklar ile ilintili olabilir. Garip rüyalar görmek psikolojik rahatsızlıklarla da ilgili olabilir.

Yaşlılar Gençlere Göre Daha Sık Garip Rüyalar Görüyor

sürekli rüya görmek

Yaşlıların garip rüya görmesi gençlerin gördükleri garip rüyalara göre daha fazladır. 65 yaş üzerinde olan kişiler bir günde ortalama 6 ile 7 saat boyunca uyurlar. Yaşlıların geceleri uyanması daha sık gerçekleşmektedir ayrıca  bu kişilerin uykuya dalmaları daha zordur. Uykuda görülen zorluklar rüyayı da etkiler.

Yaşlıların gördükleri rüyalar incelendiği zaman bu rüyaların anlamsız, hatırlanması zor ve daha uzun süreli olduğu ortaya çıkmıştır. Yaşlılarda uykunun erken ya da geç başlaması ve uykuda davranış bozuklukları garip rüyaların görülmesine yol açabilir.

Depresyonda Olan Kişiler Daha Sık ve Garip Rüyalar Görüyor

Sürekli Garip Rüyalar Görmek

Depresyon kişinin günlük hayatını etkilediği gibi, gece rüyalarını da etkiliyor. Depresyonda olan kişiler tipik uyku bozukluğu yaşayabiliyor ve garip rüya görmelerinden dolayı sabahları huzursuz bir şekilde uyanabiliyorlar. Eğer gün içinde bir saat uyursanız, gece vakti iki saat uykunuzdan çalmış olursunuz.

Ayrıca uyku kalitesi de düşer. Bu nedenle garip rüyaların görülmesi daha olası olur. Garip rüyalar görmemek için, depresyon tedavisi yapılması şarttır. Garip rüyaların altında yatan nedenler ele alınmadan, bu problemin kalıcı olarak çözülmesi mümkün değildir.

Uyarıcı Madde Kullanımı Garip Rüyalar Görmenize Neden Olabilir

Sürekli Garip Rüyalar Görmek neden

Uyarıcı madde kullanımı uyku kalitesinin düşmesine ve garip rüyalar görülmesine yol açabilir. Uyarıcı maddeler arasında kahve, çay ve sigara geliyor. Ayrıca alkol de uykuya dalmayı güçleştiren etkenlerden biri olarak biliniyor. Uzun dönem kullanım görülen garip rüyaların artmasına yol açar ve uyku yapısının ciddi ölçüde bozulmasına neden olabilir.

Uyarıcı maddelerin kullanılması halinde uykuda derin evreye geçmek zorlaşır. Uykudan hemen önce bu nedenle kahve, çay ve sigara tüketilmemelidir. Ayrıca ağır yemekler yemekten de kaçınmak gerekir. Bütün bunlar vücudunuzun yorulmasına, garip rüyalar görmenize ve uykudan dinlenmiş değil yorgun bir şekilde uyanırsınız. Siyah çay içmek yerine yeşil çay içmek ve uyku düzeni oluşturmak uyku kalitesinin artmasını sağlar.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Maltepe Oto Kiralama – İstanbul Maltepe Araç Kiralama
Maltepe Kiralama Firmaları Konum Cep No İş No DRM MOTORS İstanbul / Maltepe / Altayçeşme Mh. 0 (541) 551 88 18 0 (216) 594 03 37 HB FİLO İstanbul /..
Kartal Oto Kiralama – İstanbul Kartal Araç Kiralama
Kartal Kiralama Firmaları Konum Cep No İş No ELS MOTORLU ARAÇLAR İstanbul / Kartal / Atalar Mah. 0 (554) 442 78 10 0 (850) 340 03 46 ZİRVE RENT A..
Tarık Şahin İnternet Haberciliğini Wazm İle Amerika’Ya Taşıdı
İnternet gazeteciliği her geçen gün artmaktadır. İnternet gazeteciliğinde güvenilir adres olan Wazm ve Viakep siteleri ile en son gelişmeler paylaşılmaktadır.  Tarık Şahin Kimdir 1996 yılında Kocaeli ilinde doğmuş olan Tarık..
Rüyada Cumhurbaşkanı İle Konuşmak
Rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, devlet kapısındaki işlerin halledilebilmesi için yetkili kişiler ile görüşme sağlanacağına yorulmalıdır. Aynı zamanda rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, rüya sahibinin daha üst rütbeye çıkabileceği anlamına gelmektedir. Rüyada..
Rüyada Sözlü Kavga Etmek
Rüyada sözlü kavga etmek; kavganın edildiği kişiye göre değişiklik göstermektedir. Rüyada sözlü tartışmak yabancı biri ile olduğunda; şans, maddi kazanç ve bolluk gibi anlamlar taşımaktadır. Ölü ile tartışılması ise; çözülmesi..
Rüyada Sevdiğin İnsanı Görmek
Rüyada sevdiğin insanı görmek; çoğunlukla hayırlı ve güzel anlamlar ile ifade edilmektedir. Rüyada sevdiğin insanın görülmesi; rüya sahibinin kendisini oldukça mutlu edecek haberler alacağı anlamlarına gelmektedir. Rüyada Sevdiğin İnsanı Öptüğünü..