Sofistike Giyim Tarzı Kadın Kombinleri – Kadın Giyim Tarzları

/ 20 Temmuz 2020 / 1.987 views / yorumsuz
Sofistike Giyim Tarzı Kadın Kombinleri – Kadın Giyim Tarzları

Sofistike giyim tarzı kadın; Sofistike, Fransızca kökenli bir kelimedir. Kelime anlamı olarak yapmacık, içten olmayan davranış gibi olumsuz anlamları vardır. Ancak sofistike giyim tarzı ise şık ve seçkin olarak tanımlanır. Kadın giyim tarzları içersinde bulunan ve ince bir zevki yaratan sofistike giyim tarzı kadın kombinleri yapmak da oldukça kolaydır.

Sofistike giyim tarzı kadın ne anlama gelir

kadın giyim tarzları 1

Sofistike giyim tarzında kadın için standart moda akımına başkaldırı olarak açıklanabilir. Bu giyim tarzını benimseyenler hayal güçlerini kullanarak kombin yapabilirler. Bu giyim tarzında hiçbir kural ve dayatma yoktur.

Buzdolabındaki bir süs ya da masa üzerindeki bir örtü bile aksesuar olarak kullanılabilir. Dolabınızdaki eski ve modası geçmiş kıyafetleri dahi kullanarak güzel bir sofistike giyim tarzına ulaşabilirsiniz.

Sofistike giyim tarzı kadın kombinelerinde hangi parçalar kullanılır

kadın giyim tarzları 2

Bu giyim tarzında birçok farklı renk ve deseni bir arada kullanabilirsiniz. Sofistike giyim tarzının belli başlı bir kuralı olmadığı gibi öne çıkan özellikleri de yoktur. Çok desenli kıyafetler, ekose pantolonlar, çiçek desenli elbiseler, tek renk kazak ve pantolonlar ile hayallerinizin ötesinde kombin yapabilirsiniz.

Sofistike giyim tarzında kadın kombinlerinde serbestsiniz ve bu da sizin yeni bir stil elde etmenize imkân sağlar.

Sofistike kadın ne demek

kadın giyim tarzları 3

Sofistike giyim tarzı en çok merak edilen giyim tarzlarından biridir. Sofistike kelimesi de hayatımızda pek çok alanda kullanılır. Peki sofistike kadın ne demek? Sofistike kadın, modaya bağlı kalmadan kendi tarzını yansıtan kadın anlamına gelir.

Kendine yakışan modelleri çok iyi bilen bu kadınlar için kombin yapmak oldukça kolaydır. Bazen bileklerinde bir kumaş parçasını kullandıklarını ya da bir oyuncağı aksesuar olarak kullandıklarını ve çok şık olduklarını görebilirsiniz.

Sofistike giyim tarzı erkek ne anlama gelir

erkek giyim tarzları

Sofistike giyim tarzı kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de ön plana çıkar. Her ne kadar giyim ve moda denince akla kadınlar gelse de erkekler de bu konularda oldukça iyidir. Sofistike giyim tarzı erkek kombinlerinde de tıpkı kadınlarda olduğu gibi serbest kurallar geçerlidir.

Erkekler bu kombinleri saat, bileklik, deri kemer, deri ceket gibi pek çok parça ve aksesuar ile yapabilir.

Sofistike giyim tarzı kadın için ip uçları;

kadın giyim tarzları 4

Sofistike giyim tarzı aslında çok para harcayacağınız bir tarz değildir. Dolabınızdaki eski kıyafetleri kullanabileceğiniz gibi etrafınızda bulunan her şeyi de aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Avangart giyim tarzı gibi şık ve sade kıyafetler kullanarak kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. İşte size sofistike giyim tarzlarında kadınlar için ip ucu;

Kadın giyim tarzları – Kesinlikle aksesuar kulanın;

sofistike aksesuar kadın

Kadın giyim tarzları kategorisinde bulunan sofistike giyim tarzı için altın renkli ve minimal olan aksesuarlar kullanmayı ihmal etmeyin.  Küpe, bileklik ya da hal hal olarak kullanabileceğiniz bu aksesuarlar ile oldukça şık görüneceksiniz.

Kadın giyim tarzları – Renkleri eşleştirmeyi unutmayın;

sofistike ceket kadın

Sofistike giyim tarzının temellerinden olan ceketler ve kazakları kombin yaparken elegant giyim tarzı modellerinden ilham alabilirsiniz. Kazağınızın ve ceketinizin rengi aynı olursa, aradığınız tarzı tam olarak yansıtırsınız.

Sofistike giyim tarzında kazaklar pantolonun içinde kalmalı;

kadın giyim tarzları 6

Sofistike giyim tarzı kadın kombinleri için kazaklarınızı mutlaka pantolonunuzun içine alın. Bohem giyim tarzı gibi rahat ve bol aksesuarlı gömlekleriniz olsa bile bunları mutlaka pantolonun içinde kullanarak, sofistike görünebilirsiniz. Kadın giyim tarzları içinde olan sofistike kıyafetler sayesinde asil görünebilirsiniz.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın
Vücut tipine göre giyinme tüyoları eşliğinde güzel ve şık giyinmek için modayı takip etmek elbette önemlidir. Ancak yalnız başına yeterli değildir. Kendinize yakışan kıyafetleri giyinmek için öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz..
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın
Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da..
Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür
Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda en önemli detaylardan biri, vücutlarını tanıyıp fazlalıklarının olduğu bölgeyi zayıf gösterecek bir kombin yapmaları gerekmesidir. Tesettürlülerin zayıf görünmek için nasıl giyinmesi gerektiği tavsiyesi..
Genç Gösteren Tesettür Giyim Modelleri
Genç gösteren tesettür giyim modelleri tesettürlü kadının kendi tarzını yansıtması için önemlidir. Genç gösteren tesettür giyim modellerinin arasında seçim yapılırken hareket özgürlüğünün kısıtlanmamasına da dikkat edilmelidir. Gün boyunca kendilerini daha rahat..
Modern Tesettür Giyim Tarzları
Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır. Modern tesettür giyim..
Eşleri Ünlü Olmayan Ünlüler Türk
Eşleri ünlü olmayan Türk ünlüler; oldukça fazla sayıdadır ve genellikle magazinde çok fazla yer almayı tercih etmeyen kişilerdir. Eşleri ünlü olmayan ünlüler içerisinde olanların bazıları; Tarkan gibi hayranları ile evlilik kararı..