Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

/ 7 Nisan 2021 / 21.462 views / yorumsuz
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir.

Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre kaydedilmeyen fotoğrafların ve videoların gün içerisinde kaybolduğu bilinmektedir. Bu nedenle eğer fotoğraflar ya da videolar hiç kaydedilmediyse geri getirilmesi mümkün olmamaktadır.

Daha önce cihaza kaydedilen fotoğrafların geri getirilmesi için ise belirli uygulamalar bulunmakta olup bu uygulamalar sayesinde Snapchat fotoğraflarının da geri getirilmesi mümkün olmaktadır.

Snapchat Uygulamasının Özellikleri

Snapchat uygulamasının özellikleri genel anlamda anlık fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olarak bilinmektedir. Bu nedenle fotoğrafların ve videoların kalıcılığı olmayan bir uygulama türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Snapchat uygulaması içerisinde çekilen fotoğrafların ya da videoların kaydedilebilmesi için öncelikli olarak çekim sonrasında kaydetme sekmesine tıklanması gerekmektedir. Bu sayede fotoğrafların ve videoların kaybolması durumunda bile geri getirilmesi mümkün olmaktadır.

Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri yapılırken öncelikli olarak gerekli olan uygulamaların cihazlara indirilmesi gerekmektedir. Bu sayede geçmiş dönemlerde kaydedilmiş olan içeriklere ulaşılması da mümkün olmaktadır.

Snapchat Silinen Fotoğraflarını Geri Getiren Uygulamalar

Snapchat silinen fotoğrafları geri getiren uygulamalar Android ve iOS işletimi olan cihazlar için farklılık göstermektedir. Android uygulamalar için kullanılmakta olan program ismi EaseUS MobiSaver olurken, iOS işlemcileri için kullanılmakta olan programın da aynı isimle App Store içerisinde bulunması gerekmektedir.  

Uygulamaların indirilmesinden sonra kullanım süreçleri de uygulama içerisindeki basamakların takip edilmesi ile sağlanmaktadır. Bu nedenle uygulamanın ana sayfasında yer alan adımların tek tek takip edilerek istenen verilere erişilmesi sağlanabilmektedir.

Snapchat Silinen Videoların Geri Getirilmesi

Snapchat silinen videoların geri getirilmesi işlemleri de tıpkı fotoğrafların geri getirilmesi sürecinde olduğu gibi öncelikle kaydedilen içeriklere yönelik olmaktadır. Bu nedenle bir videonun kaybolması durumunda geri getirilebilmesi için öncelikle kaydedilmiş olması gerekmektedir.

Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme adımlarında olduğu gibi uygulamaların cihaza indirme işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. İndirme işlemleri yapıldıktan sonra belirli tarih aralıkları işaret ederek içeriklerin geri yüklenmesi sağlanmaktadır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir
E-ticarette en çok satışı yapılan ürünler farklı kategoriler içerisinde yer almakta olup değişkenlik göstermektedir. Farklı siteler göz önünde bulundurulduğunda E-ticarette en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır: Kadın ve erkek..
Oyuncu Telefonu – Oyun İçin En İyi Telefonlar
Oyuncu telefonu olarak seçilebilecek en iyi telefonlara örnekler aşağıdaki gibidir: ROG Phone 2 Black Shark 3 Nubia Red Magic 5G Razer Phone 2 Oyuncu telefonu seçilirken yüksek donanım özelliklerinin yanı..