Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

/ 7 Nisan 2021 / 23.921 views / yorumsuz
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir.

Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre kaydedilmeyen fotoğrafların ve videoların gün içerisinde kaybolduğu bilinmektedir. Bu nedenle eğer fotoğraflar ya da videolar hiç kaydedilmediyse geri getirilmesi mümkün olmamaktadır.

Daha önce cihaza kaydedilen fotoğrafların geri getirilmesi için ise belirli uygulamalar bulunmakta olup bu uygulamalar sayesinde Snapchat fotoğraflarının da geri getirilmesi mümkün olmaktadır.

Snapchat Uygulamasının Özellikleri

Snapchat uygulamasının özellikleri genel anlamda anlık fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olarak bilinmektedir. Bu nedenle fotoğrafların ve videoların kalıcılığı olmayan bir uygulama türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Snapchat uygulaması içerisinde çekilen fotoğrafların ya da videoların kaydedilebilmesi için öncelikli olarak çekim sonrasında kaydetme sekmesine tıklanması gerekmektedir. Bu sayede fotoğrafların ve videoların kaybolması durumunda bile geri getirilmesi mümkün olmaktadır.

Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri yapılırken öncelikli olarak gerekli olan uygulamaların cihazlara indirilmesi gerekmektedir. Bu sayede geçmiş dönemlerde kaydedilmiş olan içeriklere ulaşılması da mümkün olmaktadır.

Snapchat Silinen Fotoğraflarını Geri Getiren Uygulamalar

Snapchat silinen fotoğrafları geri getiren uygulamalar Android ve iOS işletimi olan cihazlar için farklılık göstermektedir. Android uygulamalar için kullanılmakta olan program ismi EaseUS MobiSaver olurken, iOS işlemcileri için kullanılmakta olan programın da aynı isimle App Store içerisinde bulunması gerekmektedir.  

Uygulamaların indirilmesinden sonra kullanım süreçleri de uygulama içerisindeki basamakların takip edilmesi ile sağlanmaktadır. Bu nedenle uygulamanın ana sayfasında yer alan adımların tek tek takip edilerek istenen verilere erişilmesi sağlanabilmektedir.

Snapchat Silinen Videoların Geri Getirilmesi

Snapchat silinen videoların geri getirilmesi işlemleri de tıpkı fotoğrafların geri getirilmesi sürecinde olduğu gibi öncelikle kaydedilen içeriklere yönelik olmaktadır. Bu nedenle bir videonun kaybolması durumunda geri getirilebilmesi için öncelikle kaydedilmiş olması gerekmektedir.

Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme adımlarında olduğu gibi uygulamaların cihaza indirme işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. İndirme işlemleri yapıldıktan sonra belirli tarih aralıkları işaret ederek içeriklerin geri yüklenmesi sağlanmaktadır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..