Teknoloji

Sıfırdan Youtuber Olmak Nedir Nasıl Olunur?

Sıfırdan Youtuber Olmak Nedir Nasıl Olunur?

Sıfırdan Youtuber olma ve youtuber tanımı birbiri ile ilişkili iki konu başlığıdır. Sıfırdan youtuber olacaklar, yotuber olmak için gereken şartları bilmelidirler.

Youtuberlar, yarattığı youtube kanalı üzerinden video ve içerik paylaşımları ile kazanç elde edebilen ve yüksek takipçi sayısına sahip olan sosyal medya yayıncılarıdır. Bu tanımın sağlanması için kişi kendine bir youtube kanalı açmalı ve içerik paylaşımında bulunmalıdır.

Sıfırdan Youtuber olmak için Google hesabı açılışı, kanal açılışı, video paylaşımı işlemlerinin nasıl yapılacağı, youtuber olmak için gereken detaylar ve kazanç sağlamak için reklam yayınlama hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilir

Sıfırdan Youtuber Olmak İçin Google Hesabı Açmak

youtube kanalı oluşturmak

Sıfırdan youtuber olacaklar google hesabı açılışı yapmak için hesap açılışının yapıldığı web adresine giriş yapmalıdırlar. Youtube kanalı açmak için Google hesabı oluşturma adımları şu şekilde sıralanır:

  • İnternet üzerinden, ‘’ accounts.google.com/signup/v2/webcreateaccont ‘’ adresine giriş yapılır.
  • Açılan sayfada yer alan boşluklara, isim, soy isim, tercihe bağlı bir kullanıcı adı ve şifre bilgisi yazılıp, ‘’ next’’ kutucuğuna tıklanır.
  • Açılan yeni sayfada yer alan başlıklardan her hangi bir soru başlığına tıklanır ve bu soruya verilecek cevap boşluğa yazılır. Bu cevap hesabın her hangi bir durumda kapanması halinde, hesabı kurtarmak için kullanılacak güvenlik sorusu bilgisidir.
  • Örneğin, sayfada yer alan başlıklardan, ‘’güvenlik sorusunu doğum tarihim olarak ayarla’’ gibi başlıklardan birinin üstüne tıklanıp, boşluğa doğum tarihi girilir.
  • Bu işlem sonrası aynı sayfanın altında yer alan ‘’ giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.

Adımların tamamlanması ile Google hesabı oluşturulur. Bu hesaba sahip olan kişiler Youtuber olmak için Youtube hesabı açarak, video paylaşımı yapmaya başlayabilirler. Hesaba sahip olmayan kişiler, Youtube kanalı üzerinden kazanç elde edemezler.

Sıfırdan Youtuber Olmak İçin Youtube Kanalı Açmak

sıfırdan youtuber kanalı açmak

Sıfırdan Youtuber olacakların kanal açılışı için ilgili web adresine giriş yapmaları gerekir. Kanal açma işlemi için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

  • İnternet üzerinden, ‘’ youtube.com’’ adresine giriş yapılır.
  • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘’ sign in’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
  • Yeni açılan sayfada yer alan tablonun boşluklarına, bir üst başlıkta nasıl açılacağı anlatılan ve kullanıcı adı ile şifre belirlemesi yapılan Google hesabına ait, e-mail adresi yazılıp, sayfanın altında yer alan, ‘’ devam ‘’ kutucuğuna tıklanır.
  • Açılan sayfada yer alan boşluğa youtube kanalına ilişkin verilecek isim yazılıp, ‘’ giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.

Bu adımlar ile sıfırdan Youtuber olmak için youtube kanalı sayfası oluşturma işlemi tamamlanır. Sayfa oluşturulduktan sonra, kanal hesabına giriş yapılarak, video ve görsel yüklenebilir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL