Aşk Gündem

Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek

Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek

Sevgiliyle sürekli kavga etmek, sebepleri; bazen önemli nedenlerden tartışırken bazen de ota boka diye tabir edilen sebeplerden olabilir. Bu kavga sebepleri benzer olarak, evlilikte sürekli kavga etmek, sebeplerinde de yer alabiliyor. Sevgiliyle sürekli kavga etmek veya eşlerle olan böylesi basit tartışmalar kimi zaman ayrılığa sebep olabiliyor.

Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek, Ota Boka Kavga Etmek

Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek1

Sevgiliyle ota boka kavga etmek tabiriyle yani gereksiz sebeplerden sevgiliyle sürekli kavga etmek, daha çok ilk aylar da görülür. Çiftlerin ilk aylar da sürekli kavga etme sebepleri, birbirlerinin kişiliklerini tanıyamamasındandır.

İlk aydan sonraki aylarda da sevgiliyle ota boka kavga etmek, çok basit sebeplerin birikmesindendir. Bu da en ufak hata da tartışmaya sebep verir.

Sürekli aynı evde yaşamak ya da çok sık görüşme yapıp üzerine uzun süreli telefon iletişimi kurmak da sevgiliyle sürekli kavga etme sebeplerindendir.

Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Kavga Edip Ayrılamayan Sevgililer

kadın erkek kağıt foto

Kavga edip ayrılamayan sevgililer, ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız çözüm yolları geliştirmeniz de fayda var. En başta, sevgiliyle sürekli kavga etmekteki sebepler düşünülmelidir.

Sürekli yapması gerekeni hatırlatmak bir tartışma sebebi olabilir. Örneğin sorumluluklarını yerine getirmeyen bir partneriniz var ve siz kendisini sürekli uyardığınız için tartışıyorsanız, bir süre uyarmamayı deneyebilirsiniz.

 Yine de uyarmanız gerekiyorsa daha az ve farklı metotlarla uyarı yapabilirsiniz.

Sevgilimle Kavga Etmek İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

üzülen kadın

Sevgiliyle sürekli kavga edilmesi; sevgilimle ayrılmak da istemiyorum ama kavga etmek de istemiyorum ne yapmalıyım, diyorsanız görüşmelerinizi mutlaka azaltın.

Sevgiliyle sürekli kavga etmemek için, daha az görüşüp, telefon konuşma süresini azalmak yararlıdır. Örneğin, görüşmeden önce telefondan uzun konuşmayın ki yan yana geldiğinizde konuşacak şeyleriniz kalsın. Ota boka tartışma dedikleri kavgaların çoğunun sebebi, konuşacak bir şeyin kalmamasından kaynaklanır.

Evlilikte Sürekli Kavga Etmek

karı koca kavga

Araştırmalar evliliğin ilk aylarında eşlerin sürekli kavga ettiğini belirtiyor. Araştırmalar, bununla beraber uzun ilişkilerde tartışmaların azaldığını da göstermiştir.Özellikle görücü usulü evliliklerinin ilk ayları çok tartışmalı geçebilir. Çünkü eşler ilk defa bu derece bir yakınlık içinde yaşamaya başlamıştır.

Bu şaşırtıcı psikolojik sebeplerden ötürü, evliliğin ilk aylarında sürekli kavga görülebilir. Özel bir neden yoksa evlilikte sürekli kavga etmek ve sebepleri zamanla azalacaktır.  

Her Evlilikte Kavga Olur mu?

evlilikte sürekli kavga etmek

Her evlilikte kavga olmaz ancak hepsine yakın olan bir oranda kavga görülebilir. Kavgaların temel sebeplerine bakılmalıdır. Genelde çoğu kavgalar denildiği gibi ota boka sebeplerden çıkar. Bazı davranış kalıpları eşlerde sinirlilik meydana getirebilir.

Örneğin 6 ay boyunca benzer basit hataları yapan partnerin eşi, artık dayanamaz hale gelir. Dayanılmaz seviyeye geldiği için artık o basit hataya karşı sinirsel bir tutum oluşturur.

Bunun olumsuz getirisi olarak bu ve bu gibi basit sebeplerden ötürü, evlilikte sürekli kavga etme durumları görülebilir. Evlilikte ya da sevgililikte ota boka kavga etmek dedikleri tartışmanın en önemli sebepleri de budur.

Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Sürekli Kavga Eden Çiftler Ne Yapmalı?

mutlu çift olmak için

Sürekli kavga eden çiftler ne yapmalı için, basit ama önemli şeylerdir.

Evlilikte sürekli kavga etmek durumundan şikayetçiyseniz, bir süre mutlaka ayrı evlerde yaşamalısınız. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Yalnız başınıza tatile gitmek için de birbirinize izin vermeniz iyi bir tercih olacaktır.

Sevgiliyle sürekli kavga etmek, durumundan şikayetçiyseniz bir süre ayrı evlerde yaşamak çok işe yarayacaktır. Aynı evde yaşamıyorsanız görüşme sıklığınızı mutlaka azaltmalısınız.

Telefon iletişimini geçici olarak çok aza indirmek ya da hiç iletişim kurmamak ilişkiyi ayakta tutmak için çok iyi bir tercih olabilir. Bunların yanında farklı arkadaşlarınızla sosyalleşmek de çok önemlidir.

Tüm bunların sonucunda birbirinizi daha iyi anlayıp kavgadan ve tartışmadan uzak bir ilişki sürdüreceğinizden emin olabilirsiniz. Böylece, sevgiliyle sürekli kavga etmek, sorunu çözülecektir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL