Aşk

Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır

Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır

Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, eşler ya da çiftler arasında kavga etmek bazen kaçınılmaz olabilir. Öyle ki aynı evde uzun süre hiç tanımadığınız biriyle yaşamak ya da uzun süre birlikte olmak, bazı anlaşmazlıkları da beraberinde getirebilir.

Atalarımızın deyimiyle kavga etmek aşkın ya da evliliğin tuzu biberidir. Ancak kavgayı dozunda bırakmak ve sonrasında barışmayı bilmek gerekir. İlişkinizde sık sık kavgalar başladıysa ve bundan bir an önce kurtulmak istiyorsanız, sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır açıklayalım…

Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Davranılmalı

küsmek

Sevgililer arasında kavga etmek bazen gerekli olsa da kavgaların sayısının artması, tehlike çanlarının çalmaya başlaması anlamına gelir. Eğer sevgilinizle sürekli kavga etmeye başladıysanız, onunla barışmanın bir yolunu bulmalısınız.

Bu sayede kavgalarınız azalacak ve ilişkiniz tehlikeli bölgeden çıkarak, çok daha anlanmalı hale gelmeye başlayacaktır. Ayrıca kavgalarının sonunun romantik bitmesi her zaman eşler arasındaki muhabbeti çoğaltır. Hazırsanız, sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır sorusunun cevaplarını vermeye başlayalım;

Sevgiliyle Kavgadan Sonra Derin Nefes Alın ve 10’a Kadar Sayın

ilişkide tartışmak

Anlık bir öfkeyle sevgilinizin kalbini kırmamak için hoşunuza gitmeyen bir şey duyduysanız, derin bir nefes alın ve ardından 10’a kadar sayın.

Sevgiliyle kavga edip konuşmamak, aslında birbirinizin kalbini daha çok kırmanıza engel olur. Anlatırken kolay gibi görünse de sakin kalmak zordur ama sonunda kazanan siz olursunuz.

Sevgiliyle Kavga Ederken Tartışmayı Kazanmaya Çalışmayın

Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır2

Sevgilinizde yaşadığınız her tartışmada haklı çıkmak zorunda değilsiniz. Kavga ettikten sonra kavganın sebebini gözden geçirin ve üstünlük kurmaya çalışmayın. Haksız olduğunuz yerlerde kendinizi eleştirmeyi bilin.

Sevgiliye kavga ettikten sonra söylenecek sözler onu rencide edecek ya da sinirlendirecek şeyler olmamalıdır. Haklı olsanız bile sakin şekilde anlatın. Mutlaka başarılı olacaksınız.

Kavga Ettikten Sonra Tehdit Etmeyin

Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır4

Kavgadan sonra erkeğe nasıl davranmalı? sorusu pek çok kadının ortak problemdir. Eğer şiddetli bir kavga yaşadıysanız, onu terk edip gitmekle ya da başka şeylerle tehdit etmeyin. Eğer boşanmakla ya da tehditle biten kavgalar yaşıyorsanız, ilişkiniz bir gün erkeğinizin sizi terk etmesi ile sonlanabilir.

Sevgiliyle Kavga Ederken Onu Dinlemeyi Öğrenin

Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır7

Eşler kavga ettikten sonra ne yapmalı? Eğer sevdiğiniz kadınla ya da erkekle kavga ediyorsanız, ortalığın biraz sakinleşmesini bekleyin. Barışmak için en doğru zaman, sinirlerin yatıştığı andır.

Ardından, karşınıza alıp konuşun ve onu dinleyin. Sizin hakkınızda ne düşündüğünü ve hoşlanmadığı şeyleri öğrenmeye çalışın. Ne kadar ılımlı ve yapıcı olursanız, ilişkiniz o kadar sağlam olacaktır.

Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Sarılmayı Deneyin

Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır 6

Kavga ettikten sonra fiziksel olarak temas etmek oldukça zordur. Ancak bir kere bunu dendiğinizde, çok kolay ve sakinleştirici olduğunu göreceksiniz.

Kavgadan sonra soğuk davranan erkek arkadaşınızın yelkenleri suya indirmesi için sadece sarılmanızın yeterli olacağını unutmayın. Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, için iyi bir çözüm olacaktır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL