SEO Uyumlu Özgün Makale Nasıl Yazılır – SEO Makale Nedir?

/ 6 Temmuz 2020 / 4.685 views / yorumsuz
SEO Uyumlu Özgün Makale Nasıl Yazılır – SEO Makale Nedir?

SEO makalesi yazmak için dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar vardır. Örneğin; SEO makale yazarken mutlaka başlık içinde anahtar kelime bulunmalıdır. İlk başlık için h1 etiketinin kullanılması gerekir.

Diğer başlıklar için ise sırası ile h2, h3, h4 gibi başlık sırasına göre etiketler kullanılabilir. SEO kurallarına göre bu başlıkların başlangıcında illa anahtar kelime olması gerekmez ama mutlaka içinde bir yerde anahtar kelime olmalıdır. SEO uyumlu makale yazılması için başka kurallar da bulunuyor.

SEO Uyumlu Makale Kaç Kelime Olmalıdır?

 SEO Makale Nedir?

SEO uyumlu makale kelime sayısı en az 300 olarak belirlenmiştir. İçeriğin ilk 50 ile 100 kelime arasında mutlaka anahtar kelimenin bulunması gerekir. SEO makalelerinde anahtar kelime hakkında bilgi verilmesi gerekir.

Anahtar kelime kullanımında makalede belli sayıda anahtar kelime bulunması önemlidir. Örneğin bir makalede geçen anahtar kelime oranı ideal olarak yüzde 1 ile 3 arasında değişmektedir. Anahtar kelimeler kalın, italik ya da altı çizili olabilir. Bu sizin internet sitelerinde üst sırada yer almanızı sağlar.

SEO Uyumlu Makale için Kopya Testi

seo uyumlu makale yazmak

SEO uyumlu makale kopya testi mutlaka yapılmalıdır. Makale testi yapılmasını sağlayan pek çok test araçlarını bulabilirsiniz. Makale analizinin yanlış sonuç vermesi halinde Google’un sizi cezalandıracağını aklınızdan çıkarmayın.

Grammarly uygulaması doğru analiz yapan, kullanılması kolay olması ile bilinmektedir. Grammarly’nin tam 16 milyar site içinden test yaptığı bilinmektedir. Yalnızca kopya testi değil, aynı zamanda anahtar kelime derinlik testinin de yapılması gerekir. Bu testler yazıların hatasız olması için mutlaka yapılmalıdır.

SEO Uyumlu Makalede Anahtar Kelime Derinlik Testi

seo uyumlu makale1

SEO uyumlu makale anahtar kelime derinlik testi yaparken bir ya da iki tane anahtar kelimeye odaklanılması mümkündür. Odaklanılan kelimelerin makale içinde yüzde 1 ya da 2 oranında geçmesi yeterli olur. Diyelim ki 300 kelimelik bir makale yazdınız.

O zaman anahtar kelimenizi en az 1 kere en çok da 6 kere kullanmanız gerekir. Oranın denk getirilmesi için çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Word Counter bu uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama makalenin kelime sayısını, anahtar kelimenin derinliğini yani yüzde oranını göstermektedir.

SEO makale yazarken bu ve benzeri uygulamaların kullanılması otomatik olarak hatalarınızın tespit edilmesini ve kusursuz bir şekilde SEO makale yazılması mümkün olur. SEO makaleyi kendi başınıza yazmak zorunda değilsiniz. SEO makale yazan şirketlerden hizmet alarak kusursuz SEO yazılarına sahip olabilirsiniz!


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..