Gündem Teknoloji

SEO Uyumlu Özgün Makale Nasıl Yazılır – SEO Makale Nedir?

SEO Uyumlu Özgün Makale Nasıl Yazılır – SEO Makale Nedir?

SEO makalesi yazmak için dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar vardır. Örneğin; SEO makale yazarken mutlaka başlık içinde anahtar kelime bulunmalıdır. İlk başlık için h1 etiketinin kullanılması gerekir.

Diğer başlıklar için ise sırası ile h2, h3, h4 gibi başlık sırasına göre etiketler kullanılabilir. SEO kurallarına göre bu başlıkların başlangıcında illa anahtar kelime olması gerekmez ama mutlaka içinde bir yerde anahtar kelime olmalıdır. SEO uyumlu makale yazılması için başka kurallar da bulunuyor.

SEO Uyumlu Makale Kaç Kelime Olmalıdır?

 SEO Makale Nedir?

SEO uyumlu makale kelime sayısı en az 300 olarak belirlenmiştir. İçeriğin ilk 50 ile 100 kelime arasında mutlaka anahtar kelimenin bulunması gerekir. SEO makalelerinde anahtar kelime hakkında bilgi verilmesi gerekir.

Anahtar kelime kullanımında makalede belli sayıda anahtar kelime bulunması önemlidir. Örneğin bir makalede geçen anahtar kelime oranı ideal olarak yüzde 1 ile 3 arasında değişmektedir. Anahtar kelimeler kalın, italik ya da altı çizili olabilir. Bu sizin internet sitelerinde üst sırada yer almanızı sağlar.

SEO Uyumlu Makale için Kopya Testi

seo uyumlu makale yazmak

SEO uyumlu makale kopya testi mutlaka yapılmalıdır. Makale testi yapılmasını sağlayan pek çok test araçlarını bulabilirsiniz. Makale analizinin yanlış sonuç vermesi halinde Google’un sizi cezalandıracağını aklınızdan çıkarmayın.

Grammarly uygulaması doğru analiz yapan, kullanılması kolay olması ile bilinmektedir. Grammarly’nin tam 16 milyar site içinden test yaptığı bilinmektedir. Yalnızca kopya testi değil, aynı zamanda anahtar kelime derinlik testinin de yapılması gerekir. Bu testler yazıların hatasız olması için mutlaka yapılmalıdır.

SEO Uyumlu Makalede Anahtar Kelime Derinlik Testi

seo uyumlu makale1

SEO uyumlu makale anahtar kelime derinlik testi yaparken bir ya da iki tane anahtar kelimeye odaklanılması mümkündür. Odaklanılan kelimelerin makale içinde yüzde 1 ya da 2 oranında geçmesi yeterli olur. Diyelim ki 300 kelimelik bir makale yazdınız.

O zaman anahtar kelimenizi en az 1 kere en çok da 6 kere kullanmanız gerekir. Oranın denk getirilmesi için çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Word Counter bu uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama makalenin kelime sayısını, anahtar kelimenin derinliğini yani yüzde oranını göstermektedir.

SEO makale yazarken bu ve benzeri uygulamaların kullanılması otomatik olarak hatalarınızın tespit edilmesini ve kusursuz bir şekilde SEO makale yazılması mümkün olur. SEO makaleyi kendi başınıza yazmak zorunda değilsiniz. SEO makale yazan şirketlerden hizmet alarak kusursuz SEO yazılarına sahip olabilirsiniz!


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL