SEO Uyumlu Özgün Makale Nasıl Yazılır – SEO Makale Nedir?

/ 6 Temmuz 2020 / 4.685 views / yorumsuz
SEO Uyumlu Özgün Makale Nasıl Yazılır – SEO Makale Nedir?

SEO makalesi yazmak için dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar vardır. Örneğin; SEO makale yazarken mutlaka başlık içinde anahtar kelime bulunmalıdır. İlk başlık için h1 etiketinin kullanılması gerekir.

Diğer başlıklar için ise sırası ile h2, h3, h4 gibi başlık sırasına göre etiketler kullanılabilir. SEO kurallarına göre bu başlıkların başlangıcında illa anahtar kelime olması gerekmez ama mutlaka içinde bir yerde anahtar kelime olmalıdır. SEO uyumlu makale yazılması için başka kurallar da bulunuyor.

SEO Uyumlu Makale Kaç Kelime Olmalıdır?

 SEO Makale Nedir?

SEO uyumlu makale kelime sayısı en az 300 olarak belirlenmiştir. İçeriğin ilk 50 ile 100 kelime arasında mutlaka anahtar kelimenin bulunması gerekir. SEO makalelerinde anahtar kelime hakkında bilgi verilmesi gerekir.

Anahtar kelime kullanımında makalede belli sayıda anahtar kelime bulunması önemlidir. Örneğin bir makalede geçen anahtar kelime oranı ideal olarak yüzde 1 ile 3 arasında değişmektedir. Anahtar kelimeler kalın, italik ya da altı çizili olabilir. Bu sizin internet sitelerinde üst sırada yer almanızı sağlar.

SEO Uyumlu Makale için Kopya Testi

seo uyumlu makale yazmak

SEO uyumlu makale kopya testi mutlaka yapılmalıdır. Makale testi yapılmasını sağlayan pek çok test araçlarını bulabilirsiniz. Makale analizinin yanlış sonuç vermesi halinde Google’un sizi cezalandıracağını aklınızdan çıkarmayın.

Grammarly uygulaması doğru analiz yapan, kullanılması kolay olması ile bilinmektedir. Grammarly’nin tam 16 milyar site içinden test yaptığı bilinmektedir. Yalnızca kopya testi değil, aynı zamanda anahtar kelime derinlik testinin de yapılması gerekir. Bu testler yazıların hatasız olması için mutlaka yapılmalıdır.

SEO Uyumlu Makalede Anahtar Kelime Derinlik Testi

seo uyumlu makale1

SEO uyumlu makale anahtar kelime derinlik testi yaparken bir ya da iki tane anahtar kelimeye odaklanılması mümkündür. Odaklanılan kelimelerin makale içinde yüzde 1 ya da 2 oranında geçmesi yeterli olur. Diyelim ki 300 kelimelik bir makale yazdınız.

O zaman anahtar kelimenizi en az 1 kere en çok da 6 kere kullanmanız gerekir. Oranın denk getirilmesi için çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Word Counter bu uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama makalenin kelime sayısını, anahtar kelimenin derinliğini yani yüzde oranını göstermektedir.

SEO makale yazarken bu ve benzeri uygulamaların kullanılması otomatik olarak hatalarınızın tespit edilmesini ve kusursuz bir şekilde SEO makale yazılması mümkün olur. SEO makaleyi kendi başınıza yazmak zorunda değilsiniz. SEO makale yazan şirketlerden hizmet alarak kusursuz SEO yazılarına sahip olabilirsiniz!


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..
Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Nasıl Bağlanır
Altyapısı olmayan evler için internet bağlatmak, sabit internet bağlatmak istendiğinde mümkün olmamaktadır. Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır sorusuna cevap vermek gerekir ise; altyapı döşenmesini talep etmek veya mobil..