Samsung Telefona Format Atma

/ 12 Aralık 2020 / 9.908 views / yorumsuz
Samsung Telefona Format Atma

Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma ile daha pratik hale gelebilir.

Cihaza uygun olarak kullanılan resetleme işlemleri öncesi, silinmesi istenmeyen verilerin saklanması gereklidir. Çünkü format sonrası akıllı cihazda müzik, fotoğraf ve uygulamalar tamamen silineceği gibi kişisel ayarlar da sıfırlanacaktır.

Samsung Telefına Format Atmadan Önce Neler Yapılmalı

Samsung’a format atmadan önce önemli olan verilerinizi yedeklemeniz gereklidir. Samsung telefonunuzu PC’ye bağlayarak fotoğraf ve müzik gibi önemli verileri yedekleyebilirsiniz.

Ayrıca işletim sistemi, Samsung telefona format atma öncesinde verileri yedekleme opsiyonu sunar. Opsiyonu tercih etmeniz halinde Gmail’e yedeklenen verileri yeniden cihaza yükleyebilirsiniz.

Samsung Telefona Soft Format Atma Nasıl Yapılır

Samsung’a soft reset atmak sadece verilerin silinmesi için kullanılır. Fabrika ayarlarına dönmek olarak da ifade edilen bu yöntem ile cep telefonunuzdan uygulamaları, uygulamalara ait verileri ve kişisel olmayan pek çok veriyi cihazınızdan tamamen temizleyebilirsiniz.

Samsung cihaza soft format atma işlemi sırası ile şu şekilde yapılır:

  1. Uygulama menüsüne giriş yaparak “Ayarlar” sekmesine giriş yapın.
  2. “Kişiselleştirme” sekmesine giriş yapın.
  3. Sekmede “Sıfırlama” bölümüne girin ve “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” sekmesine tıklayın.

Samsung Telefona Hard Format Atma Nasıl Yapılır

Samsung telefına had reset atmak küçük çaplı temizlikten daha büyük bir problem ile mücadele etmek için tercih edilir. Uygulama, uygulamaya ait olmayan veriler, kişisel ve kişisel olmayan verilerin tamamı hard format işlemi ile telefonunuzdan silinebilir.

Telefonu doğrudan ilk günkü haline getiren hard reset işlemini kullanarak telefonunuzu ilk günkü haline çevirebilirsiniz. Hard sıfırlama tercihi ile Samsung telefona format atma işlemi sırası ile şu şekilde yapılır:

  1. Telefonunuzu kapatın ve 10 saniye sonra yeniden açın.
  2. Telefon yeniden açılırken 20 saniye boyunca home, ses açma ve ses kapama tuşlarına aynı ayda basılı tutun.
  3. Açılan “Recovery” ekranında “Wipe Data Factory Reset” seçeneği üzerine gelin ve ses açma ve ses kapatma tuşlarına birlikte basın.
  4. “Wipe Cache Partition” seçeneği üzerinde iken aynı anda ses açma ve kapatma tuşlarına birlikte basın.
  5. İşlemi sonlandırmak için “Reboot System Now” seçeneğini kullanarak cihazı yeniden başlatın.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Xiaomi Rehber Aktarma
Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..
Androidden iPhone’a Whatsapp Aktarma
Android’den Whatsapp sohbetlerinin iPhone’a taşınması için 3 yöntem bulunur. Androidden iPhone’a Whatsapp aktarma yöntemleri şunlardır: E-Posta Google Drive Uygulama ile E-Posta Yoluyla Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma E-posta ile WhatsApp mesajlarını..