Teknoloji

Samsung Telefona Format Atma

Samsung Telefona Format Atma

Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma ile daha pratik hale gelebilir.

Cihaza uygun olarak kullanılan resetleme işlemleri öncesi, silinmesi istenmeyen verilerin saklanması gereklidir. Çünkü format sonrası akıllı cihazda müzik, fotoğraf ve uygulamalar tamamen silineceği gibi kişisel ayarlar da sıfırlanacaktır.

Samsung Telefına Format Atmadan Önce Neler Yapılmalı

Samsung’a format atmadan önce önemli olan verilerinizi yedeklemeniz gereklidir. Samsung telefonunuzu PC’ye bağlayarak fotoğraf ve müzik gibi önemli verileri yedekleyebilirsiniz.

Ayrıca işletim sistemi, Samsung telefona format atma öncesinde verileri yedekleme opsiyonu sunar. Opsiyonu tercih etmeniz halinde Gmail’e yedeklenen verileri yeniden cihaza yükleyebilirsiniz.

Samsung Telefona Soft Format Atma Nasıl Yapılır

Samsung’a soft reset atmak sadece verilerin silinmesi için kullanılır. Fabrika ayarlarına dönmek olarak da ifade edilen bu yöntem ile cep telefonunuzdan uygulamaları, uygulamalara ait verileri ve kişisel olmayan pek çok veriyi cihazınızdan tamamen temizleyebilirsiniz.

Samsung cihaza soft format atma işlemi sırası ile şu şekilde yapılır:

  1. Uygulama menüsüne giriş yaparak “Ayarlar” sekmesine giriş yapın.
  2. “Kişiselleştirme” sekmesine giriş yapın.
  3. Sekmede “Sıfırlama” bölümüne girin ve “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” sekmesine tıklayın.

Samsung Telefona Hard Format Atma Nasıl Yapılır

Samsung telefına had reset atmak küçük çaplı temizlikten daha büyük bir problem ile mücadele etmek için tercih edilir. Uygulama, uygulamaya ait olmayan veriler, kişisel ve kişisel olmayan verilerin tamamı hard format işlemi ile telefonunuzdan silinebilir.

Telefonu doğrudan ilk günkü haline getiren hard reset işlemini kullanarak telefonunuzu ilk günkü haline çevirebilirsiniz. Hard sıfırlama tercihi ile Samsung telefona format atma işlemi sırası ile şu şekilde yapılır:

  1. Telefonunuzu kapatın ve 10 saniye sonra yeniden açın.
  2. Telefon yeniden açılırken 20 saniye boyunca home, ses açma ve ses kapama tuşlarına aynı ayda basılı tutun.
  3. Açılan “Recovery” ekranında “Wipe Data Factory Reset” seçeneği üzerine gelin ve ses açma ve ses kapatma tuşlarına birlikte basın.
  4. “Wipe Cache Partition” seçeneği üzerinde iken aynı anda ses açma ve kapatma tuşlarına birlikte basın.
  5. İşlemi sonlandırmak için “Reboot System Now” seçeneğini kullanarak cihazı yeniden başlatın.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL