Sağlık

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar

Saça yapışan sakızın çıkartılabilmesi için karbonat, diş macunu, bebek yağı, limonlu su, fıstık ezmesi, buz vazelin ve yemeklik yağ gibi yöntemler bulunmaktadır. Saça yapışan sakız nasıl çıkar sorusunun cevapları olan yöntemler; evde kolay bulunan malzemeler ile pratik bir şekilde uygulanabilmektedirler.

Saça Yapışan Sakızın Vazelin İle Çıkartılması

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkartılır

Vazelin ile saçtaki sakızın çıkartılması için öncelikle saçın sakızlı bölgesine bol miktarda vazelin sürülmelidir. Ardından yaklaşık 15-20 dakika vazelinli bir şekilde saçın bekletilmesi gerekmektedir. Geniş dişli bir tarak alınarak saçın vazelinli olan bölümü taranmalıdır.

Tarama esnasında sakız saçtan çıkmaktadır. Sakız çıktıktan sonra saçın önce su ile yıkanması ve ardından şampuan sürülerek tekrar yıkanması gerekmektedir.

Yemeklik Yağ İle Saça Yapışan Sakızın Çıkartılması

saça yapışan sakızı çıkartmak

Yemeklik yağ kullanımı ile saçtaki sakızın çıkartılması için öncelikle saçın sakız yapışan bölgesine zeytinyağı sürülmelidir. Zeytinyağına alternatif olarak herhangi bir yemek yağı da kullanılabilmektedir. Yağ sürüldükten sonra 10 dakika bekletilmelidir.

Sakızın yavaş yavaş çözüldüğü hissedilebilmektedir. Ara ara el sürerek saçlar birbirinden ayrılabilmektedir. Peçete ve el aracılığı ile saçtaki sakız çıkartılabilmektedir. Sonrasında saçı tararken saç fırçası kullanılmalıdır. Kalan parçacıklar da temizlendikten sonra su ile saç durulanmalı ve sonrasında şampuan ile yıkanmalıdır.

Tuzlu Su Kullanarak Saça Yapışan Sakızın Çıkartılması

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar6

Tuzlu su ile saçtaki sakızı çıkartmak için öncelikle tuzlu su hazırlanmalıdır. 1 bardak su için 1 yemek kaşığı tuz kullanılmalıdır. Ardından saçın sakızlı bölgesi hazırlanarak karışıma batırılmalıdır. Saça yapışan sakız nasıl çıkar sorusunun cevabı olan tuzlu sudan sonra sakızlı bölgeye sürülmelidir.

Yaklaşık 15 dakika kadar sakızlı bölgede buz bekletilmelidir. Zaman içerisinde sakızın yumuşamaya başladığı ve çıkmaya müsait hale geldiği görülebilmektedir. Tarak ile çıkmasına yardım edilebilmektedir.

Fıstık Ezmesi İle Saçtaki Sakızın Çıkartılması

saça yapışan sakızı çıkartma

Fıstık ezmesi kullanarak saçtaki sakızın çıkartılması için öncelikle saçtaki sakız olan bölgeye fıstık ezmesi sürülmelidir. Sürüm esnasında parmaklara yapışmaması ve hızlı karışması isteniyor ise; bu durumda diş fırçası kullanılarak sakızlı bölgeye sürülebilmektedir.

Fıstık ezmesinin içerisindeki yağı emdikten sonra havluyla veya kumaşla fıstık ezmesi olan saç tutamı çekilmelidir. Çekme ile fıstık ezmesiyle beraber sakız da çıkmaktadır.

Limonlu Su Uygulanarak Saça Yapışan Sakızın Çıkartılması

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar8

Limonlu su ile saçtaki sakızın çıkartılması için musluk suyu ile taze sıkılmış limon suyu karıştırılmalı ve içerisinde de kullanılan saç kremi eklenmelidir. Ardından bu karışım saça uygulanmalıdır.

Saça yapışan sakız nasıl çıkar sorusunun en pratik cevaplarından biri olan limonlu su uygulandıktan sonra saçın taranması ile beraber sakız çıkartılabilmektedir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL