Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar

/ 21 Eylül 2020 / 2.214 views / yorumsuz
Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar

Saça yapışan sakızın çıkartılabilmesi için karbonat, diş macunu, bebek yağı, limonlu su, fıstık ezmesi, buz vazelin ve yemeklik yağ gibi yöntemler bulunmaktadır. Saça yapışan sakız nasıl çıkar sorusunun cevapları olan yöntemler; evde kolay bulunan malzemeler ile pratik bir şekilde uygulanabilmektedirler.

Saça Yapışan Sakızın Vazelin İle Çıkartılması

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkartılır

Vazelin ile saçtaki sakızın çıkartılması için öncelikle saçın sakızlı bölgesine bol miktarda vazelin sürülmelidir. Ardından yaklaşık 15-20 dakika vazelinli bir şekilde saçın bekletilmesi gerekmektedir. Geniş dişli bir tarak alınarak saçın vazelinli olan bölümü taranmalıdır.

Tarama esnasında sakız saçtan çıkmaktadır. Sakız çıktıktan sonra saçın önce su ile yıkanması ve ardından şampuan sürülerek tekrar yıkanması gerekmektedir.

Yemeklik Yağ İle Saça Yapışan Sakızın Çıkartılması

saça yapışan sakızı çıkartmak

Yemeklik yağ kullanımı ile saçtaki sakızın çıkartılması için öncelikle saçın sakız yapışan bölgesine zeytinyağı sürülmelidir. Zeytinyağına alternatif olarak herhangi bir yemek yağı da kullanılabilmektedir. Yağ sürüldükten sonra 10 dakika bekletilmelidir.

Sakızın yavaş yavaş çözüldüğü hissedilebilmektedir. Ara ara el sürerek saçlar birbirinden ayrılabilmektedir. Peçete ve el aracılığı ile saçtaki sakız çıkartılabilmektedir. Sonrasında saçı tararken saç fırçası kullanılmalıdır. Kalan parçacıklar da temizlendikten sonra su ile saç durulanmalı ve sonrasında şampuan ile yıkanmalıdır.

Tuzlu Su Kullanarak Saça Yapışan Sakızın Çıkartılması

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar6

Tuzlu su ile saçtaki sakızı çıkartmak için öncelikle tuzlu su hazırlanmalıdır. 1 bardak su için 1 yemek kaşığı tuz kullanılmalıdır. Ardından saçın sakızlı bölgesi hazırlanarak karışıma batırılmalıdır. Saça yapışan sakız nasıl çıkar sorusunun cevabı olan tuzlu sudan sonra sakızlı bölgeye sürülmelidir.

Yaklaşık 15 dakika kadar sakızlı bölgede buz bekletilmelidir. Zaman içerisinde sakızın yumuşamaya başladığı ve çıkmaya müsait hale geldiği görülebilmektedir. Tarak ile çıkmasına yardım edilebilmektedir.

Fıstık Ezmesi İle Saçtaki Sakızın Çıkartılması

saça yapışan sakızı çıkartma

Fıstık ezmesi kullanarak saçtaki sakızın çıkartılması için öncelikle saçtaki sakız olan bölgeye fıstık ezmesi sürülmelidir. Sürüm esnasında parmaklara yapışmaması ve hızlı karışması isteniyor ise; bu durumda diş fırçası kullanılarak sakızlı bölgeye sürülebilmektedir.

Fıstık ezmesinin içerisindeki yağı emdikten sonra havluyla veya kumaşla fıstık ezmesi olan saç tutamı çekilmelidir. Çekme ile fıstık ezmesiyle beraber sakız da çıkmaktadır.

Limonlu Su Uygulanarak Saça Yapışan Sakızın Çıkartılması

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar8

Limonlu su ile saçtaki sakızın çıkartılması için musluk suyu ile taze sıkılmış limon suyu karıştırılmalı ve içerisinde de kullanılan saç kremi eklenmelidir. Ardından bu karışım saça uygulanmalıdır.

Saça yapışan sakız nasıl çıkar sorusunun en pratik cevaplarından biri olan limonlu su uygulandıktan sonra saçın taranması ile beraber sakız çıkartılabilmektedir.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Önerileri Evde
Cilt temizliği, cildin sağlığını ve görünümünü korumak için kişisel bakımın temelini oluşturmaktadır. Özellikle eve kapanılan bu günlerde cilt bakımı, D vitamininden ve temiz havadan uzak kaldığı için önemsenmesi gereken bir..
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde
Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz..
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Hidrofeyşıl Cilt Bakımı – HydraFacial Cilt Bakımı
HydraFacial cilt bakımı; cildin yenilenmesini, akne ve lekelerden kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. HydraFacial cilt bakımı kapsamında cihaz, enjeksiyon ve benzer yöntemler ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır. HydraFacial Cilt Bakımı Uygulamasının..
Adet Bittikten Sonra Gelen Leke
Adet bittikten sonra gelen leke, vajina salgısında kan olması olarak yorumlanmaktadır. Adet bittikten sonra gelen lekenin ne kadar süre geleceği ise; her kadının bünyesine göre farklılık göstermektedir. Adet Bittikten Sonra..
Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Olur
Tırnaktaki beyaz lekelerin oluşma sebepleri; karaciğer rahatsızlıkları, siroz ve hepatit gibi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Ayrıca tırnaktaki beyaz lekeler neden olur sorusunun cevabı; vitamin ve mineral eksikliği gibi durumlar da..