Sabit Telefon Yönlendirme İptali Nasıl Yapılır

/ 3 Kasım 2020 / 2.518 views / yorumsuz
Sabit Telefon Yönlendirme İptali Nasıl Yapılır

Sabit telefon yönlendirme iptali yapılırken kullanılan tuşlama sıralaması; ##002# olmaktadır. Sabit telefon yönlendirme iptali nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; durumlara göre yönlendirme iptal tuşlamaları farklılık gösterebilmektedir.

Her koşulda çağrı yönlendirme iptali için ##21# tuşlanmalıdır. Meşgul olma durumunda çağrı yönlendirme iptali için ##67# tuşlanmalıdır. Ayrıca cevap verilememesi durumunda çağrı yönlendirmesi iptali yapılacak ise; yapılması gereken tuşlama, ##61# olmaktadır.

Arama yönlendirme yapıldığında öncelikle aranan sabit numaraya ve oradan yönlendirilen diğer numaraya arama yapıldığı için sabit numaranın tarifesi üzerinden konuşma ücretlendirilmektedir.

Sabit Telefondan Tüm Gelen Çağrıların Yönlendirilmesi ve İptali Nasıl Yapılır

Sabit telefondan gelen bütün çağrıların yönlendirilmesi için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Sabit telefon üzerinden öncelikle *21* tuşlanmalıdır.
  • Ardından yönlendirme yapılmak istenen cep telefonu ya da sabit telefon numarası tuşlanmalıdır.
  • # tuşuna basıldıktan sonra yönlendirme işlemi tamamlanmaktadır.
  • Yapılan yönlendirmeyi iptal etmek isteyenlerin yapmaları gereken tuşlama ise; ##002# olmaktadır.

Sadece Sabit Telefon Meşgulken Çağrı Yönlendirmesi ve İptali Nasıl Yapılır

Sabit telefonun meşgulken yönlendirmesini yapmak için takip edilmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Sabit telefondan gelen çağrıda meşgul olunması halinde çağrının yönlenmesini isteyenlerin öncelikle *60* tuşlamalarını sırası ile yapmaları gerekmektedir.
  • Ardından yönlendirilecek olan telefon numarası doğru bir şekilde tuşlanmalıdır ve sonrasında # tuşuna basılmalıdır.
  • Sabit telefon yönlendirme iptali nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; bu durumda yapılan yönlendirmelerin iptal edilmesi için ##002# tuşlanmalıdır. Ayrıca #60# tuşlandığında da yönlendirmeyi iptal edebilmek mümkün olmaktadır.

Sabit Telefona Cevap Verilmediğinde Çağrı Yönlendirme ve İptali Nasıldır

Sabit telefona yanıt verilemediğinde yönlendirme yapmak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Her daim sabit telefona cevap verecek durumda olunamayacağı için çağrı yönlendirme yapılabilmektedir ve bunun için *22* tuşlanmalıdır.
  • Tuşlama yapıldıktan sonra çağrı hangi numaraya yönlendirilmek isteniyor ise; o numara girilmelidir ve sonrasında # tuşlanmalıdır.
  • Telefona cevap veremeyecek durumda olanlar için sabit telefon yönlendirme iptali nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ##002# tuşlanarak iptal işlemi yapılabilmektedir.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..