Sabit Telefon Yönlendirme İptali Nasıl Yapılır

/ 3 Kasım 2020 / 2.499 views / yorumsuz
Sabit Telefon Yönlendirme İptali Nasıl Yapılır

Sabit telefon yönlendirme iptali yapılırken kullanılan tuşlama sıralaması; ##002# olmaktadır. Sabit telefon yönlendirme iptali nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; durumlara göre yönlendirme iptal tuşlamaları farklılık gösterebilmektedir.

Her koşulda çağrı yönlendirme iptali için ##21# tuşlanmalıdır. Meşgul olma durumunda çağrı yönlendirme iptali için ##67# tuşlanmalıdır. Ayrıca cevap verilememesi durumunda çağrı yönlendirmesi iptali yapılacak ise; yapılması gereken tuşlama, ##61# olmaktadır.

Arama yönlendirme yapıldığında öncelikle aranan sabit numaraya ve oradan yönlendirilen diğer numaraya arama yapıldığı için sabit numaranın tarifesi üzerinden konuşma ücretlendirilmektedir.

Sabit Telefondan Tüm Gelen Çağrıların Yönlendirilmesi ve İptali Nasıl Yapılır

Sabit telefondan gelen bütün çağrıların yönlendirilmesi için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Sabit telefon üzerinden öncelikle *21* tuşlanmalıdır.
  • Ardından yönlendirme yapılmak istenen cep telefonu ya da sabit telefon numarası tuşlanmalıdır.
  • # tuşuna basıldıktan sonra yönlendirme işlemi tamamlanmaktadır.
  • Yapılan yönlendirmeyi iptal etmek isteyenlerin yapmaları gereken tuşlama ise; ##002# olmaktadır.

Sadece Sabit Telefon Meşgulken Çağrı Yönlendirmesi ve İptali Nasıl Yapılır

Sabit telefonun meşgulken yönlendirmesini yapmak için takip edilmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Sabit telefondan gelen çağrıda meşgul olunması halinde çağrının yönlenmesini isteyenlerin öncelikle *60* tuşlamalarını sırası ile yapmaları gerekmektedir.
  • Ardından yönlendirilecek olan telefon numarası doğru bir şekilde tuşlanmalıdır ve sonrasında # tuşuna basılmalıdır.
  • Sabit telefon yönlendirme iptali nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; bu durumda yapılan yönlendirmelerin iptal edilmesi için ##002# tuşlanmalıdır. Ayrıca #60# tuşlandığında da yönlendirmeyi iptal edebilmek mümkün olmaktadır.

Sabit Telefona Cevap Verilmediğinde Çağrı Yönlendirme ve İptali Nasıldır

Sabit telefona yanıt verilemediğinde yönlendirme yapmak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Her daim sabit telefona cevap verecek durumda olunamayacağı için çağrı yönlendirme yapılabilmektedir ve bunun için *22* tuşlanmalıdır.
  • Tuşlama yapıldıktan sonra çağrı hangi numaraya yönlendirilmek isteniyor ise; o numara girilmelidir ve sonrasında # tuşlanmalıdır.
  • Telefona cevap veremeyecek durumda olanlar için sabit telefon yönlendirme iptali nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ##002# tuşlanarak iptal işlemi yapılabilmektedir.

SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..