Rüyada Mavi Dalgalı Deniz Görmek Boğulmak

/ 23 Aralık 2019 / 101 views / yorumsuz
Rüyada Mavi Dalgalı Deniz Görmek Boğulmak

Rüyada görülen mavi dalgalı bir denizde boğulmak, genellikle iş hayatı içerisinde yaşanmakta olan zorluklar ile rivayet olunmaktadır. Dalgaların çokluğu iş hayatında yaşanan problemlerin ne kadar büyük olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada mavi deniz, dalgasız ve berrak bir şekilde görüldüğünde iç huzuruna ermeye işaret ederken, deniz içerisindeki dalgaların şiddetli bir şekilde devam etmesi ise yaşanan ya da yaşanacak problemleri temsil etmektedir.

Rüyada görülen dalgalı denizlerde boğulmak, iş hayatında yaşanan zorlu süreçlerde başarısız olma ihtimaline işaret etmektedir. Fakat dalgaların sonradan durulduğu bir denizde yüzmek zorlukların ardından gelen başarı olarak tabir edilmektedir.

Bazı Alimlere Göre Rüyada Deniz Görmek

rüyada deniz görmek anlamı

Alimlerin rüya tabirlerinde deniz, farklı şekillerde rivayet edilmiştir. Çoğunlukla güç, kuvvet, devlet gibi şeyleri temsil etmekte olan deniz şu şekillerde de tabir edilmektedir:

  • İmam-ı Nablusi, rüyada görülen büyük bir denizin güçlü kimselere işaret ettiğini söylemektedir. Ticaret ile uğraşan kimselerin rüyada deniz görmesinin mal varlığı olarak da yorumlanabileceğini belirtmiştir.
  • Danyal (a.s), rüyada görülen deniz sembolünü devlet ile eşleştirmiştir. Bir devlet büyüğü tarafından gelecek haberi temsil ettiğini belirtmiştir.

Rüyada görülen denizin farklı şekillerde yorumlanması, rüya sahibinin içinde bulunduğu durumlarla ilgili olmaktadır. İş hayatı olmayan kişiler için deniz, hayatın farklı zorluklarını ya da tehlikelerini de işaret edebilmektedir.

Rüyada Denizin Durgun Olduğunu Görmek

durgun deniz

Rüyasında durgun bir deniz görmek, iç huzura işaret etmektedir. Uzun süredir yaşana sıkıntı ve dertlerin kısa sürede yok olacağına ve bununla beraber içsel huzura erileceğine işaret etmektedir.

Rüyada görülen sakin bir deniz aynı zamanda devlet yönetiminde de adil ve merhametli işleyişlerin olacağını temsil edebilmektedir. Rüya sahibinin bu işleyişler ile hayallerine ve amaçlarına ulaşacağı şeklinde rivayet edilmektedir.

Rüyada mavi deniz dini olarak da bir arınmayı temsil etmektedir. Mavi rengin rüyada hayırlı olması sebebiyle, kişinin yaptığı günahlar dolayısıyla ettiği tövbelerin karşılık bulduğu rivayet olunmaktadır. Hayata ve yaşamaya dair anlam arayışında olan rüya sahibinin aradığı anlamı bulacağını işaret etmektedir.

Rüyada Denizin Kirli Olduğunu Görmek

rüyada kirli deniz görülmesi

Rüyada kirli bir deniz görmek, hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Denizin bulanık, kirli ve çirkin bir görüntüde olması yaşanacak problemler ile kişinin olumsuz bir ruh haline bürüneceğini işaret etmektedir.

Kirli bir denizi rüyada görmenin iş hayatında uğraşılan bazı çalışmaların istenilen sonucu vermeyeceğine, ya da çaba gösterilen işlerin istenen başarıya ulaşmayacağına da işaret ettiği bilinmektedir.

Rüyada denizin kirlenmiş olması, kişinin iç dünyasındaki yanlışlar ile de tabir olunmaktadır. Mavi bir denizin tövbeyi temsil etmesi gibi rüyada görülen kirli ve bulanık bir denizin de günahların arttığına ve bunun ruhu olumsuz etkilediğine dair rivayetler bulunmaktadır.

Rüyada Denize Girdiğini Görmek Nasıl Tabir Edilir?

rüyada yüzmek

Rüyada denize girmenin tabiri, denizin nasıl göründüğüne göre değişiklik göstermektedir. Berrak ve aydınlık bir denizde yüzmek, kişinin huzura ermesine az kaldığını işaret etmektedir. Fakat karanlık bir denizde yüzmek kişinin yaşayacağı korku ya da kaygı durumları ile yorumlanmaktadır.

Rüyada mavi deniz suyunun içildiğinin görülmesi, kişinin dini olarak iyi bir mertebeye ulaşacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin katıldığı cemiyetlerin ya da yaptığı bazı yardımların onu iyi bir makama ulaştıracağı ile tabir olunmaktadır.

Rüyada berrak bir denizin suyunun içilmesi bazı rüya yorumcularına göre, maddi gelir olarak da yorumlanmaktadır. Kazancın bereketli olmasına ve kazanılan maddi gelir ile iyi, güzel işler yapılacağına işaret ettiği belirtilmektedir.

Rüyada girilen denizde yıkandığını görmek, maddi ve manevi olan sıkıntılardan feraha kavuşmayı işaret etmektedir. Kişinin borçlarının kısa sürede ödeneceği ve daha rahat bir yaşam süreceği şeklinde tabir edilmektedir.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Maltepe Oto Kiralama – İstanbul Maltepe Araç Kiralama
Maltepe Kiralama Firmaları Konum Cep No İş No DRM MOTORS İstanbul / Maltepe / Altayçeşme Mh. 0 (541) 551 88 18 0 (216) 594 03 37 HB FİLO İstanbul /..
Kartal Oto Kiralama – İstanbul Kartal Araç Kiralama
Kartal Kiralama Firmaları Konum Cep No İş No ELS MOTORLU ARAÇLAR İstanbul / Kartal / Atalar Mah. 0 (554) 442 78 10 0 (850) 340 03 46 ZİRVE RENT A..
Tarık Şahin İnternet Haberciliğini Wazm İle Amerika’Ya Taşıdı
İnternet gazeteciliği her geçen gün artmaktadır. İnternet gazeteciliğinde güvenilir adres olan Wazm ve Viakep siteleri ile en son gelişmeler paylaşılmaktadır.  Tarık Şahin Kimdir 1996 yılında Kocaeli ilinde doğmuş olan Tarık..
Rüyada Cumhurbaşkanı İle Konuşmak
Rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, devlet kapısındaki işlerin halledilebilmesi için yetkili kişiler ile görüşme sağlanacağına yorulmalıdır. Aynı zamanda rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, rüya sahibinin daha üst rütbeye çıkabileceği anlamına gelmektedir. Rüyada..
Rüyada Sözlü Kavga Etmek
Rüyada sözlü kavga etmek; kavganın edildiği kişiye göre değişiklik göstermektedir. Rüyada sözlü tartışmak yabancı biri ile olduğunda; şans, maddi kazanç ve bolluk gibi anlamlar taşımaktadır. Ölü ile tartışılması ise; çözülmesi..
Rüyada Sevdiğin İnsanı Görmek
Rüyada sevdiğin insanı görmek; çoğunlukla hayırlı ve güzel anlamlar ile ifade edilmektedir. Rüyada sevdiğin insanın görülmesi; rüya sahibinin kendisini oldukça mutlu edecek haberler alacağı anlamlarına gelmektedir. Rüyada Sevdiğin İnsanı Öptüğünü..